← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Відсутність місячних

Причини відсутності місячних

Причини відсутності місячнихВідсутність місячних у жінки не завжди є патологією, але в більшості випадків все ж свідчить про порушення роботи будь-яких органів чи систем організму. Давайте розглянемо стану жінки, коли в нормі можуть повністю відсутнім або затримуватися менструації, а коли пора бити тривогу.

Фізіологічні причини повної відсутності місячних

Як ви вже, напевно, здогадалися, це 3 життєвих періоду:

  • 1. Вагітність.
  • 2. Лактація (не завжди повна відсутність).
  • 3. Менопауза.

У період виношування дитини у жінки перестають відбуватися овуляції, і відповідно змінюється гормональний фон. Як і в другу фазу менструального циклу, під час вагітності переважає прогестерон - гормон, чиєю метою є запобігання відшарування ендометрія і збереження вагітності. Так, іноді трапляються у майбутніх матерів кровотечі, але це називається не менструація, і нерідко несе небезпеку життя обом.

Відсутність місячних рік і більше може бути під час грудного вигодовування. Коли жінка годує дитину на вимогу, включаючи нічний період часу. У такому разі у неї виробляється велика кількість гормону пролактин, який не дає відновитися менструальному циклу. Але бувають і винятки - це коли менструальний цикл відновлюється вже через 6 тижнів після пологів, і це при тому, що жінка часто годує дитину грудьми. У жінок, що не годують грудьми менструальний цикл відновлюється майже одразу після пологів. Слід зазначити те, що завагітніти при відсутності місячних можна легко, і це доводять численні описані в літературі випадки. Метод лактаційної аменореї (метод захисту від небажаної вагітності) досить ефективний в перші 3-4 місяця після пологів, але все одно не на 100%. Тому, всім нещодавно народили жінкам лікарі рекомендують надійну контрацепцію. Це можуть бути внутрішньоматкові спіралі, оральні контрацептиви прогестинового ряду і презервативи. Причому бар'єрна контрацепція не має ніяких протипоказань для молодих мам є найбільш, мабуть, зручною.

Якщо відсутність місячних після пологів сприймається більшістю жінок як благодать, то утрачивание менструальної функції внаслідок згасання функції яєчників багато хто сприймає як трагедію. Зазвичай у жінки настає менопауза приблизно в той же час, що і у її матері та бабусі, але іноді, внаслідок деяких захворювань, може наступити клімакс у зовсім молодої жінки - 35 років або навіть раніше. Це явище називається передчасне виснаження яєчників або передчасний клімакс. Якщо ви спостерігаєте відсутність місячних місяць, 2 місяці і більше, у вас спостерігаються прояви клімаксу і ви точно знаєте, що не вагітні - здайте аналіз крові на гормон ФСГ. За його результатами можна буде судити - клімакс у вас чи ні. Звичайно ж, і УЗД внутрішніх статевих органів також не завадить (лікар може помітити невідповідність товщини ендометрія фазі менструального циклу, ознаки згасання функції яєчників).

Що стосується рівня ФСГ, то він у жінки репродуктивного віку, якій швидкий клімакс не загрожує - до 10 ммо/мл Під час клімаксу (у так званий період перименопаузы) - рівень ФСГ піднімається до 20-25 ммо/мл Це означає, що відсутність місячних причини цілком ясні має - стрімко наближається менопауза, при 40 ммо/мл і вище - незабаром менструації зовсім припиняться. Даний рівень гормонів дуже корисно знати при плануванні вагітності. Якщо не виходить зачати протягом 1-2 років без використання контрацепції - лікар обов'язково призначить цей аналіз. Але увага! На його результати не можна спиратися, якщо жінка приймає якісь гормональні таблетки. Часто передчасний клімакс трапляється у жінок після тривалого курсу хіміотерапії, променевої терапії.

Інші ситуації

Нерідко відсутність місячних при прийомі ОК буває. ОК - це оральні контрацептиви. Особливо це стосується сучасних низкодозированных препаратів. У багатьох жінок на тлі їх прийому менструації приходять дуже мізерні, а у кого-то може і зовсім не приходити. В даному випадку, для виключення вагітності необхідно обов'язково здати аналіз крові на ХГЛ або, як мінімум, зробити тест на вагітність. Якщо ви спостерігаєте відсутність місячних тест негативний, то причин відмовлятися від продовження прийому оральних контрацептивів немає. Ще частіше менструації повністю зникають після установки гормональної внутрішньоматкової системи.

Нерідко менструальний цикл може порушуватися внаслідок стресових для організму ситуацій. Це можуть бути не тільки скандали з родичами або на роботі, але і поїздка в країну з іншим кліматичним поясом, наприклад. А ще порушення циклу трапляються при прийомі різних лікарських засобів. В цілому, це нерідка ситуація і в більшості випадків не небезпечна. Якщо у вас спостерігається затримка менструації - сходіть до гінеколога. Лікар повинен виключити вагітність. Якщо менструація не приходить ще місяць, то гінекологи зазвичай її «викликають» з допомогою гормональних препаратів. Ви повинні розуміти, що причини відсутності місячних - це головне, що ви повинні з'ясувати. Сам же факт відсутності кровотеч на організм негативного впливу не надає.

При частих затримки гінеколог направляє жінку на консультацію до інших спеціалістів. Найчастіше - до ендокринолога. Такі поширені зараз захворювання щитовидної залози також дуже впливають на жіноче здоров'я.

Слідкуйте за своїм менструальним циклом, вчасно відвідуйте лікарів і тоді ніяке тривала відсутність місячних, крім фізіологічного, вам не загрожує!Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua