← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Ерозія шийки матки наслідки

Методи і наслідки лікування і відсутності лікування шийки матки

Наслідки ерозії шийки маткиЕрозія шийки матки негативні наслідки має при відсутності лікування? І яке лікування вважається найбільш безпечним, ефективним і недорогим? Ці питання виникають у багатьох жінок, так як саме вона, ерозія шийки матки, є найбільш частим гінекологічним діагнозом. Так, скільки жінок були налякані цим «передраковим станом», яким насправді вона зовсім не є. Так, нерідко їй, ерозії, супроводжують інші патології, справжні передракові стани, але вони не є наслідком першого. Що ж таке ерозія? Давайте розбиратися.

Шийка - це та частина матки, за допомогою якої даний орган з'єднується з піхвою. У піхву шийка матки відкривається зовнішнім зівом. І саме його поверхню можуть розглянути гінекологи при огляді піхви за допомогою дзеркала. На ньому ж, на зовнішньому зіві часто знаходять ерозії. Ерозії бувають істинними і псевдо.

Справжні ерозії - явище досить рідкісне, це ті ж садна, травми слизової, які можуть виникати в результаті статевого акту, наприклад. Нерідко травми слизової виникають у жінок старше 45 років, а також використовують гормональну контрацепцію, так як зниження рівня жіночих гормонів призводить до витончення слизової. Багато жінок намагаються лікувати шийку з допомогою тампонів з обліпиховою олією, різних спринцювань травками - але все це заходи, що приносять лише тимчасовий ефект. А методи лікування ерозії шийки матки у даному випадку - це просто виняток травмуючих факторів, можливо відмова від гормональної контрацепції або призначення лікарем-гінекологом замісної гормональної терапії у випадку, якщо у жінки почався клімакс. Після лікування ерозії шийки матки у жінки припиняються мізерні кров'янисті виділення з статевих шляхів, і в цілому поліпшується самопочуття і якість життя.

Псевдоерозії або ектопії лікар також бачить як почервоніння на слизовій, але це ніякі не «побої» і не «рани» шийки, а стик між 2-ма видами епітелію - циліндричним, выстилающим канал шийки матки, і багатошаровим, выстилающим зовнішній зів. Межа між цими шарами завжди видно у дівчаток до періоду статевого дозрівання, а у багатьох і після, аж до 20-23 років, у таких випадках дане явище називають вродженої ерозією. Крім того, стик епітелію може стати помітний після пологів, при прийомі гормональної контрацепції. Тобто це зовсім не патологія, а варіант норми.

Є ерозія чи ні, але лікар повинен взяти у своєї пацієнтки мазок на цитологію - це найбільш достовірний спосіб виявлення раку шийки матки та передракових станів, і при будь-яких сумнівах направляти на кольпоскопію і біопсію шийки матки. У деяких випадках можна обійтися тільки спостереженням, в інших необхідна швидка медична допомога. Зазвичай лікування проводиться за допомогою рідкого азоту, лазера, радіохвилями, рідше електричним струмом (вже застарілий метод). Однак припікання ерозії шийки матки наслідки може мати. І в першу чергу до них відносяться розриви шийки матки в пологах з рубців, які залишаються після припікання, а також повільне розкриття її при пологах. Дані наслідки виникають вкрай рідко при припіканні з допомогою радіохвиль - це найсучасніший спосіб на даний час. Наслідки лікування ерозії шийки матки, якщо безпосередньо перед медичним втручанням не було проведено ретельне обстеження, можуть бути плачевними. Не можна проводити припікання жінкам з раком шийки матки, це призведе лише до поширення процесу. Крім того, перед припіканням жінка повинна залікувати запальні захворювання шийки матки, якщо вони є.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua