← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Біопсія шийки матки

Показання, протипоказання до біопсії шийки матки і методи проведення

Біопсія шийки матки при ерозіїБіопсія шийки матки - це процедура взяття на аналіз підозрілого на рак шматочка тканини (або декількох шматочків). Тільки за допомогою цієї процедури лікар точно зможе сказати чи є у жінки онкологія і призначити грамотне лікування. По-хорошому навіть «припікання», які рекомендуються направо і наліво нашим жінкам, потрібно призначати тільки після отримання результатів біопсії. Однак і без свідчень ця процедура теж нерідко призначається. Наприклад, біопсія шийки матки при ерозії неускладненій, ектопії, при хороших результатах пап тіста і кольпоскопії - це неправильне призначення. Але про все по порядку.

Показання та протипоказання до біопсії

Перед біопсією обов'язково проводиться пап тест та кольпоскопія. І основним показанням до даної процедури є виявлення одного або декількох підозрілих ділянок при кольпоскопії (лише при ерозії шийки матки, навіть істинної, біопсію не роблять).

До таких підозрілих ділянок відносяться:

- пофарбовані в білий колір ділянки епітелію після впливу на них оцтовою кислотою;

- йод-негативні зони.

Протипоказаннями до процедури є:

- гострі запальні захворювання;

- порушення згортання крові.

Підготовка і проведення біопсії

Перед процедурою вам доведеться здати мазки на різні інфекції. Аналіз крові на RW, гепатит B та C, ВІЛ.

Так як після біопсії шийки матки на ній залишається ранка, яка має зажити до початку менструації, процедуру проводять в першій фазі менструального циклу, відразу після закінчення менструації. Хоча нерідко бувають відхилення від цього правила.

Біопсія може бути здійснена кількома способами, але найбільш вірогідним є ножовий забір матеріалу з подальшим накладанням швів на шийку матки. Також можна провести біопсію радіохвильової петлею (апарат Сургитрон), однак в цьому випадку буде незначне коагуляціонное пошкодження взятого матеріалу, що може стати перешкодою до гістології. Проте в даному випадку процедура менш болюча і травматична, але і така біопсія шийки матки виділення може спровокувати з піхви на 1 тиждень і навіть більше.

Підготовка до медичного втручання також включає отримання від пацієнтки згоди в письмовому вигляді на біопсію. Якщо планується внутрішньовенна анестезія, не можна приймати їжу менше, ніж за 12 годин до процедури. До речі, про анестезії. Біопсія шийки матки - боляче або терпимо? Все залежить від больового порогу жінки, від методу взяття матеріалу, а також обсягу втручання. Якщо підозрілий ділянку на шийці тільки один, можна обійтися без анестезії (на шийці матки немає больових рецепторів), тоді біопсія може бути виконана навіть в амбулаторних стерильних умовах. Якщо ж ділянок декілька, а жінка дуже нервує, можлива місцева анестезія - спрей лідокаїну (бризкають на шийку матки) або роблять ін'єкцію лідокаїну безпосередньо в шийку (ефективніше). Можуть з'явитися спазми матки, переймоподібні болі, для того щоб цього не сталося, потрібно по можливості максимально розслабитися.

Якщо біопсія була проведена амбулаторно - їй дається 1-2 дні лікарняного. Якщо в умовах стаціонару - до 10 днів. Якщо проведена біопсія шийки матки, результати можна очікувати вже через 10-14 днів. В цілому, протокол з формулюваннями буде дуже схожий на той, що виписують при пап-тест, однак він куди більш достовірний (достовірність 98,6%). Через 4-6 тижнів після процедури слід сходити на прийом до гінеколога.

Після біопсії

Щоб не виникло ускладнень у найближчий місяць після процедури виконуйте наступні правила і рекомендації.

1. Не спринцюватися і не користуватися вагінальними тампонами.

2. Статеве утримання мінімум 2 тижні (тривалість залежить від обсягу операції, точніше дізнавайтеся у свого лікаря).

3. Не приймайте ванну, тільки душ.

4. Не відвідуйте лазні, сауни і басейни.

5. Не піднімайте тяжкості (більше 3 кілограмів).

Зазвичай біопсія шийки матки негативні наслідки для здоров'я не несе. Однак, треба бути готової до того, що найближчі дні можливі кров'янисті виділення. Якщо вони стають болючими місячних - слід терміново звернутися до лікаря. Також має насторожити підвищення температури тіла понад 37,5 градусів, сильні болі в животі, наявність у вагінальних виділеннях згустків крові, неприємний запах.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua