← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Ектопія шийки матки

Причини і лікування ектопії шийки матки

Цервікальна ектопія епітелію шийки матки у родилиЕктопія шийки матки - це та сама гінекологічна патологія, яку більшість з нас знають як «ерозію». Цей діагноз ставлять жінкам різного віку, народжували і немає, які пройшли через аборт і ніколи його не робив, мають інші гінекологічні захворювання та не мають. Що таке ектопія шийки матки, і що небезпечніше - її лікування, або навпаки - лікування?

Щоб розібратися в питанні, потрібно пригадати анатомію жіночих статевих органів. Шийка - це нижня частина матки, яка частково виходить у піхву. І цю частину мають можливість оглядати лікарі за допомогою гінекологічного дзеркала. Нерідко виявляються патології - ерозія шийки матки, її виворіт (у нещодавно народили жінок), рубцеві зміни, лейкоплакія, дисплазія, рак і т.д. Не всі ці стани потребують в лікуванні в силу того, що є нормальним явищем, а не хворобою. Так, ектопія шийки матки причини виникнення має ніяк не пов'язані з гінекологічними захворюваннями. Даний ділянку, має більш яскраве забарвлення, являє собою кордон між двома видами епітелію, що вистилає шийку матки - ектопія епітелію шийки матки по-іншому. Але це один з варіантів норми. У нормі ця зона знаходиться на піхвової частини шийки, а не всередині цервікального каналу, у дівчаток і дівчат у період статевого дозрівання. Не рідко діагностується ектопія шийки матки при вагітності, при прийомі оральних контрацептивів. Тобто це просто своєрідна реакція на гормональні зміни.

Чи небезпечно це? Сама «ерозія», в більшості випадків, не небезпечна, але це не означає, що жінка не повинна мінімум 1 раз в рік планово відвідувати гінеколога для огляду. Справа в тому, що не тільки симптоми ектопії шийки матки, але і важких онкологічних захворювань можуть бути відсутніми. А сама жінка ніяк не дізнається, що у неї відбувається всередині. Лікар може не тільки візуально оглянути шийку, але і взяти мазок, який дасть відповідь - чи є у жінки передракові стани. Для уточнення діагнозу можуть бути призначені кольпоскопія - огляд шийки матки під великим збільшенням за допомогою кольпоскопа і біопсія. До передракових станів належать дисплазія.

Потребу в лікуванні цервікальна ектопія шийки матки, якщо дисплазії не виявлено? У досить рідкісних ситуаціях. Тільки якщо ерозія займає велику площу, виходить за межі зовнішнього зіву, переходить на стінки піхви. Якщо є ознаки постійного запалення цієї ділянки. Це питання має вирішуватися індивідуально. Але потрібно пам'ятати, що ектопія шийки матки у родили принесе, швидше за все, менше проблем, ніж можливий результат її лікування - рубцеві зміни. Крім того, у багатьох жінок лікування лазером і електричним струмом призводить згодом до ендометріозу шийки матки.

Перш ніж погоджуватися на лікування - зважте всі за і проти.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua