← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Ерозія при вагітності

Чи потрібно лікувати ерозію при вагітності

Лікування ерозії шийки матки при вагітностіЕрозія при вагітності і інші, куди більш серйозні патології шийки матки нерідко визначаються. Адже не багато молоді жінки при відсутності симптомів гінекологічних захворювань відвідують лікаря. Хоча будь-яка жінка, що живе статевим життям, повинна 1 раз на рік ходити до гінеколога з профілактичною метою. Тільки так можна на самих ранніх стадіях визначити патології шийки матки, а нерідко і запобігти рак.

При першому ж візиті майбутньої мами до лікаря, який буде вести її вагітність, той оглядає шийку матки за допомогою гінекологічного дзеркала і бере мазок на цитологію. Ці нехитрі заходи дозволяють діагностувати навіть найдрібніші негативні зміни в епітелії шийки, наявність дисплазії. Якщо стан статевих органів задовільний, аналізи хороші, але є ерозія шийки матки при вагітності, лікування не проводиться. Справа в тому, що у кожної майбутньої мами на шийці матки виявляють почервоніння - це так званий виворіт шийки матки (эндоцервикального епітелію) через збільшення її діаметра в силу фізіологічних причин. Тому, мучити жінку подальшим обстеженням не потрібно. Тим більше, що кількість гінекологічних оглядів у майбутніх мам повинна бути обмежена.

Зовсім інша справа, якщо ерозія під час вагітності супроводжує дисплазії. Якщо в результатах пап-тесту (мазка на цитологію) виявляється дисплазія, рекомендується здати аналіз на высококанцерогенные штами ВПЛ (вірус папіломи людини). Якщо вони виявляються жінці проводять кольпоскопію. Якщо на ВПЛ взяти аналіз неможливо, тоді беруть ще один раз мазок на цитологію, і якщо в мазку знову виявляються диспластичні клітини - виконується кольпоскопія.

Це не боляче. Піхва жінки розширюють за допомогою гінекологічного дзеркала, тим самим оголюючи шийку матки, і розглядають її з допомогою спеціального оптичного приладу, що збільшує зображення в багато разів - кольпоскопа. Плюс проводять спеціальні проби оцтовою кислотою і йодом. Таким чином можна визначити потенційно небезпечні в плані онкології ділянки шийки матки. Якщо результат кольпоскопії задовільний, лікування ерозії шийки матки при вагітності (точніше - захворювання ШМ) не проводиться. Жінка знаходиться під спостереженням. Якщо результат не задовільний - лікар може направити на біопсію - щипок з шийки матки (ножова біопсія не проводиться). Ця Процедура трохи болюча і для майбутніх мам загрожує сильною кровотечею, тому призначається тільки після зважування всіх «за» і «проти». Тільки гістологічне дослідження допоможе дізнатися ступінь дисплазії і відповідно визначитися з тактикою лікування. Слід відразу уточнити, що лікування ерозії шийки матки рідким азотом, лазером, радіохвилями і іншим не проводиться в період виношування дитини.

Якщо за результатами гістологічного обстеження у жінки виявляється рак, проводиться консиліум лікарів, на якому вирішується можна пролонгувати вагітність чи необхідно її перервати. Слід зазначити, що в першому триместрі зазвичай рекомендують зробити аборт. Дивляться на стадії онкозахворювання, стан жінки і т. д. Жінка стає пацієнткою і онколога.

Пам'ятайте, що так звані ерозії шийки матки після пологів і вагітності можуть в деяких випадках бути супутнім рак явищем. Завжди стежте за своїм здоров'ям, не забувайте регулярно відвідувати гінеколога. І обов'язково плануйте вагітність, щоб ще до її настання підлікувати шийку при необхідності.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua