← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Коричневі виділення

Причини появи коричневих виділень з піхви

Коричневі виділення у жінокКоричневі виділення з піхви майже завжди є симптомом якої-небудь патології. На підставі їх появи може бути призначено обстеження. Розглянемо кілька можливих причин цього явища в різні фази менструального циклу, а також під час вагітності.

З менструацією дівчата знайомляться в 11-16 років, а коричневі виділення - що це, і яка природа їх появи? По суті, це та ж кров, але тільки виділяється в невеликих кількостях, змішана з вагінальним секретом, тому і колір блідий. З'являтися кров може з матки (ендометрія) або шийки матки (при порушенні цілісності слизової). Саме тому лікар в першу чергу проводить гінекологічної огляд, на якому оцінює стан слизової піхви і шийки, а потім призначає УЗД, на якому можна вивчити стан ендометрію.

А тепер про можливі причини мазні. Але, як самі розумієте, це тільки припущення. Для постановки ж діагнозу однієї симптоматики буде мало.

На початку циклу

Коричневі виділення після місячних, точніше після швидкого їх завершення, зазвичай виникають унаслідок травми шийки матки або піхви (наприклад, в результаті статевого акту), або при прийомі гормональних протизаплідних засобів. У першому випадку діагноз може поставити лікар після огляду. Як правило, це лікування не вимагає, можливо тільки протизапальної та статевого спокою.

Якщо ж виною тому стала гормональна контрацепція, коричневі виділення у жінок можуть бути досить тривалими, хоч і незначними. Така реакція на препарат по простому називається звиканням. І це звикання може відбуватися до трьох місяців, причому виділення можуть з'являтися в будь-яку фазу циклу.

Не варто хвилюватися, якщо мажучі виділення з'являються як би в завершенні місячних - це нормальне явище.

В середині циклу

Причина - овуляція. В окремих випадках цей природний процес може викликати у жінки біль в області яєчника і навіть мазанину. Це що стосується 12-14 дня циклу. Пізніше, через 5-8 днів, можуть виникнути мажучі коричневі виділення з-за імплантації заплідненої яйцеклітини в ендометрій, якщо відбулося зачаття. Тому, якщо ви здорові, живете статевим життям і раптом помітили на 17-20 день циклу коричневі виділення - цілком можливо, що це вагітність. Почекайте ще 2-3 дні і можна буде здати кров на ХГЛ для підтвердження або спростування даної версії.

Але коричневі виділення в середині циклу можуть бути пов'язані і з захворюваннями. Наприклад, нерідко так себе проявляє аденоміоз, пухлини тіла матки та ін Нерідко причиною кровотеч стає міома матки великих розмірів.

В кінці циклу

Якщо ви помітили коричневі виділення перед місячними, то цілком можливо це і є менструація, яка з якихось причин прийшла трохи раніше. Протягом життя жінки цикл може як зменшуватися, так і збільшуватися, також може змінюватися об'єм втраченої крові і тривалість менструації - все це норма.

Але коричневі виділення в кінці циклу можуть виникати і через захворювання (дивіться вище).

При вагітності

Поява мазні, всупереч поширеній думці, не завжди передбачає втрату вагітності. Є випадки, хоч і рідкі, коли такого роду виділення, не несуть шкоди організму матері і дитини, у жінки з'являлися в першу половину вагітності у звичні дні місячних (тобто у відповідності з циклом, кожні 4 тижні). Варто відзначити, що ці коричневі виділення на ранніх термінах вагітності дуже мізерні.

Іншою можливою причиною може стати гінекологічний огляд. Чому і бояться його проходити багато майбутні мами, нібито з-за ризику викидня. Однак викидень огляд не спровокує. Але іноді взяття мазків, введення в піхву гінекологічного дзеркала, призводить до найдрібніших уражень слизової оболонки, яка в період виношування дитини стає особливо вразливою. Тому і виникають коричневі виділення при вагітності після огляду.

Проте є причини і серйозніші. До них відноситься позаматкова. Дану патологію дуже складно виявити на ранніх термінах. І часто саме мазанина - єдиний тривожний симптом.

Інша можлива причина - завмерла вагітність. Тобто припинення розвитку ембріона, його загибель. Плодові оболонки, ендометрій починають потихеньку відторгатися - тому і з'являються коричневі виділення.

З того ж самого симптому іноді починається викидень. Цей стан називається загрозою. Якщо ембріон живий, на УЗД діагностуються його серцеві скорочення, вагітність намагаються врятувати, якщо жінка цього хоче. Лікування проводиться в стаціонарі. Якщо ж кровотеча посилюється, починають виділятися згустки - мова вже йде про викидень в ходу, коли вагітність врятувати неможливо.

Якщо ж коричневі виділення помічають у другому триместрі вагітності - мова може йти про відшарування плаценти. На великих термінах це стан може загрожувати життю жінки з-за ризику рясного кровотечі.

Перед пологами мазанина нерідко з'являється одночасно з виходом слизової пробки шийки матки.

Крім того, кровотечі поза терміну можуть виникати з-за гормональних порушень, які не є рідкістю у дівчаток-підлітків, годуючих грудьми жінок, а також жінок, у яких не за горами менопауза.

Такі можливі причини цієї неприємності. Діагнози собі самі не ставте, сходіть в жіночу консультацію, а лікар у всьому розбереться і призначить лікування при необхідності.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua