← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Коричневі виділення в середині циклу

Мажучі виділення в середині циклу: причини появи

Виділення в середині циклу коричневого кольоруКоричневі виділення в середині циклу можуть виникати з різних причин. Самостійно діагноз ви собі поставити не зможете, необхідний гінекологічний огляд та обстеження. У цій же статті ми опишемо кілька (але аж ніяк не всі) можливих причин даної патології в інформаційних цілях.

Овуляція

Якщо виділення в середині циклу коричневого кольору мають мажущий характер, ледве помітні, тобто зовсім не схожі на менструальна кровотеча і закінчуються через 1-2 дня, то, швидше за все, справа в овуляції. Вихід яйцеклітини з яєчника назустріч сперматозоїду може супроводжуватися змінами в ендометрії. Звідти і мажучі виділення.

Доброякісні та злоякісні утворення матки

Не будемо про погане, що мазанина і кров'янисті виділення можуть з'являтися при раку матки, хоча про це теж треба пам'ятати. Але частіше кровотечі, саме кровотечі, рясні, а не мазанина виникають при доброякісної пухлини матки - міомі. Навіть невелику міому лікар може виявити на огляді (розміри матки збільшені), а діагноз підтверджується результатом УЗД. На жаль, міома невиліковна. Одне радує, що росте дуже повільно, при менопаузі ж навпаки, спостерігається зменшення її розмірів. Пам'ятайте, що маткові кровотечі - це дуже серйозно, і пускати ситуацію на самоплив не можна.

Ендометріоз

Це коли тканина матки (ендометрій) поширюється за межі органу. Нерідко спостерігається ендометріоз шийки матки, піхви і т. д. І найбільш яскравим симптомом як раз стають мажучі виділення в середині циклу. Діагноз ставиться на основі результатів гінекологічного огляду, УЗД матки, гістеросальпінгографії, гістероскопії, кольпоскопії. Крім того, жінка відчуває біль в процесі статевого акту, під час менструації.

Ерозія шийки матки

Якщо це справжня ерозія. Зазвичай мажучі виділення з'являються після статевого акту, гінекологічного огляду, спринцювання, використання піхвової свічки, мастурбації і т. д. тобто після контакту з шийкою матки. Справжня ерозія не потребує лікування. Необхідно тимчасово виключити негативні фактори, поки ерозія (садно) не заживе.

Контрацепція

Мазанина найчастіше з'являється при використанні гормональної контрацепції - протизаплідних таблеток або піхвового кільця. Зазвичай це явище спостерігається в перші 3 циклу використання контрацептиву. Якщо довше, лікарі рекомендують змінити протизаплідний засіб. Причиною кровотеч може стати низкогормональный препарат, тоді рекомендується перейти на лікарський засіб з великим вмістом гормонів.

Становлення менструального циклу, лактація, менопауза

В деякі періоди життя жінки мажучі виділення є варіантом норми. Це, можна сказати, переломні моменти в житті жінки. Статеве дозрівання (перший рік після менархе), лактація (коли виробляється організмом гормон пролактин перешкоджає настанню вагітності і може в тій чи іншій мірі призводити до порушення менструального циклу), менопауза (за 1-2 роки до неї у жінки можуть спостерігатися міжменструальні виділення, а безпосередньо перед припиненням менструацій, вони стають рідкісними).

Однак, не варто все списувати на вік. Так як «мазанина» може бути симптомом небезпечних захворювань. Нерідко виділення в середині циклу бувають при гормональних порушеннях. У цьому випадку лікування проводиться гінекологом спільно з ендокринологом, як правило. Захворювання крові, порушення згортання - ще одна можлива причина. Нерідко мазанина виникає із-за цілого комплексу причин. Тому звернення до лікаря за допомогою є обов'язковим.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua