← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Екстрена контрацепція

Особливості екстреної контрацепції

Екстрена контрацепціяЕкстрена контрацепція хоч і шкідлива для організму, і багато жінок про це знають, але незважаючи на це залишається дуже популярною. У деяких ситуаціях вживання подібного роду препаратів справді єдиний вихід із ситуації, в інших же - невиправданий шкоди організму. Давайте розглянемо найпопулярніші і рекомендовані гінекологами препарати екстреної контрацепції, як їх правильно приймати, які від них бувають побічні дії, які протипоказання і т. д.

В яких випадках потрібна екстрена контрацепція

Основною причиною прийому препаратів даного призначення є незахищений статевий акт. Так, незважаючи на широку поширеність сучасних методів контрацепції та їх зручність, деякі пари про неї забувають. У самий потрібний момент під рукою не виявляється презерватива або... він просто рветься. Потрібно панікувати у даному випадку?

По-перше, слід заспокоїтися і спробувати порахувати який день менструального циклу зараз йде. Адже не так безпечна екстрена контрацепція, прийняті таблетки можуть призвести до неприємних наслідків. Отже, якщо у вас відбувся незахищений статевий акт у перші або останні 7-8 днів менструального циклу, причому його (менструального циклу) тривалість становить класичні 28-30 днів і він регулярний, то таблетки приймати, швидше за все, не варто, так як овуляція (день, коли може настати вагітність) припадає на середину менструального циклу.

Ще один частий питання - чи може використовуватися екстрена контрацепція спільно з плановою? Наприклад, у перші 14 днів першого циклу прийому оральних контрацептивів слід користуватися одночасно іншим методом контрацепції, так як перший ще не повністю набув чинності». Чи мав місце одночасний прийом ОК з антибіотиками чи іншими препаратами, що мають особливість знижувати ефективність дії контрацептивів. В цьому випадку приймати ще «зверху» препарати «екстреного порядку» не слід. Додатково до ОК повинна використовувати не гормональна контрацепція. Інша справа - використання сперміцидів (якщо, наприклад, свічка була вставлена у піхву не до статевого акту, а після або безпосередньо перед статевим актом, без вичікування рекомендованого проміжку 5-10 хвилин) або презервативів (вони мають властивість іноді рватися).

А що робити, якщо жінка годує грудьми? Чи потрібна в такому випадку екстрена контрацепція? Звичайно, краще уникати подібних ситуацій, але якщо трапилася «неув'язочка», можна скористатися препаратами термінового порядку. Але в такому випадку доведеться відкласти грудне вигодовування на одну добу, до повного виведення препарату з організму.

Варіанти екстреного оберігання

Гінекологи пропонують декілька можливих схем прийому препаратів і самих препаратів також існує цілий ряд.

Найвідоміший і досі популярний - постинор. Але він вважається препаратом «старого покоління», що володіє величезною кількістю побічних дій. Прийом здійснюється наступним чином: протягом 48 годин (але не пізніше 72 годин) після статевого акту жінка випиває одну таблетку, а через 12 годин - ще одну. Причому, чим раніше прийнята перша таблетка, тим вище ймовірність того, що здобуде свою дію екстрена контрацепція, препарати прийняті не просто так, і вагітність не настане.

Эскапел - препарат більш сучасний. Його відмінна риса - вміст в 1 таблетці 1,5 мг левоноргестрелу. В зв'язку з чим відпадає необхідність прийому другої таблетки (препарати екстреної контрацепції минулого покоління містилося в 2 рази менше даного гормону, тому і потрібен був дворазовий прийом). ВООЗ ж радить віддати перевагу препаратам, які містять 1,5 мг левоноргестрелу. Хоча побічні дії мають і ті, і інші. Реакції у різних жінок на прийом таблеток індивідуальні. Экскапел потрібно прийняти не більше, ніж через 72 години після незахищеного статевого акту.

І, нарешті, третій варіант - випити звичайні комбіновані оральні контрацептиви в більшій дозі за особливою схемою. Або за раз випити 3 таблетки Силеста (або його аналогів - Регивидон, Мінізистон) і через 12 годин випити ще 3 таблетки. Або випити 4 таблетки Марвелона, і через 12 годин - ще стільки ж.

До всіх описаних вище препаратів відноситься таке правило - якщо протягом 2-3 годин після прийому сталася блювота або пронос, цілком ймовірно, що таблетки повністю не засвоїлися, відповідно, в повній мірі і не подіють, а значить - можлива вагітність. Потрібно повторити прийом.

До речі, а що буде, якщо настане вагітність? Чи вплине на неї і на здоров'я майбутньої дитини ця екстрена контрацепція? Медики сходяться на думці, що аборт робити унаслідок прийому препаратів не слід, на здоров'я дитини вони ніякого впливу не матимуть. Інша справа, якщо препарат прийнятий вже під час вагітності (таким чином деякі особи намагаються самостійно викликати викидень), в такому випадку можуть виникнути проблеми. Проте, на ранньому терміні діє принцип «все або нічого», тому, якщо не стався викидень на ранньому терміні, швидше за все, все обійшлося благополучно, а точніше покажуть скринінги, які жінка буде проходити в разі, якщо захоче зберегти вагітність.

Побічні дії і частота прийому

Екстрена контрацепція повинна використовуватися тільки у форс-мажорних ситуаціях, коли іншого виходу немає. Бажано - не частіше 2-3 разів на рік, а ще краще - якщо рідше. Найчастішим побічним дією від екстреної контрацепції таблеток є маткова кровотеча, яка виникає через кілька днів після їх прийому, як правило. А у інших жінок навпаки виникають затримки місячних, менструальний цикл порушується. Інші поширені побічні дії - головні болі, запаморочення, діарея і блювота, різні алергічні реакції.

Інші варіанти екстреної контрацепції

Існують і інші методи посткоїтальної контрацепції - ефективні, і не дуже. До перших відноситься екстрена установка внутрішньоматкової спіралі (не завжди здійсненно в короткі терміни, так як потрібно здати ряд аналізів і пройти УЗД; крім того, існує чимало протипоказань до установки). Якщо це зробити протягом 3 діб після незахищеного статевого акту, то навіть якщо відбулося запліднення яйцеклітини, вона не зможе, швидше за все, імплантуватися в стінку матки. Такий варіант підійде жінкам, які і так планували встановити спіраль. Істотний мінус - може бути травмована шийка матки, так як тільки на початку менструального циклу шийка розм'якшена, більш пристосована до безпечного введення ВМС.

Інші способи - народні, з недоведеною ефективністю і навіть небезпечні. З допомогою них жінки намагаються спровокувати початок місячних раніше терміну, а по суті, хочуть викликати викидень на ранньому терміні вагітності. До народних засобів екстреної контрацепції відноситься «страву» з цукру з йодом, аскорбінова кислота, петрушка, гарячі ванни, травички начебто пижма і багато-багато іншого. Але ми ці кошти використовувати не рекомендуємо.

Завжди пам'ятайте, що екстрена контрацепція досить небезпечна, проте менш небезпечна, ніж аборт. Щоб на власному досвіді не перевіряти ні перше, ні друге, виберіть надійний метод планової контрацепції.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua