← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Ендометріоз і вагітність

Чи можлива вагітність при ендометріозі

Чи можлива вагітність при ендометріозіЕндометріоз і вагітність - вона може розвиватися на тлі названої патології? Розглянемо основні негативні наслідки даного захворювання.

Почнемо з того, що саме це захворювання виникає внаслідок попадання клітин ендометрію - тканини, яка повинна знаходитися виключно в матці, інші органи, і формування з них вогнищ ендометрію. Що в цьому може бути страшного? Справа в тому, що, поки у жінки не згасла менструальна функція, з цих вогнищ під час критичних днів буде також виділятися кров. У жінок може йти кров з носа, очей, але частіше виникають невеликі внутрішні кровотечі, які небезпечні запальним процесом, що протікає на місці скупчень крові. Крім того, осередки ендометрію, розростаючись, утворюють спайки, в тому числі в маткових трубах та цервікальному каналі. В яєчниках утворюються ендометріоїдні кісти. Це призводить до неможливості запліднення яйцеклітини, і позаматкової вагітності. Нормальна маткова вагітність після ендометріозу може не настати...

Зате, якщо настане, це відразу вирішить безліч проблем, адже найпростіший спосіб позбутися від цієї недуги - це позбавитися від менструацій. Таким чином можливо лікування ендометріозу вагітністю, без прийняття яких-небудь препаратів.

І все-таки, краще відразу планувати дитину або спочатку пройти лікування? Що кажуть лікарі? Багато що залежить від стадії поширення захворювання. Скажімо, легкі стадії лікування не потребують, так як вони не дають ніяких неприємних симптомів і не викликають безпліддя. Призупинити процес поширення захворювання можна за допомогою оральних контрацептивів. Це допомагає не тільки налагодити менструальний цикл, але і в багатьох випадках зменшити хворобливість місячних. При легких стадіях ендометріозу його осередки за величиною не більше 5 мм.

Але не варто з'ясовувати чи можлива вагітність при ендометріозі, у разі наявності його вогнищ розміром більше 1,5-2 см. Їх можна видалити різними способами, в залежності від місця положення. Найчастіше використовується метод лапароскопії. При мінімальній травматизації, лікар видаляє великі вогнища, при необхідності видаляє спайки, які також можуть заважати зачаття, і, що ще гірше, провокувати затримку заплідненої яйцеклітини в матковій трубі - позаматкову вагітність. Також дуже небезпечно поєднання ендометрит і вагітність, назва захворювання співзвучно з ендометріозом, але має інші причини виникнення, лікування і наслідки. Якщо говорити коротко, то це запалення внутрішнього шару матки, що виникає внаслідок інфекції. Лікування проводиться протизапальними препаратами, антибіотиками.

Інші проблеми можуть виникнути при поєднанні ендометріоз шийки матки і вагітність. Якщо осередки захворювання великі, вони можуть призводити до рубцевих змін на шийці, а це, в свою чергу, стане однією з причин її розривів у пологах. Вогнища в деяких випадках рекомендують видаляти за кілька місяців до планування вагітності. І використовуються для цього радіохвильовий метод видалення лазером або кріодеструкція. Ендометріоз матки при вагітності не розвивається.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua