← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Симптоми опущення матки

Основні симптоми та діагностика опущення матки

Симптоми опущення маткиСимптоми опущення матки важливо знати всім жінкам, так як своєчасна діагностика патології і вчасно вжиті заходи дозволяють значно поліпшити якість життя, психологічний стан, статеве життя. Отже, які ж тривожні ознаки?

Почнемо, мабуть, трохи здалеку. Для даної патології існують свої фактори ризику. Якщо серед них ви знайшли відносяться до себе, то це означає, що ви повинні бути особливо уважні до свого здоров'я.

Опущення матки - захворювання не спадкове, однак за статистикою їм страждають більшою мірою ті, в чиєму роду були жінки з такою ж хворобою. Великий ризик отримати цю патологію мають жінки часто піднімають тяжкості (більше 10 кілограмів), а також жінки з травмами м'язів тазового дна (наприклад, в результаті ускладнених пологів), в період менопаузи (через брак естрогену), які страждають ожирінням. Крім того, причиною може послужити хронічний, багаторічний запор.

Дане захворювання може виникнути і у зовсім молодої дівчини. Коли відбувається опущення матки, симптоми з'являються в три етапи.

1. Тягнуть болі в нижній частині живота і попереку. Багато жінок не звертають на це увагу. Застудилась, чи скоро почнуться місячні. Але нерідко саме опущення матки провокує поява хворобливих відчуттів. Приносити біль можуть і статеві акти. Яку, до речі, пояснюють зовсім не тим - сухістю піхви, анатомічним невідповідністю, вагинизмом та іншим. Посилюються болі в період менструації, а самі щомісячні кровотечі стають тривалими і рясними. У деяких жінок спостерігаються проблеми з зачаттям, діагностується безпліддя.

2. На другому етапі спостерігаються різні розлади сечовипускання і випорожнення. Жінка часто відчуває наповненість сечового міхура, але мочиться з працею. Можуть виникати тенезми - хворобливі спазми сфінктерів заднього проходу, хибні позиви до дефекації. Нерідко спостерігається нетримання сечі і калу. Після стільця зберігається відчуття неповного випорожнення кишечника. Крім того, може з'явитися відчуття присутності стороннього тіла в піхві. Таке буває при почався випадінні матки. Регулярно турбують захворювання сечовидільної системи: цистит, пієлонефрит, сечокам'яна хвороба.

3. Якщо нічого не робити, матка випадає в піхву, її край видно в статевої щілини. Матка травмується при русі. Статеве життя стає неможливою.

Діагностується опущення матки зазвичай без труднощів навіть на початковому етапі. Гінеколог збирає анамнез пацієнтки, дізнається її скарги, а під час огляду на гінекологічному кріслі просить потужити. А сам визначає в правильному положенні знаходяться піхва, матка, сечовий міхур, якщо ні, то яка ступінь зміщення.

Лікування залежить від ступеня занедбаності захворювання, самопочуття пацієнтки і супутніх хвороб. Воно може бути як консервативним (вправи Кегеля, гінекологічний масаж, полегшення фізичних навантажень, установка песарію на шийку матки), так і хірургічним.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua