← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Ендометрит і вагітність

Ендометрит при вагітності і до зачаття

Хронічний ендометрит і вагітністьЕндометрит і вагітність - чи можливе таке поєднання? Нагадаємо, що ендометрит являє собою запальний процес, що протікає в порожнині матки. Довгий час лікарі спростовували можливість такого захворювання, оскільки ендометрій матки має особливість оновлюватися щомісяця під час менструації. Однак за допомогою гістологічних та інших досліджень були виявлені діагностичні критерії захворювання.

Отже, ендометріоз при вагітності і за її межами, у разі його гострої фази, може проявлятися болями в нижній частині живота, підвищенням температури тіла, гнійними і кров'яними виділеннями з піхви, загальною слабкістю, печіння в піхву. У разі хронічного перебігу процесу дані симптоми можуть бути відсутніми.

Причиною захворювання є різні інфекції (уреаплазма, мікоплазма, гонорея тощо), які проникають в матку при хірургічному в неї втручання (при аборті, кесаревому розтині, введення внутрішньоматкової спіралі, гістеросальпінгографії, діагностичному вискоблюванні та ін). Крім того, провокувати запальний процес можуть залишки плаценти в результаті неповного аборту або після пологів. Інфекції можуть бути дуже небезпечні для дитини, тому вагітність після лікування ендометриту лише потрібно планувати.

Точний діагноз, у разі хронічного перебігу захворювання, поставити буває проблематично. Лікар повинен враховувати симптоми, анамнез, а також результат гістологічного дослідження при постановці діагнозу. Хірургічне втручання з метою отримання гістологічного матеріалу для дослідження, само собою, може проводитися тільки поза вагітності.

На ультразвуковому обстеженні лікарі також можуть вказувати у висновку даний діагноз, грунтуючись на деяких ознаках. Таких як розширення порожнини матки, бульбашки в її порожнині, а також змінена структура ендометрію. Однак усі ці ознаки відносні. Виконується УЗД 2 рази за один менструальний цикл (5-7, 17-21 день). Якщо вас цікавить хронічний ендометрит і вагітність, потрібно обов'язково здати зіскрібок з порожнини матки. Його лікар зможе взяти методом пайпель біопсії, діагностичним вишкрібанням або під час гістероскопії. При гістероскопії лікар ще зможе візуально побачити порожнину матки. Ознаками ендометриту є неоднорідний ендометрій, його кровоточивість, почервоніння, поліпи. При гістологічному обстеженні лікар діагностує посилення судинного малюнка, гіперемію, різну товщину ендометрія, а також деякі зміни в клітинному складі.

Що стосується лікування, то воно може проводитися як до вагітності, так і під час неї (якщо є необхідність). Але потрібно врахувати те, що при такому запальному процесі ймовірно безпліддя. А при перевірках чи можлива вагітність при ендометриті нерідко трапляються викидні - відбувається відшарування хоріону від стінки матки.

Лікування проводиться за допомогою антибіотиків. Лікар повинен взяти посів флори з піхви, визначити збудника інфекційного процесу і визначити найбільш ефективний антибіотик для лікування індивідуально для своєї пацієнтки. Фізіотерапія, фітотерапія та інші нетрадиційні методики лікування хороших результатів не дають. Можливі альтернативні варіанти лікування лазером або введенням всередину матки лікарських препаратів.

Що ж стосується профілактики ендометриту, то вона полягає в уважному ставленні до свого здоров'я. За статистикою ендометрит частіше зустрічається у жінок репродуктивного віку, які перенесли інші гінекологічні захворювання, такі як оофорит, аднексит, сальпінгіт. Найчастішим збудником ендометриту є хламідії. Так що, кращою профілактикою цього захворювання стане безпечний секс. Ну а щоб захворювання не перейшло в хронічну стадію, коли і діагностика, і лікування утруднене, необхідно при болях, незвичайних виділеннях, негайно звертатися за допомогою до гінеколога.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua