← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Ознаки затримки місячних

Ознаки затримки менструального циклу

Ознаки затримки менструального циклуОзнаки затримки місячних у жінки репродуктивного віку можуть говорити тільки про деякі речі: або про вагітність, або в організмі відбуваються якісь порушення або має серйозне захворювання. Відповідно, якщо наступила вагітність, то менструації не буде в найближчі місяці і, можливо, протягом всього періоду грудного вигодовування.

До захворювань, що найчастіше призводять до порушення циклу і затримок місячних, можна віднести захворювання яєчників, матки, шийки матки, запальні процеси в органах малого тазу, гормональні порушення, ожиріння, анорексію. Нерідко затримка місячних пов'язана зі зміною клімату, впливом фізичних чинників, нервових стресів. Часто на менструальний цикл впливає застосування деяких ліків (причому, не тільки гормональних) і використання контрацептивів (гормональні контрацептиви, внутрішньоматкові спіралі).

Регулярність менструального циклу

Після того, як в житті дівчини пройшла її перша менструація (менархе), нерегулярність менструального циклу є здоровою нормою протягом наступних двох-трьох років. Згодом цикл повинен бути регулярним. Регулярним вважається 28-денний цикл. Звичайно, якщо цикл збільшується чи зменшується в межах 2-4 днів, то це не є порушенням або затримкою. Фізіологічно невеликі зрушення менструального циклу можуть з'являтися внаслідок зміни в харчуванні, в період акліматизації, при невеликому гіповітамінозі. Також відзначаються перебої в регулярності при початку статевого життя, коли ознаки місячних можуть з'являтися в більш ранні або пізні терміни.

У період затримки жінка може відчувати дискомфорт, нервові розлади, біль і погіршення загального самопочуття. Болі зазвичай локалізуються внизу живота; характер болю тягне, ниючий, але бувають і навпаки гострі. Іноді болю, що віддають у поперек. З нервових розладів можна виділити апатію і пригнічене стан, сонливість і навіть плаксивість. Дуже часто при затримці менструального циклу страждають серцево-судинна, вегетативна і ендокринна системи. Змінюється артеріальний тиск, пульс, з'являється аритмія. Надмірне потовиділення і неприємний запах поту - витівки ендокринних залоз.

Виявлення причин затримки менструації

Відсутність місячних в очікуваний термін, якщо це не фізіологічний процес в організмі, вимагає лікарського контролю. Коли з'являються перші ознаки затримки менструального циклу, необхідно проконсультуватися зі своїм дільничним гінекологом, і чим раніше, тим краще. Іноді не завадить прийти на огляд до ендокринолога, якщо такі порушення не рідкісні.

Для виявлення причин затримки гінеколог повинен направити на ультразвукову діагностику, провести обстеження на предмет інфекційного зараження (мікроскопія, ПЛР, посіви) і дослідження ендометрію матки (гістероскопія, мікроскопія). Ендокринолог після збору анамнезу може направити на дослідження гормональної системи. Роботу органів ендокринної системи допоможуть оцінити ЕЕГ (електроенцефалографія), комп'ютерна томографія, аналізи крові, сечі.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua