← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Дюфастон при ендометріозі

Прийом дюфастона при ендометріозі

Прийом дюфастона при ендометріозіДюфастон при ендометріозі призначається при легких формах цього захворювання. Переважно в тих випадках, коли саме ця патологія є причиною безпліддя. Однак не завжди призначення саме цього лікарського засобу - кращий вибір. В деяких випадках не обійтися без хірургічного лікування. І вибір лікування залежить від багатьох факторів, починаючи з того, яка форма ендометріозу і симптоми, і закінчуючи бажанням жінки незабаром стати матір'ю (якщо таке є).

Симптоми і опис захворювання

Ендометріоз матки являє собою поширення клітин ендометрію (внутрішнього шару) в інші органи. Досить часто це захворювання вражає найближчі до матки органи - маткові труби і яєчники, куди клітини ендометрію розпадаються під час менструації. В яєчнику може утворитися ендометріоїдна кіста. У цьому випадку прийом дюфастона при ендометріозі марний, необхідно хірургічне втручання. Лапароскопічно кіста видаляється, а після може бути проведено медикаментозне лікування. Крім того, лапароскопічно може бути проведена коагуляція вогнищ ендометріозу (при великій стадії ендометріозу).
У рідкісних випадках ендометрій може розростатися у віддалених органах. Приміром, на слизовій носа або очей. У такому випадку у жінки може траплятися кровотеча з очей, носа саме в період менструації.

Інші симптоми ендометріозу знайомі багатьом жінкам, і можуть мати іншу причину виникнення.

1. Біль перед початком місячних. Лікування ендометріозу дюфастоном в цьому випадку може принести значне полегшення.

2. Збільшення розмірів матки. Це може помітити лікар при гінекологічному огляді.

3. Міжменструальні кровотечі.

4. Тазові болі.

5. Біль при статевому акті.

6. Безпліддя.

7. Рясні менструації.

Крім того, ендометріоз можна назвати супутником міоми матки, так як і те, і інше захворювання обумовлено гормональними причинами - підвищеним рівнем естрогенів. У період менопаузи міоми перестають рости, зменшуються в розмірах, і ендометріоз зникає. Тобто у багатьох жінок, які мають міому матки, напевно, буде виявлено та ендометріоз.

Діагноз ендометріоз (його форма, ступінь поширеності) може бути поставлений лікарем за результатами дворучного гінекологічного обстеження, ультразвукового обстеження, а також гістологічного.

Лікування ендометріозу

На сьогоднішній день існує чимало препаратів для лікування даного захворювання. Найбільш сильні і ефективні з них - це ті, які «вимикають» яєчники, тобто штучно вводять в організм стан менопаузи. В більшості випадків цей процес оборотний, тобто гормональний фон повністю відновлюється після закінчення лікування, знову з'являються менструації, жінка може завагітніти. Незворотною менопауза може бути в тому випадку, якщо в нього вводять жінок старше 40-45 років.

Жінкам, неготовим до таких незворотних наслідків і бажають мати дітей в майбутньому, можна дізнатися у лікаря як приймати дюфастон при ендометріозі - цей препарат більш м'який. Його дія націлене на підвищення рівня прогестерону у другу фазу менструального циклу, урівноваження рівня естрогену і прогестерону.

Дюфастон при ендометріозі відгуки отримує в більшості своїй хороші. Але певний шкоду даний препарат теж може принести. У тому разі, якщо схема призначення його невірна, а жінка планує вагітність. Перед тим як пити дюфастон при ендометріозі з одночасним плануванням вагітності, потрібно з'ясувати - в який день циклу зазвичай відбувається овуляція. Наприклад, при 28-денному менструальному циклі це 12-14 день. Це важливо зробити з тією метою, що починати приймати препарат слід після овуляції, інакше імплантація заплідненої яйцеклітини може не відбутися. Необхідно враховувати те, що фізіологічно зростання прогестерону, разом з усіма витікаючими наслідками, відбувається саме після овуляції. Дізнатися коли сталася овуляція можна, уважно стежачи за суб'єктивними відчуттями (може збільшитися обсяг піхвових виділень, трохи боліти живіт, збільшитися лібідо), пройшовши фолликулометрию (УЗД-діагностику) або використовуючи спеціальні тести в домашніх умовах. Дозування дюфастона при ендометріозі - 10 мг 2-3 рази в день. В які дні циклу брати - потрібно дізнатися у лікаря.

Крім дюфастона при лікуванні даного захворювання може використовуватися прийом оральних протизаплідних контрацептивів (без перерв) і гормональна спіраль.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua