← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Ендометріоз шийки матки

Опис і лікування ендометріозу шийки матки

Що це таке ендометріоз шийки маткиЕндометріоз шийки матки - це дуже поширена патологія. Вона не вважається небезпечною, але неприємності все ж може принести. Що з себе представляє дане захворювання, які причини його виникнення, симптоми і методи лікування?

Ендометріоз матки являє собою утворення вогнищ ендометрію поза слизового шару органу. Тобто всередині м'язи. Якщо ж захворювання вражає «вихід» з матки, то лікарі кажуть про ендометріоз шийки матки, що це таке і як виглядає?

Патологія досить легко діагностується при гінекологічному огляді з використанням дзеркала. На шийці лікар зауважує невеликі утворення червоного кольору. Їх розмір і колір змінюється в залежності від фази менструального циклу. Так, симптоми ендометріозу шийки матки під час менструації - це великі, що кровоточать вогнища багряного кольору. Ендометріоз може поширитися і на цервікальний канал. Після закінчення місячних осередки стають помітно менше (2-5 мм). Сама ж жінка може помічати міжменструальні кровотечі. Больових відчуттів, найчастіше, немає. Тільки якщо вогнища ендометрію є не тільки на шийці. При поширеному процесі можливе утворення спайок всередині цервікального каналу, що заважає просуванню по ньому сперматозоїдів і є однією з причин безпліддя.

Якщо говорити про причини, то ендометріоз шийки матки зустрічається після вискоблювання порожнини матки, абортів, в результаті яких тканина ендометрію потрапляє на шийку і при наявності на ній ерозій - у кровотік. Іншою частою причиною є маніпуляції з шийкою маткою, наприклад, ендометріоз після конізації, припікання електричним струмом та ін Якщо ранка гоїться до настання місячних, знову-таки можуть проникнути всередину клітини ендометрію, згодом утворюють вузлики і спайки, рубцеві зміни.

Відразу виникає питання - чи можуть співіснувати ендометріоз шийки матки і вагітність, чи не позначиться захворювання негативно на розвитку малюка, не спровокує викидень? Лікарі стверджують, що немає. Навпаки, саме вагітність є кращим «натуральним» засобом проти ендометріозу. Так як під час вагітності, менструації відсутні - а значить немає ризику утворення нових вогнищ. Старі ж осередки перестають кровоточити і тим самим провокувати запальні процеси.

Багато жінок цікавляться про лікування ендометріозу шийки матки народними засобами. Причин тому багато - це і небажання ходити до лікаря, і переконання щодо шкоди ліків, і т. д. Народні цілителі рекомендують проходити курси лікування різними травами, які використовуються як місцево (вагінальні тампони, спринцювання), так і всередину (наприклад, борова матка при ендометріозі). Якщо ви вирішили лікуватися «натуральними» засобами, то врахуйте, що можливі різні побічні реакції, про які вас не попередили (а не попередили, тому як ніхто дослідженням дій трав не займався і не займається) - тяжка алергія, може постраждати печінку. А спринцювання можуть спровокувати інші захворювання - кандидоз або бактеріальний вагіноз.

Чи варта гра свічок, тоді як існує ефективне і безпечне медикаментозне лікування... до Речі, ендометріоз потрібно лікувати тільки тоді, коли є симптоматика, або вогнища великі по площі і перешкоджають настанню вагітності. Зазвичай вогнища видаляються за допомогою лазера, радіохвиль чи рідкого азоту. Але є невеликий ризик того, що це припікання лише погіршить ситуацію. Інший варіант - гормональне лікування.

Ендометріоз шийки матки, судячи зі статистики, має широке поширення саме в Росії і країнах СНД. І чималу роль в цьому відіграє необґрунтоване лікування - «припікання» эктопий шийки матки, які потребують лише в спостереженні.

Тому кожна жінка, особливо не яка народжувала, повинна використовувати надійні засоби контрацепції, щоб не допускати абортів, а також проходити щорічне обстеження у гінеколога, щоб не пропустити захворювання шийки матки. У разі призначення хірургічного лікування, на вашу думку безпідставного, потрібно проконсультуватися з ще 1-2 фахівцями.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua