← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Порушення менструального циклу

версія для друку

Що таке "порушення менструального циклу"?Прочитавши назву статті, не поспішайте згадувати рядка нетлінного, з дитинства відомого твору. Мова піде про медичну проблему - порушення менструального циклу.

порушення менструального циклуДля початку скажемо, що ж таке «добре» - це нормальний менструальний цикл. Він являє собою маткова кровотеча об'ємом не більше 80 мл з регулярним інтервалом від 21 до 35 днів. Все, що виходить за рамки цього визначення, є порушенням менструального циклу.

Милі дами! Якщо у вас в циклі є які-небудь відхилення, не потрібно впадати в депресію або панікувати, обдзвонювати всіх подруг і питати, а як у них і т.д. Це - лише привід звернутися за консультацією до лікаря гінеколога - ендокринолога. Після бесіди з вами доктор виявить причину виниклих порушень менструального циклу, а при необхідності призначить обстеження.

До рекомендацій лікаря слід поставитися з усією серйозністю не тільки тому, що мова йде про репродуктивне здоров'я та якості життя, а ще й тому, що порушення менструального циклу можуть бути пов'язані як з патологією статевих органах, так і захворюваннями ендокринної системи.Альгодисменорея

Це найчастіший вид порушення менструального циклу ( 31-52% у жінок у віці 14-44 років ). Вона проявляється ниючими або переймоподібними болями внизу живота, в області крижів, попереку під час менструації і супроводжується загальним нездужанням.

Альгодисменорея нерідко поєднується з нудотою, блювотою, слабкістю, мігренеподібного головного болю. Такі симптоми тривають від кількох годин до одного дня і більше. Втішати себе тим, що хворобливі менструації пройдуть після пологів або активного статевого життя, не варто.

Тому що цей вид порушення менструального циклу може бути симптомом ендометріозу, вад розвитку внутрішніх статевих органів, що утруднюють відтік менструальної крові, а також хронічних запальних захворювань придатків і тазових ганглионевритом.Дисменорея

Для неї характерні як затримки, так і передчасне настання менструації. З чим це пов'язано? Ви любите подорожувати або ваша робота пов'язана з частими перельотами? Ви, не замислюючись, летите з зими в літо і назад, «живете» у літаку? Тоді можуть виникати такі порушення менструального циклу.

Причина тут криється у впливі зміни клімату або часових поясів на організм жінки. Як правило, після повернення додому, та акліматизації менструальний цикл відновлюється.Олигоаменорея

Рідкі менструації, безпліддя, збільшення маси тіла, підвищена волосатість, збільшення яєчників часто є симптомами полікістозних яєчників( ПКЯ ). Під цим терміном розуміють патологію структури та функції яєчників на тлі нейрообменных порушень. Як правило, при зверненні до лікаря пацієнта скаржиться на якийсь найнеприємніше для неї прояв ПКЯ: підвищену масу тіла або труднощі із зачаттям. А при обстеженні з'ясовується, що все взаємопов'язане!Метрорагії

Міжменструальні кров'янисті виділення з статевих шляхів можуть виникати серед повного благополуччя і без видимих на те причин. Зазвичай вони не супроводжуються болями і погіршенням загального стану.

Часто жінки не звертають на це належної уваги, списуючи все на стрес, перевтома і т.д. Можливо, це виявиться дійсно так. Але доктор в даній ситуації призначить обстеження для виключення:

  • доброякісних захворювань малого тазу ( міома матки з субмукозным розташуванням вузла, поліпи ендометрію і цервікального каналу, аденоміоз, інфекції, чужорідне тіло в матці );

  • злоякісних пухлин ендометрію, шийки матки, піхви, вульви;

  • порушення згортальної системи крові;

  • гіпотиреозу ( зниження функції щитовидної залози );

  • захворювань печінки.

І чим раніше ви звернетеся до лікаря, тим краще!Аменорея

Відсутність самостійних менструацій протягом 6 і більше місяців. Найбільш важка ( і, на щастя, рідкісна ) патологія менструальної функції. Чому найбільш важка? Тому що у хворих, які страждають аменореєю, змінена психоемоційна і сексуальна сфера, значно знижена працездатність, підвищено ризик розвитку онкологічних, серцево-судинних та психічних захворювань.

Всі знають природні ( фізіологічні ) причини аменореї: вагітність, годування груддю та менопаузи. Але коли у дівчини в 17-18 років при нормальному розвитку вторинних статевих ознак немає менструації - це серйозний привід для звернення за допомогою до фахівця.

Всі знають стару істину: все тече, все змінюється. Може бути, хтось, прочитавши статтю, подумає: «А треба так серйозно ставитися до порушень менструального циклу? Бігти до лікаря, витрачати час, а часом і гроші на обстеження?» Я вам з усією відповідальністю відповім: «Треба!» Задумайтеся, адже, можливо, ці зміни, порушення менструального циклу - перший дзвінок, перший сигнал насування неблагополуччя!на головну

Обговорити тему на форумі
наверх
?


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua