← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Опущення матки

Причини, симптоми і лікування опущення матки

Опущення маткиОпущення матки - це один з найбільш частих діагнозів, які виставляються гінекологами, причому не завжди патологія виявляється на ранніх стадіях. Що ж це за захворювання, які його причини, симптоми і методи лікування?

Опущення матки причини має різні, але всі вони зводяться до втрати еластичності тазових м'язів. Вони стають неспроможні і не можуть утримувати в правильному, фізіологічному положенні матку, сечовий міхур та інші органи. Чому ж вони стають неспроможними? Тому є кілька причин. В першу чергу, це вагітність і пологи. Під час виношування дитини тазові м'язи відчувають сильний тиск зверху, особливо на останньому триместрі вагітності, відповідно розслабляються. В пологах ж нерідко виникають розриви м'язів тазового дна, піхви та промежини, і це є практично «гарантією» опущення матки рано чи пізно. Подібна причина - хронічні запори. Відповідно, можна дати пораду всім жінкам - готуватися до пологів, читати літературу, а в процесі родової діяльності прислухатися до порад акушерки - так ви мінімізуєте ризик виникнення розривів. А правильне, раціональне харчування, вживання достатньої кількості рідини і активний спосіб життя допоможуть не допустити запорів. Адже багато залежить від самої жінки. Деякі народжують по 3-5 дітей і не відчувають надалі жодних проблем. Інші після перших пологів отримують безліч «болячок», серед яких і описуваний нами недугу.

Які опущення матки симптоми , які зможе помітити у себе жінка. На початковому етапі майже ніяких. У деяких жінок може трохи боліти низ живота, що, в принципі, часто списується на овуляцію, що наближаються місячні або запалення придатків. Але й на такому початковому етапі діагноз поставити лікар зможе, потрібно лише гінекологічний огляд. До речі, кожна статевозріла жінка повинна мінімум 1 раз на рік відвідувати гінеколога, щоб той зміг на самій ранній стадії виявляти можливі захворювання. Тоді лікування буде куди ефективніше і дасть результат швидше. Дуже важливо відвідати лікаря через 2 місяці після пологів. Адже саме на цьому огляді в багатьох випадках і діагностується ця недуга. На даному етапі опущення матки лікування вимагає тільки консервативне, плюс дотримання лікарських рекомендацій і деякі профілактичні заходи.

Основне лікування полягає в спеціальних вправах, які допомагають натренувати зв'язковий апарат, зупинити подальше зміщення органів. До них належить спеціально розроблений для даних випадків комплекс вправ Кегеля. Цей комплекс дуже простий і доступний для виконання майже в будь-який час і в будь-якому місці. Полягає в активному, поперемінному стисканні і розслабленні інтимних м'язів. Інші вправи нам знайомі ще з дитинства. Коли у жінки діагностується опущення матки, гімнастика їй призначається у вигляді вправи «велосипед», піднімання ніг лежачи на боці і т. д. І ще раз повторимося, що тут для успіху дуже важлива регулярність рекомендованих фізичних навантажень. Якщо будете лінуватися - опущення органів продовжиться, і тоді ніяке консервативне лікування не допоможе. Ще одне приємне «наслідок» вправ Кегеля - це більш пружне, вузьке піхву, завдяки тренування інтимних м'язів. А відповідно - більш яскраві відчуття при сексі для обох партнерів.

Само собою, що доведеться регулярно спостерігатися у лікаря. Приблизно раз на півроку відвідувати гінеколога і, цілком можливо, робити УЗД матки. І запам'ятайте, що потрібно уникати запорів всіма шляхами, також, як і носіння тягарів понад 10 кілограмів. Перша ступінь опущення матки - це не протипоказання для вагітності. Але в період виношування дитини вам обов'язково потрібно буде одягати бандаж.

На другій стадії опущення матки вже з'являються явні симптоми цієї патології. В першу чергу, це нетримання сечі або навпаки утруднене сечовипускання. По-друге - постійне відчуття стороннього тіла в піхві і з цієї причини утруднені, болючі статеві зносини. Все це пов'язано з тим, що шийка матки опускається все ближче до виходу з піхви, промежини. Нерідко на даній стадії жінку мучать цистит і пієлонефрит. Коли сягає другої стадії опущення матки, вправи стають не настільки ефективними, так як навіть з ними не вийде повернути матку на місце. Для цього потрібно лише операція. Плюс проводиться симптоматичне лікування, тобто усувається запальний процес, на шийку матки може бути встановлений спеціальний песарій і т. д.

Третя стадія характеризується повним випадінням матки в піхву. Шийка з'являється на виході з піхви. Секс стає неможливим, пересування утруднені, потрібна термінова операція. У деяких випадках матку «ставлять» на місце, в інших видаляють. Видаляють в основному в тих випадках, якщо вік жінки перевищує 45 років і (або) вже настала менопауза.

Тепер, думаємо, стало зрозуміліше якщо опущення матки що робити - головне, своєчасно розпочати лікування та завжди дотримуватися профілактичні заходи.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua