← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Міжменструальні виділення

Причини міжменструальних виділень і їх вплив на організм

Міжменструальні кров'янисті виділенняМіжменструальні виділення, які являють собою маткова кровотеча, можуть мати різну інтенсивність і тривалість, бути наслідком різних причин, в тому числі і бути варіантом норми (це буває рідше). Тобто якщо йде кров з піхви відразу після закінчення менструації, ситуацію не можна залишати без уваги. Ненадання своєчасної допомоги може мати досить серйозні наслідки.

Під час кровотечі у жінки спостерігається блідість шкірних покривів, підвищена стомлюваність, сонливість, запаморочення, зниження тиску, слабкість, низький гемоглобін.

Міжменструальні кров'янисті виділення можуть бути дисфункціональними, викликаними різними хронічними захворюваннями, а також наслідком онкологічного процесу або доброякісних новоутворень. Патологічними вважаються і так звані акушерські кровотечі, що виникають під час вагітності, при пологової діяльності або в період після народження дитини. Міжменструальні виділення на ранній стадії вагітності або на пізній - у даному випадку визначення неправильне. Так як ніяких менструацій у майбутніх мам не буває, гормональний фон не той. Відшарування ендометрію, з-за якої ми і спостерігаємо виділення крові при місячних, у вагітних не відбувається. Кровотечі небезпечні тим, що виникають раптово, нерідко призводять до серйозних крововтрата і часто до загибелі дитини. При їх виникненні слід без зволікань звернутися до лікаря.

Дисфункціональні кровотечі пов'язані з порушеннями в роботі органів, що регулюють менструальний цикл і пов'язані з ним процеси. Причини міжменструальних виділень можуть бути наступні:

 • гормональні збої, в тому числі і природні, характерні для клімактеричного періоду;
 • надмірна вага;
 • строгі дієти;
 • важкі фізичні навантаження;
 • патологія крові;
 • деякі лікарські препарати і трави (деревій, петрушка, оман, звіробій, ромашка, спориш, календула лікарська, пижмо).

Рідше міжменструальні кров'янисті виділення в середині циклу можуть бути викликані овуляцією або імплантацією заплідненої яйцеклітини в ендометрій. Але в цьому випадку кров з'являється в мізерно малих кількостях.

Дисфункціональні кровотечі прийнято ділити на групи, виходячи з репродуктивного віку жінки. Відповідно виділяють ановуляторні та овуляторні кровотечі. До першої групи належать клімактеричні кровотечі і ті, які виникають у доменструальный період (у дівчаток до статевого дозрівання). Друга група включає кровотечі у жінок репродуктивного віку, їх складніше розпізнати, адже вони схожі на місячні, що вибилися з графіка. Тому слід звернути увагу, якщо виділення:

 • відрізняються особливою інтенсивністю;
 • тривають понад 7 днів;
 • супроводжуються інтенсивними больовими відчуттями в області попереку і в низу живота.

Інші негативні симптоми:

 • занепад сил і запаморочення;
 • знижений гемоглобін.

Це все може сигналізувати про патології.

Кровотеча в середині циклу може призвести до анемії і ряду серйозних ускладнень, аж до смертельного результату. Лікування призначається гінекологом після детального обстеження і полягає в призначенні кровоспинних препаратів, гормональних засобів, в механічному очищенні порожнини матки. Також проводяться заходи, спрямовані на усунення анемії і поліпшення загального стану. Якщо причини кровотечі мають психологічні передумови, можуть бути призначені седативні препарати. У випадках, коли має місце запальний процес, пов'язаний з інфекційним зараженням, застосовують антибактеріальне лікування відповідно збудника. При захворюваннях онкологічного характеру проводиться відповідне специфічне лікування.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua