← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Ерозія шийки матки

Симптоми, лікування і наслідки ерозії шийки матки

Ерозія шийки матки: причини, симптомиЕрозія шийки матки - це один з найпоширеніших гінекологічних діагнозів. І більшість жінок впевнені, що цей стан обов'язково потрібно лікувати, інакше можна довести до онкологічного процесу. Однак далеко не завжди все так трагічно. І негативні наслідки ерозії шийки матки, у разі її нелікування, найчастіше, відсутні.

Правильним буде називати ерозією ранку на зовнішньому зіві матки, яка може бути викликана, наприклад, грубим статевим актом, мастурбацією, іноді гінекологічним оглядом. Але російські гінекологи вважають, що ерозія шийки матки-це частина слизової оболонки, яка відрізняється більш яскравим червоним кольором. Хоча на ділі абсолютно точно також виглядає ектопія - зона стику 2 видів епітелію, що є нормою у дівчаток та жінок репродуктивного віку (не наслідком травми), і лікування ерозії шийки матки у такому випадку проводиться тільки при поганих результатах кольпоскопії, мазка на онкоцитологію, або при дуже великій площі ураження (коли ектопія переходить зі слизової зовнішнього зіву на стінки піхви).

Ерозія шийки матки симптоми може давати тільки в тому випадку, якщо це дійсно ранка. Вона може кровить. В іншому випадку помітити ектопію зможе тільки лікар при огляді з використанням гінекологічного дзеркала. А відвідувати лікаря жінки повинні мінімум 1 раз на рік, навіть якщо не живуть в цей час статевим життям або впевнені у своєму здоров'ї. Все тому, що захворювання шийки матки протікають безсимптомно, але можуть бути дуже небезпечні.

При огляді лікар обов'язково візьме мазок на онкоцитологію. Більш ретельне обстеження - кольпоскопія, біопсія шийки матки може знадобитися у разі виявлення у виділеннях піхви атипових клітин. Це називається дисплазія - вже передраковий стан. Дисплазія має 3 ступені розвитку і може виникати як на тлі ектопії, так і при її відсутності. При дисплазії другої і третьої ступеня зазвичай проводиться хірургічне лікування. Як мінімум, «припікання» ураженої області лазером, електричним струмом або радіохвилями (проводиться тільки після отримання результатів біопсії, підтверджує те, що немає онкологічного процесу). Нерожавшим лікарі намагаються без потреби не призначати «припікання», так як воно може призвести до рубцевих деформацій на шийці матки, що в свою чергу може стати фактором ризику утворення істміко-цервікальної недостатності в період виношування дитини і спровокувати розриви шийки матки в пологах.
У більш складних ситуаціях проводиться канонізація шийки матки (хірургічне видалення ділянки з дисплазією).

Якщо ерозія шийки матки при вагітності ускладнюється дисплазією першого ступеня, лікарі зазвичай рекомендують дочекатися пологів і тільки після них проводити лікування. До пологів у жінки можуть періодично брати мазки на онкоцитологію, щоб не упустити можливе розвиток патологічного процесу.

Таким чином, з даного матеріалу слід зробити висновок, ерозія шийки матки причини виникнення має аж ніяк не онкологічного характеру. Але незважаючи на це в деяких випадках потрібне лікування. І його може призначити тільки лікар після отримання результатів обстеження.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua