← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Дисбактеріоз піхви

Причини, симптоми, наслідки та лікування дисбактеріозу піхви

Симптоми дисбактеріозу піхвиДисбактеріоз піхви має правильна назва - бактеріальний вагіноз. Ця неприємна патологія дуже поширена серед жінок репродуктивного віку. З нею стикалася кожна третя жінка. Дисбактеріоз піхви при вагітності у 16% майбутніх мам.

Що з себе являє захворювання та його ознаки

У піхву живе безліч мікроорганізмів. У нормі - багато корисних і зовсім трохи патогенних. Але з різних причин кількість «шкідливих» мікроорганізмів може почати збільшуватися. Виникає так званий вагіноз.

Ознаки вагінального дисбактеріозу типові - це рясні виділення з піхви білого або сірого кольору з неприємним запахом. Кількість їх різко збільшується після статевого акту і в період менструації. Рідше виникає почервоніння слизової оболонки, свербіж, біль при сексі.

Але нерідко, приблизно в половині випадків, дисбактеріоз піхви симптоми ніякі не дає. Жінка дізнається про цю патології у себе випадково, тільки за результатами гінекологічного мазка, взятого на профогляд. Між тим, як лікувати дисбактеріоз піхви потрібно обов'язково. Адже він призводить до сприйнятливості різних інфекцій і вірусів: ВІЛ, папіломавірус, гонорея, хламідіоз та ін Крім того, віддаленим наслідком може стати запальний процес, поширений на маткові труби - а це провокатор позаматкової вагітності. У майбутніх ж мам бактеріальний вагіноз викликає передчасні пологи, народження дитини з низькою вагою.

Чому виникає бактеріальний вагіноз

Точні причини дисбактеріозу піхви поки невідомі. Однак доведено, що набагато частіше він спостерігається у жінок, що живуть статевим життям, причому безладної, або при зміні статевого партнера.

Негативний вплив на мікрофлору можуть надати внутрішньоматкові контрацептиви, а також часті спринцювання піхви.

Спровокувати вагіноз можуть і захворювання, що передаються статевим шляхом, такі як гонорея, трихомоніаз, хламідіоз.

Побутовим шляхом це не передається. Тобто не відвідавши громадський туалет, не витершись чужим рушником або вимившісь чужим милом, вагіноз ви не підхопите. Є свідчення про те, що дисбактеріоз піхви після антибіотиків виникає. Але стан зазвичай це дуже швидко проходить, причому самостійно. Частіше антибактеріальні лікарські засоби викликають рецидив вагінозу, справжньою причиною якого є, наприклад, підозрілий статеві інфекції.

Коли і як лікувати

Відразу скажемо, що пробувати лікування дисбактеріозу піхви народними засобами буде марно. Це неефективно. А розповіді про корисний вплив різних «жіночих» трав пояснюються тим, що дана патологія має властивість проходити самостійно, правда, через 1-3 місяці знову рецидивує.

Основні для жінки, у якої діагностовано дисбактеріоз піхви препарати - це Трихопол (Метронідазол - діюча речовина) і Кліндаміцин - засіб проти інфекцій органів малого тазу. Можуть бути призначені пробіотики Вагилак і Лактогин (капсули або свічки від дисбактеріозу піхви) для нормалізації мікрофлори.

Лікування чоловіки проводиться тільки в тому випадку, якщо у нього є симптоми інфекції - баланопостит або уретрит. Доведено, що профілактичне лікування чоловіки не допомагає уникнути рецидиву бактеріального вагінозу у його партнерки.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua