← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Кров'янисті виділення

Кров'янисті виділення поза менструації

Кров'янисті виділення з піхвиКров'янисті виділення з піхви - це нормальне явище у жінки репродуктивного віку, якщо вони виникають в строго визначені періоди: менструація і після народження дитини. Але нерідко пацієнтки скаржаться своїм лікарям на кров'янисті виділення перед місячними. Про що це може говорити? Які захворювання можуть давати такий симптом?

Ендометріоз

Це дуже поширене гінекологічне захворювання, симптомом якого на ранніх стадіях розвитку є тільки кров'янисті виділення після місячних і до їх настання, тобто термін менструації затягується за рахунок цієї «мазні».

Ендометріоз, а у випадку з поширенням в матці - аденоміоз, являє собою розростання слизової оболонки (ендометрія) вглиб тканин матки, в міометрій. Аденоміоз може бути запідозрений за типовою симптоматикою, до якої, до речі, відноситься і збільшений до 5-6 тижнів розмір матки. УЗД теж може бути інформативним, проте не всі вогнища аденоміозу видно при цьому дослідженні. В даному випадку найбільш інформативним є проведення гістероскопії - у процесі цієї процедури лікар зможе зсередини переглянути внутрішню порожнину матки і помітити вогнища аденоміозу.

Якщо кровомазанье повторюється з циклу в цикл, жінці пропонується гормональна терапія - частіше прийом пероральних контрацептивів. Таблетки допомагають не допускати подальшого розповсюдження захворювання, що полегшує стан жінки. Значно поліпшується ситуація після настання менопаузи, так як ендометріоз - захворювання гормонозависимое.

Контрацепція

До речі, пероральні контрацептиви та внутрішньоматкова гормональна система - це також причини «мазні». Але в даному випадку ця особливість зазвичай тимчасова, проходить через 2-3 циклу прийому препарату або використання ВМС. Хвилюватися треба тільки в тому випадку, якщо почалося справжнє кровотеча, схоже з менструацією. Однак до її настання є ще багато часу.

Нерідко таке відбувається при прийомі микродозированных препаратів. Лікарі рекомендують перейти за схемою на низкодозированные і побічний ефект зникає.

Патологія шийки матки

Кров'янисті виділення після статевого акту найчастіше пов'язані з шийкою матки. Лікар може запідозрити запальний процес, інфекцію, яка може призводити до витончення слизової оболонки, і в результаті - до контактних кровотеч. До речі, таке можливо навіть при банальній молочниці.

Лікар проводить обстеження з використанням гінекологічного дзеркала - уважно оглядає стінки піхви та шийку матки для виявлення вогнища. Проблема може полягати не тільки в травмах слизової, але і поліпах, кістах, які можуть утворюватися на шийці матки і кровить при натисканні на них. Лікуються вони хірургічно з наступним гістологічним дослідженням (у випадку з поліпом).

Є чи немає цервіцит, або, що ще гірше того - передрак або рак шийки матки, можна сказати після отримання результату спеціального мазка, кольпоскопії і біопсії (якщо є ризик онкології). Слід сказати, що виділення крові при взятті мазка - це не показник патології. Кровить може і здорова шийка матки.

Разом з дослідженням шийки матки, лікар проводить обстеження жінки на різні інфекційні захворювання, які також обов'язково потребують лікування.

Патологія ендометрію

Гіперплазія ендометрія може бути передраковим станом і нерідко виявляє себе саме міжменструальних кровотечею. Іноді воно може бути таким інтенсивним, що лікарі приймають рішення негайно провести кюретаж матки - зняти весь ендометрій. Таким чином вирішується відразу три завдання - зупиняється кровотеча, усувається його причина і з'ясовується доброякісний це процес (матеріал відправляється на гістологічне дослідження).

Якщо терміново видаляти ендометрій немає необхідності, але є певна симптоматика і УЗД показує поліпи матки в і товстий ендометрій - процедуру можуть призначити на 5-7 день менструального циклу. В сучасних клініках виконують не тільки вишкрібання порожнини матки, але і гістероскопію - щоб зрозуміти в чому проблема, потрібно візуально бачити порожнину матки. І це стало можливим за допомогою оптичного приладу - гістероскопа.

Що ж стосується пайпель-біопсії, то вона в даному випадку не так інформативна.

Вагітність і овуляція

Якщо з'явилися кров'янисті виділення в середині циклу, можливо вони супроводжувалися несильним болем в області яєчника, а також виділенням слизу з піхви, і при цьому крові виділилося зовсім небагато - це може бути ознакою овуляції. Невелика відшарування ендометрію відбувається через гормонального стрибка.

Але ще кров'янисті виділення на ранніх термінах вагітності можуть з'являтися. Це може відбутися приблизно за тиждень до передбачуваного терміну початку менструації. Кров виділяється при впровадження заплідненої яйцеклітини в стінку матки.

Дисфункція яєчників

Ця назва визначає порушення гормональної функції яєчників. Виникнути порушення можуть як з-за патології безпосередньо цього жіночого парного органу, так і інших, в тому числі щитовидної залози і гіпофіза - відділу головного мозку, що відповідає за вироблення гормонів.

Нормальний менструальний цикл має тривалість 7 днів і повторюється кожні 21-35 днів. Протягом цих днів в жіночому організмі в певні дні виробляються різні гормони, за рахунок яких здійснюється підготовка до вагітності. В яєчнику дозріває фолікул з яйцеклітиною, ендометрій стає «пишніше» для її прийняття у разі запліднення, а після овуляції з'являється жовте тіло, яке має підтримувати на належному рівні вироблення прогестерону - головного гормону вагітності.

Якщо що-то в цій зв'язці «ламається» - менструації починають з'являтися дуже часто (частіше, ніж раз в три тижні) або навпаки рідко (рідше, ніж раз на 35 днів). Лікар повинен встановити причину порушення менструального циклу. А для цього проводиться обстеження жінки. Пацієнтка обов'язково направляється на УЗД органів тазового дна і аналіз крові на гормони в певні дні менструального циклу. Проблема полягає не тільки в незручностях, які доставляють хаотичні кровотечі, і вірогідною анемії з-за великої втрати крові, але і безплідді, майже завжди супроводжується порушенням циклу.

І це лише частина причин появи кров'янистих виділень поза менструації. Якщо вас турбують маткові кровотечі - не баріться, сходіть до лікаря.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua