← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Неприємні виділення з піхви

Виділення з піхви з неприємним запахом: причини, лікування

Неприємні виділення з піхви з неприємним запахомНеприємні виділення з піхви хоча б одного разу турбують кожну жінку. Причому у більшості жінок їх поява викликає паніку: «Як? Я хвора на венеричну хворобу?» Однак далеко не всі неприємні виділення з піхви з неприємним запахом і незвичайного кольору є симптомом інфекції, що передається статевим шляхом, нерідко вони - симптом дисбактеріозу піхви, активного розмноження в ньому умовно-патогенних мікроорганізмів. Розберемося в тому, яка виділення з піхви служить приводом для консультації гінеколога, а яке є нормою.

Нормальні, хоч для багатьох і неприємні виділення після місячних і в будь-якій іншій фазі циклу, за винятком менструації, прозорі або злегка білясті, без запаху, рідкі та не провокують свербіж. Під час овуляції виділення з статевих шляхів може мати слизову консистенцію. Крім того, кількість виділень в середині циклу помітно зростає. Точно також зростає обсяг виділень після статевого акту, це може тривати до доби. І це норма.

Якщо виділення є симптомом якої-небудь патології, вони дійсно починають заважати життя. Майже завжди в таких випадках з'являється свербіж, неприємний запах, колір може варіюватися від яскраво-білого або сіруватого до жовтого і зеленого.

Найбільш часто до гінекологів звертаються жінки з білими сирнистими виділеннями, що викликають сильний свербіж і мають неприємний кислий запах, як у кислого кисломолочного продукту. І найчастіше причиною нездужання є кандидоз або, як його називають в народі, молочниця. Терпіти і використовувати народні способи лікування не стоїть. В аптеках чимало протигрибкових препаратів, які дуже швидко допомагають, знімають всі симптоми. Є препарати для прийому всередину (їх не можна приймати при вагітності) і місцевої дії - вагінальні свічки. Але тільки починати лікування слід після точної постановки діагнозу, а діагноз можна поставити тільки за результатами мазка. Збудником кандидозу є грибки Кандіда.

Інше поширене захворювання, симптомами якого є неприємний запах виділень з піхви, схожий з протухлої рибою, зеленого або сірого кольору. Посилюються симптоми після статевого акту і менструації. Це ознаки бактеріального вагінозу. Цей діагноз також ставиться за результатами гінекологічного мазка. Але лікується не протигрибковими препаратами, а антибактеріальними, так як збудником захворювання є хвороботворні бактерії, а не грибки.

Причиною жовтих виділень з неприємним запахом, болі при сечовипусканні і статевому акті, а також почервоніння слизової оболонки статевих губ може стати трихомоніаз. Діагностується він в загальному мазку з піхви. Лікується протимікробними препаратами. Зараження можливе не тільки статевих, а й побутовим шляхом, але такі випадки вкрай рідкісні.

Хочеться відзначити, що описані нами 3 захворювання дуже часто виникають на тлі наявних інфекцій, що передаються статевим шляхом (гонорея, хламідіоз тощо). Багато з них до певного часу протікають безсимптомно. Тому, рекомендується крім мазка на флору, здати мазок на приховані інфекції і при необхідності пройти лікування.

Надалі не допустити поширення в піхву умовно-патогенних бактерій і грибків допоможуть наступні правила:

  • статеве життя з одним партнером (щоб уникнути зараження статевими інфекціями);
  • правильна інтимна гігієна (щоденні підмивання в напрямку спереду назад);
  • спринцювання тільки в тому випадку, якщо це рекомендував лікар і бажано якомога рідше;
  • прийом антибіотиків тільки при необхідності, якщо призначив лікар.


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua