← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Гарднерельоз у жінок

Причини, симптоми і лікування гарднереллеза у жінок

Лікування гарднереллеза у жінокГарднерельоз у жінок - це вже застаріла назва бактеріального вагінозу. Чому застаріле? Справа в тому, що ще не так давно лікарі вважали, що це захворювання обумовлено швидким, безконтрольним розмноженням мікроорганізму Гарднерелла, в результаті чого і виникають неприємні симптоми і наслідки. Наразі ж відомо, що поряд з Гарднерелами у розвитку захворювання чималу роль грають і інші мікроорганізми, що складають мікрофлору піхви.

Гарднерельоз являє собою щось на зразок дисбактеріозу піхви. В результаті деяких причин (їх ми опишемо нижче) у піхву гинуть лактобактерії, ті самі бактерії, завдяки яким у піхву зберігається кисле середовище, в тій чи іншій мірі захищає від інфекцій.

Класичні симптоми гарднереллеза у жінок - це досить рясні слизові виділення білого або сірого кольору з запахом тухлої риби. Остання ознака є найбільш явним симптомом захворювання, виникає частіше після статевого акту і в період менструації, але не завжди. Тому жінка може досить довго вважати себе здоровою, а виділення своєї «індивідуальною особливістю». На відміну від кандидозу, бактеріальний вагіноз не завжди викликає сильний дискомфорт. Відчуття свербежу, печіння, біль при статевих актах виникають вкрай рідко.

Які ж причини гарднереллеза і в чому полягає його небезпека? Щодо причин немає однозначної думки. Проте є дані, які дозволяють стверджувати, що сприятиме зниженню кількості лактобактерій у піхві можуть різні інфекції, що передаються статевим шляхом. Також до несприятливого зміни мікрофлори можуть призвести тривалий прийом антибактеріальних препаратів, часті спринцювання, використання в якості контрацепції оральних контрацептивів або сперміцидів у вигляді таблеток, свічок, тампонів, якщо вони містять речовину 9-ноноксинол. До речі, цією ж речовиною обробляються багато сучасні презервативи.

Лікування гарднереллеза у жінок потрібно проводити обов'язково, так як навіть безсимптомний його перебіг загрожує важкими захворюваннями внутрішніх статевих органів. Зниження захисних функцій піхви може призвести до того, що мікроби атакують шийку матки, матку, яєчники, маткові труби, виникнуть захворювання органів малого таза: ендометрит, сальпінгоофорит та ін В результаті чого може виникнути безпліддя і позаматкова вагітність. Також бактеріальний вагіноз є передумовою до зараження іншими небезпечними інфекціями - хламідіоз, трихомоноз, гонорея і навіть ВІЛ... У вагітних жінок бактеріальний вагіноз може спровокувати передчасні пологи, народження дитини з малою вагою, післяпологовий ендометрит і т. д. Тому так важливо мінімум раз на рік, а при наявності симптомів і частіше відвідувати гінеколога.

Захворювання гарднерельоз у жінок лікування хоч і вимагає негайно, однак не завжди вона буває успішним. Ми не будемо перераховувати препарати, що використовуються для лікування даного захворювання, щоб уникнути самолікування, тільки скажемо, що це антибактеріальні препарати для місцевого застосування і прийому всередину. Проводиться лікування тільки при присутності у жінки симптомів захворювання (їх лікар може помітити при огляді піхви пацієнтки) і відповідних результатів лабораторних досліджень. У чоловіків симптоми захворювання у вигляді баланопоститу виникають вкрай рідко. Тому лікування чоловіків найчастіше марно і невиправдано. У жінок же рецидиви захворювання трапляються досить часто. Тому має сенс знайти всі фактори, що сприяють розвитку гарднереллеза, і їх прибрати - перестати використовувати місцеву контрацепцію, спринцюватися і т. д.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua