← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Збій циклу місячних

Чому відбувається збій місячного циклу

Збій циклу місячнихЗбій циклу місячних - це досить поширена жіноча проблема. Напевно, найчастіше саме із-за порушень циклу та звертаються пацієнтки до гінекологів. Причини збоїв можуть бути самі різні, пов'язані як з якимись тимчасовими явищами і станами (наприклад, цикл може збитися, якщо жінка втратить роботу і буде з-за цього сильно переживати), так і з важкими хворобами, причому не обов'язково пов'язаними саме з статевою системою. Збій циклу досліджують відразу 2 лікаря - гінеколог і ендокринолог.

Відразу обмовимося, що під порушеннями менструального циклу ми, в першу чергу, маємо на увазі зміна його тривалості в більшу чи в меншу сторону, а також менструальноподібні виділення. Отже, які збій циклу місячних причини зазвичай має?

1. Гормональні. Менструальний цикл регулюється за допомогою декількох гормонів. У першу фазу, коли дозріває яйцеклітина, панують естрогени, які сприяють потовщення ендометрія в матці і іншим змінам, без яких яйцеклітина в разі свого запліднення не отримає розвитку. Друга половина циклу регулюється прогестероном. При його нестачі ні про яке нормальному розвитку вагітності не може бути й мови. Якщо зачаття не відбулося, або з якихось причин запліднена яйцеклітина не змогла імплантуватися в стінку матки, відбувається різке падіння гормонів, і починається відшарування ендометрію - то є менструація. Якщо в даному процесі стався якийсь збій, то можливі затримки, міжменструальні кровотечі. Якщо явище має випадковий характер, не повторюється, навряд чи причина порушення серйозна, але якщо порушення носять постійний характер, то потрібно обов'язково пройти обстеження у гінеколога-ендокринолога.

2. Різка втрата ваги. Якщо ви сидите на строгій дієті, то не дивуйтеся, якщо у вас станеться збій місячного циклу. Чим швидше ви худнете - тим більшої шкоди організму наносьте. У дуже худих дівчат місячні можуть зовсім зникнути. Так, у хворих анорексією місячний цикл не просто порушується, а відсутня.

3. Міжменструальні кров'янисті виділення - це також серйозна проблема. У нормі таке буває хіба що в перші три місяці прийому гормонального протизаплідного засобу, або після прийому засоби екстреної контрацепції (зразок постинора). А в інших ситуаціях, швидше, є симптомом захворювання. Так, міжменструальні кровотечі бувають у жінок з міомою матки, приміром. При такому симптомі потрібно обов'язково пройти обстеження у лікаря.

4. Короткочасний збій часто спостерігається у стресових ситуаціях, при зміні клімату, прийомі деяких лікарських засобів і хвороби, не пов'язаних з жіночої репродуктивної системою.

У деяких випадках порушення циклу є нормальним явищем. Нерегулярний менструальний цикл - це норма для підлітків у перші два роки після менархе (першої менструальної кровотечі). При вагітності в нормі щомісячних кровотеч взагалі немає. І про збій циклу місячних після пологів, напевно, теж все чули. Нерегулярність кровотеч зазвичай зберігається аж до закінчення годування грудьми. Цей період (лактація) характеризується підвищеним виробленням гормону пролактин, який заважає як настанню вагітності, так і нормалізації циклу. І, нарешті, нерегулярні місячні - це один із проявів клімаксу, коли дітородна функція згасає за рахунок зниження вироблення вищеописаних гормонів.

У даній статті ми приділили увагу порушень циклу, що пов'язані з його тривалістю, але збоєм можна вважати і різка зміна тривалості місячних, а також кількості виділень. Рясні місячні можуть бути дуже небезпечними і часто є симптомом новоутворення в порожнини матки. Часто тривалі і рясні кровотечі стають побічним ефектом встановлення внутрішньоматкової спіралі.

А навпаки - різке зменшення кількості виділень, тривалості місячних, а також зміни кольору виділень на дуже темний може бути ознакою ендометріозу. А іноді таке спостерігається при вагітності - нормальної або позаматкової. Тому, при схожих симптомах, а також при наявності статевих контактів не завадить перевіритися на вагітність. Подібний збій не повинен залишатися без уваги.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua