← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Ерозії шийки матки

Причини, симптоми, лікування і наслідки ерозії шийки матки

Ерозії шийки матки - що це таке«Ерозії шийки матки - що це таке?» - питання, яке задають тисячі пацієнток гінекологів, поставив їм такі діагнози. Хтось вважає це чи не смертельним вироком, інші впевнені, що це зовсім не та патологія, яку потрібно лікувати. Якщо ви губитеся в здогадах, не знаєте чого чекати, які ерозії шийки матки наслідки, ця стаття для вас.

Трохи про фізіології

Ерозією в більшості випадків лікарі називають будь-яке запалення на шийці матки, що має вигляд садна. І призначають практично завжди одне і те ж лікування, причому далеко не завжди за загальноприйнятим світовим стандартам. Насправді ж, не все ерозії шийки матки причини виникнення мають однакові, не всі потребують лікування.

Ектопія або псевдоерозія - це дуже часте гінекологічне явище, якщо його можна так назвати. Причини виникнення гормональні. У всіх дівчаток до періоду статевого дозрівання зовнішній зів шийки матки застеляє 2 види епітелію - циліндричний і багатошаровий. А межа між цими видами епітелію має більш яскраве забарвлення, ніж інша частина слизової, звідти і назва - ерозія, садно. Хоча, по суті це ніяка не садно, адже причина виникнення не фізичний вплив, що призвело до поранення слизової. Тому коли виникають такі ерозії шийки матки, лікування проводити, як правило, не потрібно. Винятком можуть служити великі по площі ектопії, а також інші патології шийки матки, співіснуючі з псевдоэрозией. Ектопії є практично у всіх вагітних і нещодавно народили жінок.

Але існують і справжні ерозії - це справжні травми шийки матки. Можуть виникнути внаслідок грубого статевого акту, при необережному огляді гінекологом, при використанні фалоімітаторів, вагінальних свічок і т. д. Більше схильні до подібних травм жінки з тонкою слизової шийки. Такий стан спостерігається у жінок з дефіцитом естрогенів. Наприклад, в період менопаузи. Справжні ерозії шийки матки симптоми мають у вигляді кров'янистих виділень в результаті контакту з шийкою (після огляду лікарем), після статевого акту. Нерідко псевдоерозія і справжня ерозія співіснують. Справжня ерозія в лікуванні не потребує. Потрібно лише виключити травмуючі фактори, і незабаром шийка сама заживе. Іноді лікарі в таких випадках призначають засоби народної медицини - тампони з маслом обліпихи, прополісом і т. д. Але це зайве і малоефективно.

Методи лікування

Як ви вже зрозуміли з першої частини статті, саме ерозії в лікуванні потребують вкрай рідко. Але крім ерозії у жінки можуть бути і інші патології, передракові стани. І тоді, після здачі мазка на цитологію, кольпоскопії і біопсії (це 3 основні дослідження, на підставі яких ставиться діагноз) може бути призначено лікування.

1. Електрокоагуляція або припікання електричним струмом. Це один з перших методів лікування шийки матки. Колись був дуже популярний, але зараз використовується все менше з-за своєї хворобливості. Крім того, таке припікання ерозії шийки матки практично завжди призводить до утворення рубця на шийці матки. Що, в свою чергу, відіграє негативну роль при пологах. Шийка матки рветься по рубцю, погано, повільно розкривається - все це може стати показаннями до операції кесаревого розтину. Тому електрокоагуляція пропонується тільки народжували жінки.

2. Кріодеструкція - заморожування азотом. Кріодеструкцію зараз широко застосовують не лише в гінекології, але і в дерматології. Потенційно небезпечний ділянку шийки матки заморожується. Протягом кількох діб на слизовій утворюється кірочка, яка потім відпадає. Залишається чистий слизова без жодних виявів і рубців. Процедура за ціною доступна і широко поширена. Кріодеструкцією лікують і дівчат, які не народжували. Побічними ефектами можуть стати мажучі виділення з піхви і тягнучі болі внизу живота. Проводиться процедура без анестезії або із застосуванням спрею лідокаїну, як правило.

3. Лазерна деструкція. За допомогою лазера в наш час проводяться найтонші, що вимагають особливої точності операції. І у випадку з лікуванням шийки матки, лазер може бути рекомендований. Лазером можуть «выжигаться» великі площі нездорової слизової, без ушкоджень навколишніх тканин. Процедура проводиться під місцевою анестезією і до рецидивів зазвичай не призводить.

4. Радіохвильове лікування. Найсучасніше. Проводиться із застосуванням американського апарату " Сургитрон. Вартість лікування може перевищувати 10000 рублів. Але, судячи з відгуків жінок, припікання практично безболісно, час проведення процедури мінімальне, також як і побічні явища. Заживання шийки відбувається дуже швидко.

Після будь-якого з перерахованих вище «припікання» рекомендується на термін приблизно в 1 місяць припинити статеве життя, не приймати ванну і не купатися у водоймах.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua