← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Кровотеча після місячних

Причини маткової кровотечі після місячних

Причини кровотечі після місячнихКровотеча після місячних може траплятися з-за різних захворювань. Але в будь-якому випадку це не повинно залишатися без уваги, без з'ясування причини і, можливо, лікування. Чому у жінки може виникнути така патологія?

Контрацепція

Причини кровотечі після місячних, в найсприятливішій ситуації, що можуть виникати через використання деяких видів контрацепції - засобів оберігання від вагітності.

Пероральні контрацептиви. Протягом перших трьох місяців прийому таблеток, у жінки можуть проявлятися різні побічні дії препарату. В тому числі, іноді виникають міжменструальні виділення. Турбуватися не варто, якщо ці виділення не рясні, можна цілком обійтися щоденної прокладкою. Небезпечно якщо після місячних кровотеча зі згустками виникло. Згустки - це один з показників великої крововтрати і патології. І таблетки тут ні при чому, скоріше всього.

Іншою причиною може стати різка відміна таблеток, коли упаковка прийнята не повністю. Через 2-5 днів після цього починається так звана менструальноподобная реакція.

Прийом засоби екстреної контрацепції, що містить ударну дозу гормонів, майже завжди провокує появу крові з піхви.

Внутрішньоматкові системи (ВМС) також можуть провокувати кров'янисті виділення після місячних. Це може бути результатом травмування цим чужорідним, по суті, тілом ендометрію - внутрішньої порожнини матки (нерідко з-за відхилення ВМС від правильного положення), а іноді навіть її прориву. Якщо відкрилося рясне кровотеча після місячних у жінки з встановленою ВМС, обов'язково в терміновому порядку роблять УЗД матки.

Вагітність

Якщо у жінки була рання овуляція, тобто приблизно на 10 день циклу, то ще через деякий час може з'явитися кров із статевих шляхів... Імплантанційне кровотеча після місячних виникає у деяких жінок, зачавших дитини. Дане явище досить рідкісне, а самі виділення зазвичай практично непомітні, можуть бути представлені необільной коричневою мазаниною.

Уважними треба бути жінкам, у яких почалося маткова кровотеча через тиждень після місячних, при цьому менструація здалася незвичайною, убогою, була підозра на вагітність, що як слід не перевірили. Справа в тому, що іноді на ранніх термінах вагітності виникають кровотечі, які жінки приймають за менструацію, між тим як плодове яйце залишається в матці, а нерідко і продовжує розвиватися. Тобто дана ситуація - це привід в тому числі і перевіритися на вагітність. Як мінімум, зробити тест, а краще здати кров на ХГЧ і (або) зробити УЗД органів малого тазу. Таким чином можна діагностувати не тільки маткову (розвивається, перервався, завмерлу), але і позаматкову вагітність, при якій може бути та ж симптоматика.

Гінекологічні та інші захворювання

Якщо почалася кровотеча відразу після місячних у юної дівчини чи жінки в клімактеричному періоді, то, швидше за все, причиною є гормональне порушення функцій яєчників. Це провокує так звані дисфункціональні кровотечі. Діагноз ставиться на підставі аналізу крові на гормони в певні дні менструального циклу.

Однак причина може бути і небезпечною, якщо мова йде про онкологічному захворюванні. Так, кровотечею в будь-якій фазі менструального циклу може проявлятися рак яєчника або ендометрія. Нерідко при цьому виділення темні і мають неприємний запах. Також кровотеча може провокувати таке передракове захворювання, як поліп ендометрію. У будь-якому випадку діагноз ставлять на підставі гістологічного дослідження. Жінці виконують діагностичне вишкрібання порожнини матки. Але навіть якщо онкологія не виявлена, таку пацієнтку беруть під особливий контроль, і якщо ситуація повторюється, знову надмірно наростає ендометрій, утворюються поліпи, при цьому жінка не планує дітей - пропонується видалення матки.

Причиною белей з домішкою крові, які спостерігаються періодично, в тому числі і відразу після закінчення менструації, є рак шийки матки. Причому найчастіше ці виділення з'являються після напруження при дефекації або статевого акту. Цей симптом має стати приводом до термінового відвідування лікаря. На ранніх стадіях рак шийки матки виліковний.

Причиною кровотечі може бути і міома, якщо вона розташована субмукозні у матці, тобто під слизовою. Правда, частіше кровотечі з-за міоми виникають безпосередньо в період менструації. Тобто все виглядає як рясна менструація зі згустками. Інший, нерідко супутньої міомі, причиною є аденоміоз (ендометріоз матки).

Рідше, але можуть викликати кровотечі захворювання не гінекологічного характеру. Наприклад, захворювання, які викликають порушення згортання крові, патології щитовидної залози. Провокувати кровотечі може професійне захворювання - вібраційна хвороба.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua