← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Міома матки

МіомаМіж 30 і 45 роками майже у кожної четвертої жінки виявляється міома - доброякісна пухлина матки. Вважається, що найчастіше міома зустрічається у жінок, які не народжували. Пухлини майже завжди бувають доброякісними, і лише 0.04% з них переростає в онкологічні.

Матка складається з м'язової і сполучної тканини. В результаті переплетення м'язових волокон і паростків сполучної тканини утворюється один або кілька «кульок». Якщо в них переважають м'язові волокна, їх називають миоматозными вузлами, якщо сполучна тканина - фиброматозными. Цю хворобу прийнято називати міомою матки. Є кілька причин для її появи:

  • підвищена кількість жіночих гормонів, в основному естрогенів. У старовину міому називали хворобою черниць - жінок, які не живуть статевим життям;
  • хронічна інфекція, за якої змінюється імунна реакція організму;
  • спадкова схильність.


Різновиди міоми матки

Назва міоми залежить від місця розташування вузлів.

Субмукозная міома: міоматозні вузли ростуть всередину матки. Вони викликають рясні менструації з великою кількістю згустків, збільшують тривалість місячних, стають причиною кровотеч між щомісячними подіями або викликають сильні головні болі під час менструації. Залишати такі вузли небезпечно: з-за великої крововтрати в дні місячних у жінки може початися анемія.

Субсерозная міома: вузли виходять назовні, у бік черевної порожнини. Вони можуть досить помітно збільшитися в розмірах до того, як будуть виявлені. Часто це відбувається випадково: наприклад, під час УЗД, призначеного зовсім з іншого приводу. Зазвичай лікарі вважають за краще не втручатися в процес, а тільки спостерігати за розвитком міоми. Єдине виключення: у миоматозного вузла виявляється ніжка. Якщо вона перекрутится, необхідна термінова операція.

Інтерстиціальна ( міжм'язова ) міома: міоматозні вузли розташовуються в товщі матки. Такі міоми довго не дають про себе знати і теж виявляється випадково. Якщо вони стануть надто великими, може виникнути небезпека деформації маткової порожнини, з-за чого можлива біль і кровотечі.

Інформація для майбутніх мам: субмукозная міома може стати причиною безпліддя і невиношування вагітності. Що стосується субсерозной і інтерстиціальної міом, зазвичай під час очікування дитини і та і інша починають швидко рости, а збільшені вузли часто стають причиною переривання вагітності, передчасних пологів і проблем з вагою у дитини.Лікування міоми матки

Вибір лікування залежить від типу міоми, її розмірів і бажання жінки народити дитину. Якщо вузли невеликі, то жінці рекомендують спостерігатися у гінеколога, робити УЗД один раз на рік, менше вживати жирів, вуглеводів, гострого, солоного, відмовитися від теплових процедур, масажу, фізіотерапії, не засмагати на сонці і не ходити в солярій.

Обстеження які допоможуть лікарю вибрати правильне лікування: УЗД, гістеросальпінгографія ( гентген матки і маткових труб ), гістероскопія ( огляд порожнини матки ), ультразвукова томографія ( вивчення шарів матки ). Існують два варіанти лікування:

З допомогою медикаментів: якщо розміри міоми не більше 6-8 тижнів вагітності, лікарі призначають жінці гормональні препарати, які потрібно приймати протягом 6-24 місяців. Ще одне сучасне лікування: введення внутрішньоматкової гормональної спіралі, виділяє в порожнину матки жіночий гормон прогестерон. Він дозволяє зменшити тривалість менструацій і сповільнити зростання вузлів. Єдине застереження: вдаватися до гормональної спіралі не можна в разі субмикозной міоми, крім того, розміри повинні бути невеликі.

Хірургічні операції: зазвичай видалення субмикозного вузла виробляють через піхву, а субсерозні та інтерстиціальні вузли прибирають за допомогою лапароскопічного обладнання через невеликий розріз на животі. Але, на жаль, міоматозні вузли можуть виникнути знову.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua