← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Болі внизу живота

Причини виникнення болю внизу живота

Болить внизу животаБолі внизу живота виникають періодично у всіх жінок, і причини тому можуть бути дуже різні. Залежать вони і від становища жінки (вагітна чи ні), і від наявності хронічних і гострих захворювань статевої системи, і навіть від дня менструального циклу. Давайте коротко розглянемо можливі причини.

1. Якщо у вас середина або кінець менструального циклу і болить внизу живота, то в першому випадку це може бути овуляція (звичайно, мова йде про жінок репродуктивного віку), а у другому випадку - ПМС. Дуже багато жінок починають відчувати болючі відчуття в області матки за 1-3 дні до менструації і в перші 2-3 дня.

2. Цілком може бути, що тягнуть болі внизу живота викликані запаленням органів малого тазу:

  • ендометрит (запалення слизової порожнини матки, зазвичай трапляється в результаті занесення інфекційного збудника при аборті або діагностичному вискоблюванні), метроэдермит (запалення слизової і м'язової оболонок матки) і параметрит (запущений процес, коли уражаються і тканини, розташовані поблизу матки);
  • сальпінгоофорит (запалення маткових труб і яєчників в результаті бактеріальної інфекції) і ускладнення - пельвіоперитоніт (в даному випадку виникають не тільки болі внизу живота у жінок, але і з'являється безліч інших симптомів, клінічна картина дуже схожа з перитонітом).

3. Якщо приєднується біль при сечовипусканні і воно частішає, починає боліти поперек, то причина, швидше за все, в патології сечовивідних шляхів. В першу чергу, необхідно відвідати уролога, здати аналіз сечі, за яким все буде ясно. Цілком можливо, що потрібно зробити УЗД нирок. Цистит, пієлонефрит - досить часті інфекційні захворювання у жінок. Цистит може провокуватися переохолодженням, статевим актом, нерідко він виникає під час чи відразу після менструації. Лікування зазвичай проводиться антибіотиками, так як бактеріальна інфекція.

4. Пухлини матки, а саме - фіброміоми. Для них характерні також міжменструальні кровотечі.

5. Ендометріоз - захворювання, при якому клітини ендометрію матки з'являються і починають розростатися поза матки, в будь-яких органах. Ще одна часта патологія - аденоміоз, приватний випадок ендометріозу.

6. Хірургічні патології. Наприклад, апендицит. Зазвичай першим симптомом стає ниючий біль у правій частині живота.

6. Тягнуть болі внизу живота на ранніх термінах вагітності, що не супроводжуються кров'яними виділеннями - явище досить часте і зазвичай не призводить до жодних наслідків. Обумовлені ці неприємні відчуття зміною гормонального фону, трохи пізніше - швидким зростанням матки.

7. Якщо ж не тільки болить внизу живота при вагітності, але і з'явилися кров'янисті виділення - швидше за все, це почався викидень, а в другому і третьому триместрах - відшарування плаценти - небезпечне для жінки стан, коли вона може втратити багато крові, а плід може загинути. Якщо ж це перші тижні вагітності, причому УЗД ще не робили, а зростання ХГЛ занадто повільний - можна запідозрити позаматкову.

Таким чином, більшість випадків болі внизу живота - це не окреме явище, а симптом якоїсь патології. На час відчути себе здоровою можна за допомогою знеболюючих, але це не вихід. Тим більше, що іноді зволікання може бути чревато... Тому, як можна швидше зверніться до лікаря.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua