← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Міома матки великих розмірів

Симптоми і лікування міоми матки великих розмірів

Множинна зростаюча міома матки великих розмірівМіома матки великих розмірів може бути досить небезпечною, так як впливає на роботу сусідніх органів, які здавлює. В яких випадках може знадобитися операція і найголовніше - як вчасно помітити у себе цю, частіше доброякісну, пухлина, зустрічається у величезного числа жінок, віком 25-30 років?

Симптоми міоми матки великих розмірів можуть різнитися в залежності від її розташування. Яскраві ознаки може подавати пухлина, розташована на зовнішній стороні матки - субсерозно. Особливо при розмірах більше 10-20 див. В таких випадках, у разі розміщення міоми на передній стінці матки або збоку, вона може проглядатися через черевну стінку (якщо у жінки немає великої кількості жирових відкладень). Чиниться тиск на сечовий міхур може виникнути нетримання сечі або навпаки утруднення її відтоку. При порушенні кровообігу у вузлі виникають гострі болі - в такому випадку операція міоми матки великих розмірів проводиться в екстреному порядку. Якщо пухлина розташовується на задній стінці матки, можуть виникнути проблеми з дефекацією, запори. При великих розмірах пухлини може здавлюватися нижня порожниста вена - внаслідок чого частішає серцебиття, з'являється задишка при положенні лежачи.

Якщо у жінки є множинна зростаюча міома матки великих розмірів, вузли розташовуються в тому числі і интерстиционально (всередині м'язового шару), лікар при гінекологічному огляді зауважує зміна форми матки, її деформацію. А якщо вузли ростуть всередину органу, можуть виникати рясні маткові кровотечі, в тому числі і міжменструальні. Анемія - це небезпечний стан. Тому такі вузли видаляють. Також, слід зазначити, що вузли, що деформують порожнину матки, є перешкодою для вагітності.

Лікування міоми матки великих розмірів у більшості випадків хірургічне. В залежності від віку жінки, її репродуктивних планів (планує в майбутньому дітей), кількості вузлів та їх розмірів, може проводитися консервативна міомектомія (видалення безпосередньо вузлів) або экстипация матки (її повне видалення). Другий варіант вважається кращим у віці старше 45-50 років, коли, по суті, матка жінці вже не потрібна. А при консервативної міомектомії залишається ризик появи нових вузлів. Крім того, можуть існувати й інші відносні показання до такого обсягу операції, наприклад, гіперплазія ендометрію.

Якщо жінка не готова позбавлятися матки, але вузли досить великі, може бути 2 варіанти вирішення проблеми.

1. Гормональна підготовка до операції, коли жінці дають препарати, тимчасово вводять її організм в стан менопаузи, і так як міома - гормонозалежна пухлина, вона починає зменшуватися в розмірах. Прибрати невеликі вузли простіше, і крововтрата під час операції буде менше.

2. Емболізація маткових артерій. Це досить новий і дорогий метод позбавлення від міом. У стегнову артерію вводять спеціальний розчин, який повинен привести до погіршення або повного припинення кровопостачання миоматозного сайту. В результаті чого він значно зменшується.

Що стосується техніки виконання операції - це може і лапаротомія, і лапароскопія. Перший варіант більше підходить у випадку розташування міоми в м'язовому шарі матки і в тому випадку, якщо жінка планує в майбутньому вагітність (при лапаротомії накладають надійні шви, після яких формується хороший рубець). Лапароскопічно ж досить легко видаляються субсерозні міоми матки.

Коли міома матки великих розмірів лікування народними засобами проводити марно. Також не допоможуть і оральні контрацептиви, гормональна спіраль (це що стосується «легких» медикаментозних способів лікування). Не втрачайте даремно час, не слухайте шарлатанів, а звертайтеся до хірурга-гінеколога.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua