← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Невиношування вагітності

версія для друку

Звичне невиношування вагітностіневиношування вагітностіНЕВИНОШУВАННЯ ВАГІТНОСТІ - сумні історії пацієнток, які страждають звичним невиношуванням вагітності, виглядають приблизно однаково. Їх вагітності перериваються одна за одною - приблизно на одному і тому ж «критичному» терміні. Після декількох невдалих спроб виносити дитину у жінки з'являється відчуття безвиході, невпевненість в собі, а часом і почуття провини. Такий психологічний стан тільки посилює ситуацію і може стати однією з причин таких викиднів. Чи зможе жінка вийти з цього порочного кола? Багато в чому це залежить від неї самої.

Для початку визначимо предмет нашої розмови. Російські гінекологи ставлять діагноз «звичне невиношування» в тому випадку, якщо у пацієнтки не менше двох разів відбувається мимовільне переривання вагітності на терміні до 37 тижнів. В деяких інших країнах (наприклад, США) звичним вважається невиношування, яке повторилося як мінімум тричі.

Найчастіше вагітність переривається у першому триместрі. До 28 тижнів відбувається викидень, а після цього терміну - передчасні пологи, при яких у дитини є всі шанси вижити. У цій статті мова піде про випадки звичного переривання вагітності на терміні до 28 тижнів.

Причини і діагностика невиношування вагітності

Якщо причиною одноразового викидня зазвичай стають будь-які «зовнішні» чинники: несприятливі для вагітності умови життя (складні взаємини в сім'ї, напружений графік роботи і т.д.), стрес, надмірні фізичні навантаження (наприклад, підняття тягарів), деякі біологічні чинники (наприклад, вік до 18 і після 35 років), то у разі звичного невиношування вагітності найчастіше на перший план виходять аспекти, пов'язані зі станом здоров'я жінки. Необхідно також відзначити, що це стан ніколи не буває обумовлено якоїсь однією причиною: завжди є як мінімум два фактори, що призводять до сумного результату.

Щоб виявити причини звичного невиношування, лікар поцікавиться, чи є у жінки якісь загальні захворювання, а також уточнить гінекологічний анамнез включає відомості про перенесених запальних захворюваннях, штучних абортах та інших втручаннях, число викиднів, терміни переривання вагітностей, призначене лікування і т.д. Але допоможе розставити крапки над «i» лише додаткове медичне обстеження, яке, в залежності від конкретної ситуації, може складатися з різних етапів:

1. Ультразвукове дослідження репродуктивної системи жінки. За допомогою цього дослідження уточнюється стан яєчників, можуть бути виявлені різні зміни будови матки (вади розвитку, пухлини, ендометріоз, зрощення в порожнині матки), ознаки хронічного запалення слизової порожнини матки. При підозрі на істміко-цервикальную недостаточность1 в ході УЗД вимірюється діаметр внутрішнього зіву шийки матки у другій фазі менструального циклу.

2. Гістеросальпінгографія[1] і гістероскопія[2] проводяться в основному при підозрі на внутрішньоматкову патологію, пороки розвитку матки.

3. Вимірювання ректальної температури (тобто температури в прямій кишці) до вагітності протягом 2 - 3 менструальних циклів - самий простий спосіб, що дозволяє отримати уявлення про гормональної функції яєчників. У багатьох жінок, які страждають звичним невиношуванням, виявляється недостатність другої фази менструального циклу. Цей стан може проявлятися або недостатнім підвищенням ректальної температури (різниця в першу та другу фази циклу менше 0,4 - 0,5 градуса) або тривалістю цієї фази менше 10 - 12 днів.

4. Дослідження крові, спрямоване на визначення рівня різних гормонів. Дослідження рівня статевих гормонів і гормонів, регулюючих роботу яєчників, проводиться двічі: перший раз - в середині першої фази менструально-оваріального циклу (в середньому на 7 - 8-й день від початку менструації), другий раз - в середині другої фази (в середньому - на 20 - 24-й день). Гормональні порушення, пов'язані зі зміною роботи яєчників, можуть стати причиною ранніх викиднів на терміні до 16 тижнів, так як на більш пізніх термінах плацента практично повністю бере на себе забезпечення гормонального фону, сприятливого нормальному протіканню вагітності. Приблизно у третини всіх хворих зі звичним невиношуванням зустрічається гіперандрогенія (підвищення рівня чоловічих статевих гормонів в жіночому організмі), яка може призвести до істміко-цервікальної недостатності. Дуже важливо досліджувати не тільки жіночі та чоловічі статеві гормони, що виділяються в жіночому організмі, але і гормони щитовидної залози, які мають безпосередній вплив на закладку тканин, правильне формування ембріона і його розвиток.

5. Дослідження крові на предмет вірусної інфекції (герпес, цитомегаловірус), дослідження статевих шляхів на предмет інфекцій, що передаються статевим шляхом (хламідії, мікоплазми, уреаплазма, герпес, цитомегаловірус і т.д.) у подружньої пари. Проводиться також дослідження статевих шляхів умовно-патогенну флору, яка в певних умовах може стати причиною інфікування плода і привести до його загибелі. Дуже часто в результаті цього дослідження виявляється поєднання 2 - 3 інфекцій. Іноді з метою виключення хронічного ендометриту (запалення слизової оболонки, що вистилає внутрішню поверхню матки) проводиться біопсія ендометрію на 7 - 9-й день менструального циклу, при цьому відщипується шматочок слизової оболонки, досліджуються її структура і стерильність.

6. Дослідження крові, виявляють імунні порушення, які іноді стають причиною невиношування вагітності. Ці дослідження можуть бути досить різноманітними: пошук антитіл до кардиолипиновому антигену, до ДНК, до клітин крові і т.д.

7. Дослідження системи згортання крові. Лікарі рекомендують утримуватися від вагітності до стійкої нормалізації показників згортання крові, причому під час вагітності проводиться її регулярний контроль.

8. Якщо вагітність переривається на строк до 8 тижнів, подружній парі необхідна консультація генетика, оскільки велика ймовірність того, що викидень відбувся через генетичного недосконалості зародка. Генетичні аномалії розвитку зародка можуть мати спадковий характер, передаватися з покоління в покоління або виникнути під впливом різних чинників навколишнього середовища. Їх появу можна припустити при близькоспоріднених шлюбів, при наявності генетичної патології по материнській або батьківській лінії, при проживанні в зоні з небезпечним радіоактивним фоном, при контакті з шкідливими хімічними речовинами (наприклад, ртуттю, деякими розчинниками), застосування деяких тератогенних лікарських препаратів (наприклад, цитостатиків, деяких гормональних препаратів, у тому числі контрацептивних), а також при вірусної інфекції (краснуха, грип, цитомегаловірусна інфекція, герпес), перенесеної на ранніх термінах вагітності.

9. Чоловікам може бути рекомендований аналіз сперми, так як іноді причиною загибелі ембріона можуть бути неповноцінні сперматозоїди.

10. При необхідності проводяться консультації ендокринолога, терапевта, так як причиною викиднів можуть бути і соматичні захворювання, не пов'язані з жіночою статевою сферою, наприклад, цукровий діабет, гіпертонічна хвороба.

Якщо ви страждаєте звичним невиношуванням вагітності...

Постійне емоційне напруження через повторних викиднів не тільки несприятливо позначається на психологічному стані жінки, але і погіршує її фізичне здоров'я, аж до розвитку безпліддя. Тому в такій ситуації можна порадити на час залишити спроби стати мамою і відпочити, відновити душевну рівновагу - наприклад, поїхати у відпустку і змінити обстановку. У ряді випадків доводиться вдаватися до допомоги психотерапевта і заспокійливим препаратів, що допомагають зняти тривогу. Іноді легкі седативні препарати призначають після настання вагітності, щоб зняти психічне напруження жінки під час "критичних" термінів.

Дуже важливо не вступати в наступну вагітність без обстеження і без попередньої підготовки, так як велика небезпека повторних втрат, тим більше що під час чергової вагітності складніше з'ясувати причину попередніх викиднів.

Протягом як мінімум 6 місяців (а краще - 1 року) після останнього викидня партнерам слід використовувати засоби контрацепції. По-перше, це допоможе жінці прийти в себе, заспокоїтися, а по-друге, за цей час вона зможе обстежитися, з'ясувати, що є причиною повторюваних невдач, і пройти необхідне відновне лікування. Така цілеспрямована підготовка веде до зниження обсягу медикаментозного лікування під час вагітності, що важливо для плода. При мінімальних ознаках загрози переривання, а також у ті періоди, коли відбувалися попередні викидні, необхідна госпіталізація в стаціонар. Під час вагітності рекомендується уникати фізичних навантажень.

На жаль, буває так, що жінки звертаються за медичною допомогою тільки після декількох невдалих вагітностей. Не треба намагатися самотужки боротися з природою і випробовувати долю. Відразу ж після першої спіткала жінку невдачі їй необхідно звернутися до спеціалістів і почати обстежитися, щоб по можливості уникнути повторення трагедії, адже сучасний арсенал лікарської допомоги у більшості подібних випадків забезпечує благополучне народження доношеної дитини.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх
Коментарі:
15.04.2010 12:42 | Наталія | Re: невиношування вагітності
Я пережила це тричі, думала зійду з розуму! Але зараз вже легше. Проходимо з чоловіком повне обстеження на наявність статевих інфекцій і генетика. Абсолютно вірне все тут написано. Головне відключити мозок і налаштуватися на краще))))


23.03.2010 20:18 | юля | Re: невиношування вагітності
у мене та ж проблема! вже 2 невдалі вагітності! обстежувалися після першої по повній і в Москву до Матрони їздили, і до Ксенії ходили - ВСЕ ОДНО - невдача) лікар каже, що все добре! я в растеринности...хочу звернутися до перинатального психолога


07.03.2010 16:39 | Ольга | Re: невиношування вагітності
Два дні тому мені зробили аборт,причина-внутрішньоутробна загибель плода на рядку 15 недель.Это вже другий раз.У мене депрессия.Очень хочеться дитинку.


02.02.2010 19:16 | ольга | Re: невиношування вагітності
головне сподіваються на краще.


30.07.2009 11:54 | Анастасія | Re: невиношування вагітності
Так хочеться малюка, але поки не получается.Статья дуже цікава, деяким може допомогти!


1
Ваше ім'я:
Ваш коментар:
Введіть текст, вказаний на картинці, у полі праворуч:
   


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua