← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Методи лікування ерозії шийки матки

Лікування ерозії шийки матки: офіційні і народні методи

Ерозія шийки матки методи лікуванняМетоди лікування ерозії шийки матки різні, і в більшості випадків сама жінка вибирає який саме підійде, в залежності від тієї суми, яку вона готова затратити. Давайте розглянемо необхідне обстеження, яке потрібно пройти перед лікуванням, підготовку до процедури, а також різні види «припікання».

Гінекологічне обстеження

Кожна жінка 1 раз на рік повинна проходити профілактичний огляд у гінеколога, навіть якщо у неї немає ніяких скарг. Справа в тому, що захворювання шийки матки, які в більшості своїй, протікають безсимптомно, але можуть бути дуже небезпечними.

Огляд на кріслі - може і не дуже приємна процедура, але без цього оцінити стан шийки матки лікар не зможе. Отже, що ж може побачити гінеколог з допомогою дзеркала? В першу чергу, він розглядає стан слизової шийки. Нерідко там виявляються червоні цятки, це може бути як справжня ерозія (порушення цілісності слизової в результаті механічного впливу), так і ектопія (абсолютно нормальне явище). Ерозія шийки матки лікування може вимагати тільки у другому випадку, і то далеко не завжди. Тільки, наприклад, якщо площа ектопії занадто велика, може навіть виступати за межу зовнішнього зіву. Або якщо крім ектопії є підозра на дисплазію, лейкоплакію та інші передракові стани.

Лікар при огляді бере з шийки матки мазок на цитологію (пап-тест). За допомогою даного мазка можуть бути виявлені злоякісні зміни в клітинах. Іншим обстеженням, яке проводиться при підозрі на передрак або рак, є кольпоскопія. Далі, якщо лікар рекомендує все ж провести лікування, проводиться біопсія шийки матки, і в разі її задовільного результату, жінка може бути спрямована на «припікання» ураженої ділянки тим або іншим способом.

Однак, якщо суворих показань до припікання немає, слід звернутися за консультацією до ще 1-2 фахівцям, так як ерозія шийки матки методи лікування у родили має ті ж, що і у народжували, а вони можуть несприятливо відбитися на слизовій, і тим самим погано позначитися на процесі пологів. Одним словом, на всякий випадок лікуватися не варто, потрібно ретельно зважити всі за і проти. Можливо, буде достатньо тільки спостереження з періодичним обстеженням.

Офіційні методи лікування

1. Місцеве лікування. Не давати зажити ерозії можуть інфекційні збудники: до них ставляться як «безневинні» гриби роду кандида, викликають молочницю, так і збудники ІПСШ (хламідії, мікоплазми тощо). У легких випадках лікар рекомендує здати аналізи на всі ІПСШ і мазок на флору, і при необхідності призначає лікування. І цього достатньо.

2. Кріодеструкція. Це лікування рідким азотом, коли пошкоджену ділянку слизової шийки матки заморожується. Проводиться на 7-10 день менструального циклу. Загоєння триває до 8 тижнів.

3. Лазерокоагуляция. Як можна здогадатися з назви - лікування лазером. Досить сучасне, може використовуватися при лікуванні жінок, які не народжували. Точкове вплив не дозволить пошкодити здорові тканини.

4. Діатермокоагуляція - лікування електричним струмом, високими температурами. Це несучасний метод лікування шийки матки, після якого залишаються рубці. Відповідно, він не може бути рекомендований молодим нерожавшим дівчатам.

5. Радіохвильове лікування за допомогою апарату " Сургитрон. Переваги: не залишаються рубці, процедура безболісна, швидке загоєння слизової.

6. Існує також метод хімічної коагуляції - лікування шийки матки за допомогою препарату Солковагин. Зазвичай його застосовують при неускладненій ектопії шийки матки (коли, власне, і лікування не потрібно), у разі дисплазії він протипоказаний, також, як і супутня ерозія шийки матки народні методи лікування не сприймає описані нижче в статті.

Лікування в домашніх умовах

Нерідко при неускладненій ерозії жінки намагаються лікуватися консервативно, будинки доступними засобами. До них відносяться і деякі медикаментозні засоби і засоби народної медицини. Перерахуємо деякі з них.

1. Препарат Ваготил. Він надає загоює, протизапальну дію. Зазвичай рекомендується використовувати у вигляді спринцювань і вагінальних тампонів. Однак, врахуйте, що спринцювання, особливо часті, провокують дисбаланс мікрофлори молочниці, а в результаті - кандидоз або гарднерельоз.

2. Обліпихова масло. Це відомий народний засіб, лікування яких застосовується майже скрізь. З допомогою обліпихової олії позбавляються від опіків, анальних тріщин, ранок на шкірних покривах, і жінки, які зіткнулися з діагнозом ерозія шийки матки, методи лікування в домашніх умовах пробують з використання обліпихи. Благо її можна купити в будь-якій аптеці.

3. Настій календули. Для спринцювання розведіть 1 чайну ложку настоянки календули (2%) (можна придбати в будь-якій аптеці) на 250 грамів кип'яченої води.

4. Прополіс. Нанести мазь (10-15%) на ватний тампон і ввести в піхву. Курс лікування - 10-12 днів.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua