← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Ендометріоз тіла матки

Симптоми, діагностика та лікування ендометріозу тіла матки

Що це таке ендометріоз тіла маткиЕндометріоз тіла матки, по-іншому аденоміоз, являє собою проростання тканин ендометрію у м'язовий шар матки. Ще одна назва цього захворювання - внутрішній генітальний ендометріоз. Як його правильно діагностувати і лікувати? Ендометріоз тіла матки, що це таке, і чим він небезпечний?

Почнемо з ознак захворювання. Це тазові болі, неприємні відчуття під час і після статевого акту, рясні менструації, тазові болі, мажучі виділення до і після місячних. На початкових стадіях захворювання симптоми ендометріозу можуть бути відсутніми.

Діагностика захворювання здійснюється на основі характерних скарг пацієнтки. Зазвичай це жінки 30-40 років, тобто в репродуктивному віці. А саме захворювання носить гормонозависимый характер. Хворим рекомендують пройти УЗД, на якому також можуть бути виявлені ознаки захворювання. Але потрібно враховувати, що діагноз ендометріоз матки на УЗД не ставиться. Більш інформативна магнітно-резонансна томографія (МРТ), однак дане обстеження дороге, не кожна жінка може собі його дозволити. Ознаки ендометріозу тіла матки ж виявляються під час гістероскопії - обстеження матки спеціальним оптичним приладом. З місць, що мають характерні для ендометріозу ознаки, береться біопсія. І на підставі зіскрібків лікар може поставити точний діагноз.

Внутрішній ендометріоз тіла матки лікування вимагає у тому випадку, якщо має неприємні і небезпечні для життя симптоми. Наприклад, при сильних кровотечах, які можуть призвести до анемії. Або при сильних болях. Або якщо дифузний ендометріоз тіла матки заважає настання бажаної вагітності.

Традиційних методів лікування захворювання всього 2 - хірургічний і медикаментозний (консервативний). До медикаментозного відноситься прийом комбінованих оральних контрацептивів з левоноргестрелом , якщо немає протипоказань, то тривалий. Ендометріоз тіла матки 1 ступеня таким чином добре лікується. Зменшуються болі і крововтрати, призупиняється розвиток захворювання. Точно таку ж дію, навіть більш відчутне (так як місцевий), надає внутрішньоматкова гормональна система. Є й інші гормональні препарати для лікування - агоністи ГнРГ - вони більш ефективні, але мають тяжкі побічні дії у вигляді негативного впливу на кісткову тканину - призводить до остеопорозу, плюс не всі жінки можуть довго терпіти «припливи» - прояви клімаксу. А дані препарати тимчасово вводять жінку в цей стан.

Що ж стосується хірургічного лікування, ендометріоз тіла матки малої форми таким чином лікується легше, поки вогнища ураження невеликі - їх легше видалити. Так і роблять лікарі, якщо вважають дане захворювання причиною жіночого безпліддя. За статистикою приблизно у 60% пацієнток після оперативного втручання настає вагітність. І саме вагітність - це найкраще «натуральне» лікування ендометріозу.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua