← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Менструальний цикл

Що потрібно знати про менструальному циклі

Менструальний циклМенструальний цикл, всупереч розхожій думці, це не тільки ті дні, коли у нас відбуваються щомісячні кровотечі, а проміжок часу від однієї менструації до іншої - від першого дня останнього кровотечі до першого дня наступної. Нормальна тривалість циклу - від 23 до 33 днів, в середньому. Якщо цикли мають різну тривалість, і ця різниця становить більше 3-4 днів, то необхідно сходити до лікаря і пройти обстеження для з'ясування та усунення причин даного явища. Адже порушення менструального циклу може бути симптомом серйозного захворювання. Тобто небезпечні не самі затримки, а причини їх викликали.

Але повернемося до теорії. У здорової, дорослої жінки репродуктивного віку є 2 фази менструального циклу, за тривалістю вони приблизно однакові. У першу половину в жіночому організмі виробляється 2 гормону: фолікулостимулюючий і лютеїнізуючий, а в другу - прогестерон. Перший (ФСГ) виробляється у великих кількостях, таким чином створюючи ідеальні умови для дозрівання фолікула з яйцеклітиною. У перші 2 тижні жінка відчуває себе відмінно. Під час овуляції (в середині циклу) спостерігається різкий стрибок другого гормону - ЛГ, за рахунок нього оболонка фолікула розривається, і яйцеклітина виходить «назустріч» сперматозоїдів. Це найефективніший час для зачаття. Друга половина регулюється гормоном прогестерон, який підтримує тільки-тільки зароджується життя. Болючість та нагрубання молочних залоз, а також пригнічений стан і ПМС - це все також обумовлено дією прогестерону.

Якщо має місце збій менструального циклу, жінка не може завагітніти або виносити дитину. Приміром, дуже часто викидні на ранніх термінах відбуваються саме через нестачу прогестерону (може бути компенсовано «синтетичним», лікарською аналогом). А зачати буває неможливо із-за відсутності овуляції через недостатність першої фази. Низький ФСГ не призводить до дозрівання домінантного фолікула.

Чи можливо все повернути на свої місця? Так, безумовно. Але не менш важливо спочатку з'ясувати причину порушень - так званої дисфункції яєчників. І тільки потім починати лікування. Відновлення менструального циклу може зайняти чимало часу, але воно того варто, адже інакше буде дуже складно стати мамою. Не тягніть, після 35 років ймовірність самостійного зачаття в рази знижується навіть у здорових жінок...Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua