← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Менструації у дівчаток

Особливості перших місячних у дівчаток. Статеве дозрівання

Менструації у дівчатокМенструації у дівчаток починаються приблизно в період з 12 до 14 років. Однак, іноді в нормі буває і більш раннє або пізнє менархе (перша менструація). Як правило, у дівчаток починаються менструації приблизно в тому ж віці, що і у їх матерів. А в останні 10-20 років спостерігається більш раннє статеве дозрівання дівчаток. Швидше за все, це пов'язано з повноцінним харчуванням і способом життя. Дівчинка не голодує, а значить у неї в нормальній концентрації виробляється основний жіночий гормон - естроген, який регулює статеве дозрівання і надалі чинить вплив на репродуктивну систему.

Завжди перші менструації у дівчаток настають після формування вторинних статевих ознак. Приблизно з 9 років дівчатка починають швидко зростати (часто обганяють у рості хлопчиків). У них з'являються волосся під пахвами, темне волосся на ногах і на лобку, іноді - на підборідді і над губами. Слідом (не більш ніж через 2-3 роки) починаються менструації. Перед цим відповідальним моментом у дівчинки можуть з'являтися вугрі на обличчі, невеликі прозорі виділення з сосків. До цього часу матері вже повинні пояснити дітям, що за зміни відбуваються в їх організмі, що з себе представляють менструації у дівчат, яка їх циклічність і, звичайно ж, про гігієну в критичні дні.

Незважаючи на те, що зараз існують міні-тампони, які можна використовувати дівам, перевагу варто віддати хорошим гігієнічним прокладкам. Мамам варто заздалегідь потурбуватися про те, щоб у їхніх дочок не було недоліку в даних гігієнічних засобах, так як навіть при мізерних менструаціях міняти прокладки потрібно не рідше 2 разів у день.

А що робити, якщо місячні у дівчаток 11-12 років часто затримуються? Ми звикли до того, що менструації повинні приходити регулярно, і навіть невеликі відступи від норми свідчать про якісь неполадки в організмі. Але у дівчаток-підлітків все по-іншому. 2-3 роки після менархе цикл буде встановлюватися, тобто менструації можуть починатися трохи раніше терміну і трохи пізніше, в один місяць бути рясними, а в іншій мізерними, а також болючими. З болем не варто звикати, можна поспілкуватися з лікарем на тему можливості прийому спазмолітиків в критичні дні. Мізерні місячні - це теж не страшно. А ось рясні можуть бути небезпечними, якщо вони дійсно дуже рясні... Небезпечно, якщо прокладки доводиться міняти частіше, ніж раз в 2-3 години. Також слід звернутися до лікаря при затримках довше 3 місяців (причиною цього часто стає дотримання строгих дієт для схуднення), тривалих менструаціях (довше 7 днів), а також, якщо проміжки між щомісячними кровотечами становлять менше 21 дня.

Менструації у дівчаток 15 років і старше вже більш регулярні. До цього часу потихеньку закінчується період статевого дозрівання. До 18-20 років дівчата мають сформовану фігуру за жіночим типом, регулярний менструальний цикл і можуть без труднощів і ускладнень зачати і виносити дитину.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua