← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Цикл місячних

Що таке цикл місячних і як його розрахувати

Цикл місячнихЦикл місячних - це словосполучення знайоме, мабуть, кожній жінці. Але не кожен розуміє, що це за цикл, як його потрібно розраховувати і навіщо. Давайте розберемо це питання.

Цикл місячних - це не зовсім правильне визначення, буде правильніше сказати - місячний або менструальний цикл. Визначення його просте - це проміжок часу від першого дня останньої менструації до першого дня наступної. Увага - цикл вважається не з моменту закінчення місячних, а з першого дня їх! Середня тривалість менструального циклу - 28-35 днів. Якщо місячні починаються частіше, ніж кожен 21 день, або рідше ніж раз на 35 днів - це вже не норма. Якщо патології за допомогою аналізів і обстежень не виявлено, у порушеннях циклу винні якісь незначні, тимчасові, швидше за все, обставини. Для нормалізації циклу місячних лікар може порекомендувати пропити 3-4 місяці оральні контрацептиви, звичайно ж, якщо у жінки немає до них протипоказань.

Абсолютна більшість планують вагітність дам знають цикл місячних як рахувати. Адже володіючи цими знаннями, можна розрахувати найбільш сприятливий день для зачаття - день овуляції. Крім того, знання про те, як розрахувати цикл місячних необхідні жінкам, лечащимся від безпліддя. Всю інформацію щодо свого циклу вони регулярно надають лікаря. Це потрібно для призначення правильного лікування, а також для моніторингу його (лікування) результатів.

Про що може говорити збій циклу місячних? Іноді таке вважається нормою, а іноді - патологією. Для наочності наведемо приклади. Порушення менструального циклу нормальні:

1. при установці циклу у дівчаток-підлітків (протягом 2 років після менархе);

2. після пологів (особливо, якщо жінка годує грудьми);

3. при настанні менопаузи (змінюється гормональний фон).

Ненормальні, але часто бувають збої місячних після абортів (виникає гормональний дисбаланс). Можуть зовсім зникнути місячні при різкому і значному схудненні (перестають йти менструації через нестачу естрогену, який виник з причини зайвої втрати ваги). Цикл місячних 40 днів і багато буває у жінок, які страждають гіперпролактинемією (підвищеним виробленням гормону пролактину). Безконтрольний прийом лікарських засобів також рідко проходить безслідно. І це далеко не всі причини, які призводять до збоїв в жіночому організмі.

Але хто б що не казав і як би не лякав - регулярний цикл місячних 25, 35 днів, без похибок» зустрічається не так часто. Занадто тендітна жіноча нервова система. Якщо і не фізичні патології, стреси обов'язково зіб'ють ці «біологічні годинники». Тому, не варто хвилюватися із-за рідкісних, незначних затримок.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua