← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Ерозія шийки матки після пологів

Лікування ерозії шийки матки після пологів

Лікування ерозії шийки матки після пологівЕрозія шийки матки після пологів виявляється гінекологами у багатьох жінок. Так чи небезпечна ця патологія і завжди потребує невідкладного лікування?

Щоб розібратися в цьому питанні, потрібно мати уявлення про те, що таке ерозія. Багато хто з вас здогадуються - що це якесь виявлення, рана. Так, це так. Це називається справжня ерозія. Матка після пологів може бути травмована. Але частіше діагностується псевдоерозія або ектопія. За зовнішнім виглядом її практично не відрізнити від справжньої. Але це вже не ранка, і її поява ніяк не пов'язано з важкими пологами, родовими травмами шийки матки. Ектопія являє собою стик двох видів епітелію - плоского і циліндричного. У багатьох жінок репродуктивного віку ця межа проходить по поверхні шийки матки і видна при огляді гінекологічним дзеркалом. Ближче до менопаузи межа зміщується в цервікальний канал і стає невидимою. Лікування ерозії шийки матки після пологів у таких випадках проводиться рідко. Хіба що якщо ектопія має великі розміри і переходить на стінки піхви, або діагностується підвищена активність залоз саме в районі ектопії, що призводить до запальних процесів. Однак, на тлі ектопії можуть бути і інші патології шийки матки. Тому лікар рекомендує жінці здати мазок на онкоцитологію і пройти розширену кольпоскопію (огляд шийки матки під великим збільшенням). Якщо є побоювання щодо онкологічного захворювання - може бути рекомендована біопсія шийки матки. І залежно від її результатів або проводиться «припікання» ушкоджених тканин шийки, або їх видалення хірургічним шляхом. Це відноситься до вже народили жінкам. Ерозія шийки матки при вагітності зазвичай не лікується, тільки після розродження.

Це що стосується ерозії. Але після пологів може виникнути і ектропіон - виворіт слизової оболонки цервікального каналу. Відбувається це унаслідок неправильного ушития шийки матки при розривах, з-за важких пологів великим плодом, використання акушерських щипців. На відміну від ектопії, ектропіон завжди потребує лікування. Яке воно буде - багато в чому залежить від ураженої площі поверхні. Це може бути лікування радіохвилями, лазером, азотом, іноді потрібно хірургічне втручання. Але перш проводиться протизапальне лікування. До речі, без попередньо проведеного протизапального лікування, не можна правильно інтерпретувати результати обстежень - цитологічного обстеження і біопсії.

На жаль, така ерозія шийки матки після пологів симптоми практично ніякі не проявляє. Виявити патологію може тільки лікар при огляді. Саме тому всі без винятку жінки повинні через 2 місяці після пологів відвідати гінеколога.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua