← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Ендометріоз матки

Симптоми і лікування ендометріозу матки

Симптоми і лікування ендометріозу матки народними засобамиЕндометріоз матки, або як його ще називають - аденоміоз, досить поширена патологія у жінок репродуктивного віку старше 30 років. Які симптоми цього захворювання, методики лікування, і чим воно може обернутися для жінки?

Ендометріоз матки симптоми може зовсім не мати на початкових стадіях поширення, а може практично відразу ж стати причиною тазових болів, неприємних відчуттів при статевому акті, скорочення проміжків між менструаціями, збільшення крововтрати під час місячних, міжменструальних виділень. Тим яскравішими будуть симптоми ендометріозу, чим більше поширений процес. Нагадаємо, що генітальний ендометріоз являє собою поширення клітин ендометрію (клітин слизової оболонки матки) в її м'язовий шар. Це патологічне явище. Занедбаність клітин відбувається під час менструацій.

Крім болю і кровотеч, дана патологія може провокувати безпліддя. На питання - чи можна завагітніти при ендометріозі матки, багато лікарі відповідають, що якщо і так, то з трудом. Адже у величезної кількості безплідних жінок є ендометріоз, і є всі підстави вважати його безпосередню роль, що заважає зачаття. Крім того, ендометріоз матки наслідки може мати у вигляді міом матки, ці 2 патології майже завжди «доповнюють одне одного. Мабуть, викликано тим, що обидва захворювання мають спадкову форму і обумовлені гормональними причинами.

І раз вже ми заговорили про причини, то слід згадати негативну роль абортів, ультрафіолетових променів, різних медичних втручань в порожнину матки, ендометрит. Деякі лікарі згадують і можливу негативну роль різних немедичних оздоровлюючих процедур, начебто прийняття грязьових ванн.

Постановка діагнозу не завжди проста. В першу чергу лікар призначає ультразвукове дослідження. Але нерідко потрібне проведення додаткових обстежень, таких як гістеросальпінгографія (для оцінки прохідності маткових труб у разі бажання жінки стати матір'ю), гістероскопія і лапароскопія. Остання нерідко стає не тільки діагностичної, але і лікувальною процедурою, в ході якої видаляються великі вогнища ендометріозу. Досить поширений зараз ендометріоз шийки матки діагностується при вагінальному огляді. В цілому ж, лікувати це захворювання можна трьома способами: консервативним, оперативним і комбінованим. До консервативного відноситься прийом різних гормональних засобів. На початкових етапах захворювання може бути ефективний прийом оральних контрацептивів або установка гормональної внутрішньоматкової системи (якщо немає протипоказань). Можуть бути рекомендовані гормональні препарати пролонгованої дії (наприклад, Депо-Провера), похідні андрогенів.

Лікування ендометріозу матки народними засобами теж існує, але не відрізняється ефективністю. Це акупунктури, гірудотерапія, прийом різних лікарських трав.

На жаль, повністю вилікувати захворювання неможливо, але реально заглушити його поширення. Для цього і застосовуються лікарські препарати. Значно покращує стан вагітність (так як відсутні менструації) і тривале грудне вигодовування. У період менопаузи симптоми ендометріозу, як правило, зникають.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua