← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Чому немає місячних

Чому немає місячних: можливі причини і методики обстеження

Чому немає місячнихЧому немає місячних у дівчини репродуктивного віку, яка живе статевим життям? В першу чергу, можна запідозрити вагітність, проте не тільки вона, але і багато інших обставини і причини можуть призводити до затримок менструації. Розглянемо найпоширеніші ситуації.

Вагітність

Якщо місячних немає 1-2 тижні і більше, при всьому при цьому ви не виключаєте ймовірність настання вагітності, напевно розвіяти свої сумніви можна відразу декількома способами. На такому терміні на УЗД вже видно плодове яйце (якщо воно знаходиться в матці). За аналізом крові рівень ХГЛ значно вище нуля і відповідає терміну вагітності. При гінекологічному огляді лікар діагностує збільшену матку, яка набуває круглу форму (поза цікавого положення вона має форму груші), синюшність шийки матки і статевих губ. Місячних не буде протягом всієї вагітності і якийсь час після пологів.

Годування грудьми

Період вагітності плавно змінюється періодом лактації. Місячні ж у багатьох молодих мам так і не починаються... протягом всього часу годування груддю. У кого ж починаються, то йдуть, найчастіше, нерегулярно, можуть бути надто мізерними.

Молодий вік

Чому немає місячних 2 місяці у дівчаток 13-15 років? Тут немає нічого дивного. У дівчат перші два роки після менархе (першої менструації) можуть спостерігатися затримки і за 2 місяці, і це зовсім не свідчить про патологію. Потрібно просто перечекати або відвідати дитячого гінеколога, який розвіє всі сумніви.

Клімактеричний період

У кожної жінки в 40-55 років відбувається поступове згасання функції яєчників, тобто згасає дітородна функція, овуляції стають все більш рідкісними, також як і менструації. Якщо вам близько 40 років і ви спостерігаєте у себе порушення менструального циклу, яких раніше не було, рекомендується сходити до гінеколога і пройти обстеження. Цілком можливо, що грамотна гормональна терапія допоможе продовжити молодість, так як відомо, що після настання менопаузи жінка не тільки не може завагітніти, але і процеси старіння починають протікати набагато швидше.

Зміна способу життя

А чому немає місячних, а тест негативний у не надто юної жінки, не годує грудьми і володіє відмінним здоров'ям (гінекологічних проблем немає)? Якщо дана проблема не носить систематичний характер, то причини потрібно шукати у зміні свого способу життя. Бути може ви почали дотримуватись якоїсь суворої дієти або просто різко схудли на кілька кілограмів, причому кілограми ці були не зайвими. Тоді треба знову трохи погладшати, і місячні повернуться. Іноді трапляються затримки з-за сильних переживань, стресів, під час далеких поїздок, особливо в місця з незвичними кліматичними умовами. Одним словом, затриматися місячні можуть при будь-якій зміні в образі життя. Одноразова затримка ні про що не говорить.

Гормональні зрушення

Дуже часто на запитання «чому немає місячних» лікарі відповідають, що це звичайний гормональний збій. І якщо це дійсно невеликий «збій», то нічого страшного. Але причини можуть бути більш серйозними, як то, наприклад, підвищений рівень гормону пролактину (до речі, завдяки якому не йдуть місячні при лактації) з-за мікроаденоми (пухлини) гіпофіза; або гірсутизм, який виникає з-за підвищеного вмісту «чоловічих» гормонів у жінки. Проявляється гірсутизм оволосіння за чоловічим типом (з'являються волосся над губами, на підборідді, на стегнах, причому дуже рясно; з'являються вугрі на шкірі тощо ). Обидві ці патології виявляються завдяки аналізу крові + спостереження лікаря за пацієнткою.

Захворювання статевої сфери

Наприклад, кіста жовтого тіла. Діагностується вона за допомогою УЗД. Крім затримки місячних можуть спостерігатися болі, що тягнуть в області яєчника, де утворилася кіста, і в попереку. Якщо кіста залишається в яєчнику довгий час, то можливий її розрив і сильна кровотеча. Якщо кіста не проходить сама собою, і жінка відчуває які-небудь нездужання через її присутності, може бути проведено оперативне втручання.

Може порушуватися менструальний цикл і при аднекситі - запалення маткових труб і яєчників. Захворювання себе видає в першу чергу болями. Найбільш часті причини виникнення - переохолодження і різні інфекційні захворювання.

Можна ще довго розповідати про те, чому немає місячних при тому або іншому захворюванні. Але навіщо гадати? Діагноз повинен ставити лікар. А у висновку ми розповімо про тих аналізів і обстежень, які вам, швидше за все, доведеться пройти, якщо вас торкнулася проблема нерегулярного менструального циклу.

Обстеження

Якщо ви кілька разів на рік роздумуєте на тему чому немає місячних, а тест негативний - значить, настав час як слід обстежитися. Адже відсутність менструації свідчить про якісь неполадки в організмі. Як мінімум, буде складно завагітніти, а як максимум, нерегулярний менструальний цикл може бути одним із симптомів серйозних захворювань - ендокринних, наприклад.

Спочатку лікар повинен переконатися в тому, що вагітності (ні маткової, ні позаматкової) у пацієнтки немає. Для цього жінці виписується направлення на здачу аналізу крові на хоріонічний гонадотропін. Якщо вагітності немає, і скарг крім нерегулярність менструацій теж немає, гінеколог рекомендує жінці мінімум протягом 3 місяців вимірювати базальну температуру і будувати графіки. За ним можна буде судити і про наявність овуляції, і про те, як в цілому протікає цикл. Далі призначається УЗД матки і аналізи на гормони. За їх результатами лікар може направити жінку на консультацію до інших спеціалістів - приміром, до ендокринолога. Якщо видно, що у дівчини є дефіцит ваги (що може бути причиною аменореї), то їй рекомендують відвідати дієтолога. Додаткові обстеження, що не мають відношення до гінекології, також можуть бути призначені при виявленні патологій. Наприклад, при підвищеному пролактине може бути призначена магнітно-резонансна томографія для того, щоб виключити наявність доброякісної пухлини гіпофіза, яка як раз-таки часто є причиною гіперпролактинемії.

Одним словом, не запускайте ситуацію. Якщо організм подає вам сигнали про те, що з ним не все в порядку (затримки менструації), на них треба реагувати. Будьте здорові!Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua