← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Збій менструального циклу

Що робити при збої циклу місячних і його причини

Що робити при збої менструального циклуЗбій менструального циклу - часта причина звернення жінок до гінеколога. При таких скаргах лікар повинен з'ясувати анамнез пацієнтки, призначити обстеження для виявлення можливих супутніх патологій, в тому числі - аналізи на деякі гормони, а також при необхідності направити її на консультацію до інших профільним фахівцям, наприклад, ендокринолога.

Справа в тому, що причини збою менструального циклу досить різноманітні, не завжди пов'язані з конкретним захворюванням, крім того виною відсутності менструацій може бути цілий комплекс проблем. Ми розглянемо лише частину цих проблем, одні з найпоширеніших.

Статеве дозрівання

У дівчинки після першої менструації (менархе) можуть з'явитися симптоми збою циклу місячних, і це нормально. Потрібно приблизно 2 роки, щоб менструальний цикл став регулярним, без затримок. Раніше ж допускаються затримки і в 2 місяці. При цьому потрібно розуміти, що вагітність у дівчаток-підлітків навіть з нерегулярними кровотечами не виключається.

Обов'язкового звернення до лікаря вимагає сильна кровотеча, коли 1 гігієнічної прокладки вистачає на 2 години або навіть менше. Подібного роду кровотечі не рідкість у молодих дівчат, але можуть бути небезпечні для здоров'я, привести до залізодефіцитної анемії.

Лактація і гіперпролактинемія

Ще один період життя жінки, коли кровотечі можуть затримуватися - це час годування груддю. Збій менструального циклу після пологів діагностується гінекологами дуже часто. Повністю цикл може відновитися тільки після завершення лактації, тобто навіть через 2-3 роки після пологів. І при цьому тривалість циклу може змінитися, так само як і кількість виділень. Під час лактації налагодження регулярного циклу заважає гормон пролактин, який необхідний для утворення у жінки грудного молока. Між тим навіть при відсутності менструації у молодої матері, вірогідність настання вагітності є.

Пролактин може бути підвищений і поза вагітності і лактації. Стійке підвищення пролактину, практично завжди призводить до безпліддя, найчастіше викликається микроаденомой гіпофіза - доброякісною пухлиною в мозку. Щоб нормалізувати рівень пролактину, а також призупинити ріст пухлини, призначаються спеціальні лікарські препарати («Бромокриптин», «Парлодел» тощо). Щоб поставити точний діагноз, лікар зобов'язаний призначити аналіз крові на біг-пролактин (макропролатин) та МРТ у разі підвищених його значень.

Клімакс

Період, коли у жінки згасають репродуктивні функції, проходить з помітним зміною гормонального фону, і це ще одна причина чому відбувається збій менструального циклу у віці старше 30 років (в разі раннього настання менопаузи, це не норма).

Симптомами клімаксу є не тільки порушення регулярності циклу, рясні і рідкісні місячні, але й інтенсивне потовиділення, зниження лібідо, сухість статевих органів та ін Визначити у жінки наближення менопаузи лікар зможе за результатами аналізу крові на гормон ФСГ. Нерідко лікарі призначають своїм пацієнткам у цей непростий період життя замісну гормональну терапію (якщо немає протипоказань). Це допомагає нейтралізувати неприємні симптоми, поліпшити самопочуття жінки, а також нормалізувати її менструальний цикл.

Різке схуднення

Популярна нині худоба може привести не тільки до порушень менструального циклу, але і повного зникнення місячних, безпліддя - у результаті різкого зниження вироблення гормону естрогену, а він виробляється в жировій тканині. Крім того, схуднення для жінки до 45 кг і нижче призводить до важких поразок всіх внутрішніх органів. Жінка втрачає свою красу, молодість, можливість мати дітей і в цілому здоров'я. Все це дуже серйозно.

Стрес

Від стану нервової системи залежать багато процесів в організмі. Стрес може прискорити старіння, впливає на гормональний фон, провокує посивіння волосся. Нерідко нервові потрясіння у жінок призводять до зникнення менструацій. Але найчастіше це носить оборотний характер.

Захворювання щитовидної залози

Що робити при збої циклу місячних, носить постійний характер? Потрібно відвідати ендокринолога для виключення захворювань щитовидної залози. Лікар проводить огляд пацієнтки, призначає УЗД щитовидної залози і аналізи крові на гормони. Тиреотоксикоз та гіпотеріоз нерідко є причинами порушення менструального циклу. Необхідно медикаментозне лікування. У деяких ситуаціях прийом лікарських препаратів здійснюється на протязі усього життя.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua