← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Мазок на флору: розшифровка

Розшифровка мазків на флору

Розшифровка мазків на флоруМазок на флору, розшифровка якого - звичайна справа для будь-якого гінеколога, є простим і найбільш частим обстеженням, проведеним жінкам. Його здають при профілактичних оглядах, перед різними медичними втручаннями гінекологічного характеру, якщо жінка пред'являє якісь скарги.

Результати мазка на флору можуть дати інформацію про стан здоров'я статевої сфери навіть без лікаря. Адже будь-яка лабораторія пише норми для того або іншого показника. Однак не всі вони зрозумілі жінкам. Так і у випадку патології лікування все-таки повинен призначати лікар.

А тепер трохи докладніше про те, на що потрібно звернути увагу при прочитанні результату аналізу. Нагадаємо, що він береться з трьох місць: піхви, уретри та цервікального каналу.

Лейкоцити в мазку на флору в нормі присутні, але в обмеженій кількості. Так, у піхві їх кількість не повинна бути понад 10, в цервікальному каналі - більше 30, а в уретрі - більше 5. Збільшення кількості лейкоцитів говорить про запальний процес.

Плоский епітелій також в нормі присутній в описі аналізу. Адже саме він покриває піхву і шийку матки. Повна його відсутність свідчить про атрофію - ця патологія найбільш характерна для періоду менопаузи, але може спостерігатися і у молодих жінок при різних гінекологічних захворюваннях. Слиз в помірній кількості теж повинна бути.

Обов'язково включає розшифровка мазків на флору показник паличок Дедерлейна (це так звані лактобактерії). Їх має бути велика кількість. Це говорить про «першого ступеня чистоти піхви». Якщо кількість паличок трохи менше норми (менше 95% від усієї мікрофлори) - можливо, жінка на шляху до якого-небудь захворювання, хоча, таке може бути в нормі. Заміщення лактобактерій бактеріальною мікрофлорою - ознака запального процесу, привід для лікування.

Якщо мазок на флору визначив наявність у ній гонококів - це свідчить про зараження гонореєю. Дріжджі з'являються при прогресуванні кандидозу (молочниці). Трихомонади, відповідно, дають підставу поставити діагноз «трихомоніаз». А «ключові» клітини діагностуються при наявності гарднерельозу.

Якщо правильно розшифрувати аналіз мазка на флору, і в разі виявлення збудника зробити бакпосів (спеціальне лабораторне дослідження), можна визначити найбільш ефективний антибіотик для лікування інфекції. Тільки правильне лікування може дати хороший результат, позбавити жінку від неприємних симптомів і зберегти репродуктивне здоров'я.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua