← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Ектопія ( псевдоерозія шийки матки )

версія для друку

Ерозія шийки маткиЕкскурс в фізіологію

Матка - це порожнистий м'язовий орган, призначений для виношування дитини. Шийка матки ( по-латині - cervix ) являє собою її нижній відділ і також складається з м'язів. У дорослої жінки тіло матки в 2-3 рази більше шийки. Порожнину матки з'єднується з піхвою допомогою шийного ( цервікального ) каналу, який проходить через шийку матки. Слизова цервікального каналу вистелена циліндричним епітелієм ( його клітини, видимі під мікроскопом, - циліндричної форми ).

Частина шийки матки виступає в просвіт піхви і називається піхвової частини шийки матки. Саме вона доступна для огляду і обстеження на амбулаторному прийомі у гінеколога. Її поверхня покрита іншим видом епітелію - багатошаровим плоским неороговевающим епітелієм.

В області зовнішнього зіву шийкового каналу знаходиться зона стику циліндричного та багатошарового плоского неороговевающего епітелію. Цей стик двох епітелію знаходиться на різному рівні щодо зовнішнього зіву шийки матки. Його стан залежить від віку жінки та рівня жіночих статевих гормонів в крові

У віці від народження до 23-24 років зона стику може перебувати нижче рівня зовнішнього зіву шийки матки, і циліндричний епітелій виступає в просвіт піхви і знаходиться в невластивій йому кислому середовищі. Від 23-24 до 45 років ця зона частіше перебуває на рівні зовнішнього зіву. У жінок старше 45 років вона розташована вище рівня зовнішнього зіву, всередині цервікального каналу. Під час вагітності стик може переміщатися нижче рівня зовнішнього зіву і знаходиться в піхві, а після пологів - повертатися до зовнішнього вічка.Що таке ерозія?

Найчастіше при вживанні словосполучення «ерозія шийки матки» мова йде про так звану псевдоерозії шийки матки ( інша її назва - ектопія циліндричного епітелію цервікального каналу ). Псевдоерозія характеризується змішанням зони стику між циліндричним і багатошаровим плоским неороговевающим епітелієм у піхву, нижче рівня зовнішнього зіву шийки матки.

Циліндричний епітелій, що зміщувався їх лужного середовища цервікального каналу в кисле середовище піхви, має яскраво-червоний колір і різні розміри ( від декількох міліметрів до декількох сантиметрів у діаметрі ). На тлі блідо-рожевого кольору багатошарового плоского неороговевающего епітелію, який вистилає стінки піхви і вагінальну частину шийки матки, він виділяється яскравим плямою і в деяких випадках може нагадувати эрозированную, запалену поверхню. За рахунок цих ознак гінекологи і назвали цей стан «ерозією», хоча за своєю будовою ці зміни ерозією ( пошкодженням ) не є.

Ектопії в нормі спостерігаються в дитячому і юнацькому віці та можуть піддатися зворотному розвитку без лікування. По мірі росту і розвитку організму дівчини відбувається зменшення розмірів ектопії, і до моменту статевого дозрівання - 23-25 років - стик двох епітелію вже розташовується на своєму типовому місці - на рівні зовнішнього маточного зіва.

Максимальна частота эктопий ( 66% ) припадає на вік до 20 років. З початком статевого життя жінки, які мають ектопію шийки матки, більш схильні до ризику інфікування різними статевими інфекціями, що не мають її. Це пов'язано з тим, що природні захисні властивості цервікального епітелію і слизу знижені в результаті несприятливих умов, в яких доводиться існувати циліндричного епітелію цервікального каналу при ектопії.

На наступ і протягом першої вагітності і перебіг пологів наявність нелікованої ектопії ніяк не впливає. При вагітності вона набуває ще більш яскраво-червоний колір за рахунок посиленого кровообігу шийки матки, може легко кровоточити при контакті. Відзначається посилення вироблення слизу клітинами ектопії. Після пологів у частини жінок ектопія повністю зникає без лікування.

Ектопії можуть вперше з'являтися під час вагітності і повністю зникати після пологів. Після перших пологів, як правило, рекомендують лікувати ектопію, так як вона є сприяючим фактором для розвитку цервіціта. Якщо ж розміри ерозії не великі, немає супутніх запальних захворювань статевих шляхів, то перед першими пологами зазвичай не призначають лікування ерозії. Тактику ( спостереження або лікування ) у кожному випадку лікар вибирає індивідуально в залежності від віку пацієнтки, розмірів дефекту, наявності супутніх захворювань.

Фото: siencephotolibraryна головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua