← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Істміко-цервікальна недостатність

Причини, симптоми і лікування істміко-цервікальної недостатності

Істміко-цервікальна недостатність при вагітностіІстміко-цервікальна недостатність - це одна з найбільш частих причин мимовільного переривання вагітності на великих термінах (зазвичай 15-27 тижнів). Що з себе представляє ця патологія, які причини її виникнення, ознаки й лікування?

Щоб зрозуміти причини істміко-цервікальної недостатності (ИЦН) і сам механізм її формування на обивательському рівні, потрібно знати будову шийки матки. ИЦН - це стан шийки матки, при якому її перешийок не в змозі утримувати всередині матки плід, під вагою дитини і навколоплідних оболонок вона розкривається.
Шийка матки - це її частина. Внутрішнім зевом вона відкривається безпосередньо в дітородний орган, а зовнішнім зевом в піхву. Діагноз істміко-цервікальна недостатність при вагітності ставиться у разі довжини шийки матки менше 2-2,5 см і діаметрі внутрішнього зіва більше 1 см. Довжина може вимірюватися при гінекологічному огляді, однак це не точний метод. Найбільш точним вважається вимірювання довжини шийки матки на трансвагінальної УЗД. І це дуже важливо, оскільки симптоми істміко-цервікальної недостатності до пори до часу взагалі відсутні, між тим як несвоєчасно проведене лікування може не запобігти викидень.

Причини даної патології традиційно поділяються на функціональні та травматичні. Останні виникають в результаті травм шийки матки при абортах, діагностичних вискоблювання матки, а також глибоких розривів під час пологів. То є кращою профілактикою ИЦН є своєчасне відвідування гінеколога і планування вагітності.

До функціональних причин відноситься підвищення рівня андрогенів - чоловічих гормонів.

Що може бути, якщо не звертати увагу на симптоми істміко-цервікальної недостатності при вагітності, які наслідки? У цьому випадку (якщо відкриті зовнішній і внутрішній зів) в матку можуть потрапити інфекційні збудники, в результаті чого в матці розвивається запальний процес, будуть інфіковані плодові оболонки, і відбудеться розрив навколоплідного міхура. Найчастіше викидень при ИЦН починається саме з відходження або підтікання навколоплідних вод. Але так як це трапляється на термінах до 27 тижнів, рятувати дитину, найчастіше, не має сенсу, занадто малий і слабкий.

При поставленому діагнозі істміко-цервікальна недостатність лікування проводиться хірургічним шляхом - на шийку накладаються шви, які повинні стримувати її подальше розкриття. Деякий час після цього жінка перебуває в стаціонарі, рекомендується постільний режим. До пологів необхідно виключити інтимні стосунки. При необхідності лікарі призначають препарати, що знижують тонус матки. Шви знімаються зазвичай на 37-38 тижні вагітності (або з початком пологової діяльності) в жіночій консультації або в умовах стаціонару.
В деяких випадках замість накладання швів можлива установка кільця песарій.

В Інтернеті можна знайти безліч історій жінок, які втратили кількох дітей з-за ИЦН, але в результаті народили здорову дитину. Багато що в даному випадку залежить від тактики лікаря, своєчасності лікування. Якщо у жінки вже були випадки пізніх викиднів внаслідок істміко-цервікальної недостатності, її більш уважно спостерігають в жіночій консультації, частіше призначають УЗД і в цілях профілактики в 15-17 тижнів вагітності накладають шви на шийку матки (навіть якщо результат ультразвукового дослідження задовільний).Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua