← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Шийка матки перед місячними

Шийка матки перед початком місячних: яка вона?

Положення шийки матки перед місячнимиШийка матки перед місячними - якою вона повинна бути? Щільною або навпаки м'якою, бути може трохи опущеною ближче до виходу з піхви або прочиненими? Такі питання цікавлять... ні-ні, не тих, хто навчається на лікаря, а звичайних жінок, які дуже хочуть або, навпаки, не хочуть завагітніти. Адже саме доступне засіб визначення вагітності в домашніх умовах - тест, стає достовірним лише з початком затримки менструації. А чекати до неї цілих 2 або 3 тижні. Занадто довго для деяких жінок. Що ж, давайте розбиратися.

Те, яка повинна бути шийка матки перед місячними знають всі практикуючі гінекологи - трохи розм'якшена, трохи прочинені у народжували жінок. Тоді як при вагітності вона навпаки щільної консистенції і знаходиться високо в піхву. Положення шийки матки перед місячними трохи нижче. Як скористатися отриманими знаннями при ситуації? Необхідно коротко обстригти нігті, вимити руки і ввести 2 пальці глибоко у піхву (краще заздалегідь надівши одноразові медичні рукавички). Там ви нащупаете горбок - це і є шийка матки. Залишилося тільки визначитися з тим, якою вона консистенції і як далеко знаходиться від виходу з піхви. Але це вже пізнається тільки в порівнянні. Однак ми б не рекомендували проводити такі самостійні гінекологічні огляди відразу з кількох причин.

1. Шийка матки під час місячних і незадовго до них трохи прочинені, що збільшує ризик занесення інфекції в матку. Це загрожує запаленням яєчників і маткових труб, що, в свою чергу, призводить до спайкового процесу і неможливості завагітніти - безпліддя.

2. Можна поранити шийку матки - виникне ерозія. Звичайно, вона заживе самостійно протягом декількох днів, але тільки якщо до ранку не потраплять хвороботворні мікроби.

3. Ви не зможете адекватно оцінити стан шийки, так як не є лікарем. Та навіть і лікар використовує при гінекологічному огляді не тільки свої пальці, але і спеціальне гінекологічне дзеркало.

4. Тільки на підставі зовнішніх характеристик шийки матки, навіть лікар не ризикне припустити - його пацієнтка вагітна чи ні, так як можна легко помилитися.

Але якщо її огляд такий недостовірний, то навіщо взагалі його виконують лікарі?

1. Щоб вчасно виявити можливі передракові або вже почалися онкологічні захворювання. Рак шийки матки розвивається довго, не абсолютно безсимптомно на ранніх стадіях, коли ефективно проводити лікування. Тільки огляд гінекологом, лабораторні дослідження мазка і біопсія можуть дати точну інформацію про доброякісності або злоякісності.

2. У деяких російських селах немає апаратів УЗД, і жінки, які страждають безпліддям, змушені визначати у себе сприятливі для зачаття дні іншими доступними способами - наприклад, з допомогою гінеколога. Шийка матки під час овуляції трохи розм'якшена, і з неї рясно виділяється слиз. Форма зіву стає схожою на зіницю ока, бо це явище і назвали «симптом зіниці». Протягом тижня після овуляції цей симптом зникає. У тому ж випадку, якщо у жінки слабовыражен симптом зіниці, лікар може припустити недолік естрогенів та (або) порушення функції жовтого тіла.

3. Обов'язково обстежується матка під час вагітності. Від її довжини шийки залежить дуже багато. Занадто коротка - менш 2,5 см дає підставу припустити високий ризик викидня або передчасних пологів. У таких випадках жінці або накладають шви на шийку матки, які допомагають стримати подальше її згладжування і розкриття, або надягають кільце-песарій. Слід зазначити, що лікарі намагаються лише за суворої необхідності проводити вагінальні огляди. Шийка матки обстежується при нормальному перебігу вагітності тільки при першому візиті жінки до лікаря. Надалі її стан оцінюють зазвичай тільки на УЗД.

4. Обстежується шийка матки перед пологами обов'язково. Це необхідно, щоб зрозуміти, чи готові родові шляхи жінки до вигнання плоду. Якщо імовірна дата пологів вже настала, але шийка ще виражено відхилена назад, щільна і довга - можливо лікарям доведеться застосувати лікарські засоби для прискорення її «дозрівання», щоб дитина швидше народився і не страждав від гіпоксії. Для цих цілей можуть використовуватися як деякі гормональні препарати для прийому всередину, так і для місцевого використання (палички ламінарії). Безпосередньо перед початком пологової діяльності шийка матки повністю згладжена (а не представляє з себе горбок) і пропускає всередину 1-2 пальця.

І під кінець, мабуть, має сенс повернутися до нашої початкової теми про стан шийки матки перед місячними, і розповісти, яким же чином можна дізнатися, вагітні ви чи ні ще до затримки, але без будь-якої самодіяльності та ігор у гінеколога. Все що вам потрібно - це здати кров на ХГЛ. Цей гормон починає вироблятися відразу ж після імплантації яйцеклітини в тканину органу, тобто не пізніше 7-го дня після статевого акту. А вже з 8-10 дня це буде видно за результатами аналізу крові.

Удачі!Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua