← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!





Засоби екстреної контрацепції

Засоби і методи екстреної контрацепції

Методи, народні засоби екстреної контрацепціїЗасоби екстреної контрацепції необхідні в тому випадку, якщо відбувся незахищений статевий акт, або використовуваний метод захисту підвів, наприклад, презерватив порвався. Або є сумніви щодо того, чи спрацював контрацептив: приміром, сперміцид був введений в піхву перед самим початком статевого акту, тоді як рекомендується почекати хоча б хвилин 10. Необхідно знати, що екстрена контрацепція не захищає від інфекцій, що передаються статевим шляхом. І що до даного методу захисту не відносяться різні народні методики, начебто спринцювання водою з додаванням лимонного соку, так як вони абсолютно не ефективні, таким чином вагітності не уникнути, це абсолютно зайве, негативний вплив на мікрофлору піхви. Пробувати не варто, адже в аптеках продаються без рецепта таблетки екстреної контрацепції. Найпопулярніші серед них: Гинепристон, Эскапел, Постинор. Причому останній вже вважається препаратом старого покоління, перші 2 несуть менший ризик побічних явищ, хоча вони, безумовно, в тій чи іншій мірі виникають після прийому майже у кожної жінки.

У випадку з Постинором необхідний прийом 2 таблеток з проміжком у 12 годин. Гинепристона і Эскапела необхідно випити 1 таблетку. Дуже важливо прийняти препарат не пізніше, ніж через 72 години після незахищеного статевого акту, причому препарати екстреної контрацепції тим ефективніше діють, чим раніше були прийняті. Приймати таблетки пізніше 72 годин після статевого акту не має ніякого сенсу. Деякі вважають, що екстрена контрацепція такого роду може спровокувати викидень і, відповідно, п'ють препарати, вже будучи вагітними. Але це не так. Прийом цих таблеток протипоказаний при вагітності, але не є показанням до штучного аборту, тобто вищеописані препарати не надають тератогенного впливу на ембріон.

Якщо говорити конкретніше, то Эскапел, Постинор і Гинепристон пригнічують овуляцію і змінюють ендометрій таким чином, що навіть якщо запліднення яйцеклітини відбулося, імплантуватися в порожнину матки вона не зможе, тобто вагітність не настане. Ефективність таблеток досить висока, але і вони можуть підвести в деяких ситуаціях. Засоби екстреної контрацепції мають таке побічна дія як нудота і блювання. Якщо блювота відбудеться менш ніж через 3 години після прийому таблетки, вона значно втрачає у своїй ефективності, так як через 3 години ще не відбувається повне всмоктування діючої речовини. У таких випадках рекомендується прийом ще однієї таблетки. Крім того, ефективність може знижуватися, якщо жінка в той же період часу приймає деякі лікарські засоби, наприклад, часто призначається антибіотик «Ампіцилін». Повний список ліків можна прочитати в інструкції до контрацептивною таблеткам.

Всі засоби екстреної контрацепції приносять шкоду організму. Практично в 100% випадків призводять до різного роду розладів менструального циклу. А якщо жінка приймає ці препарати досить часто, то можуть виникати сильні міжменструальні кровотечі. Саме тому, слід подумати про планової контрацепції. До речі, метод Юзпе (прийом декількох таблеток планової гормональної контрацепції за певною схемою) також відноситься до екстреного втручання. І побічних ефектів цей метод має не менше «класичного».

Так як таблетки екстреної контрацепції «спрацьовують» не завжди, при затримці місячних 5-7 днів, або якщо менструація має незвичайний характер (наприклад, дуже мізерна або дуже швидко закінчилася), а також наявні інші ознаки цікавого положення - слід перевіритися на вагітність, причому як маткову, так і позаматкову. Саме просте - потрібно зробити тест на вагітність. Більш надійно ж буде здати кров на ХГЛ. УЗД і гінекологічний огляд на такому терміні можуть бути інформативними.

Крім спеціально призначених для недопущення вагітності таблеток з великим вмістом гормонів, є й інші методи екстреної контрацепції. До них відноситься установка внутрішньоматкової спіралі в термін не більше 5 днів від незахищеного статевого акту. У такому випадку, навіть якщо запліднення яйцеклітини сперматозоїдом сталося, та не зможе імплантуватися в стінку матки - ВМС завадить (спіраль починає діяти відразу після установки, дуже ефективна). Однак, потрібно враховувати і те, що спіраль встановлюють жінкам, які народжували і тільки після проходження ряду обстежень і в певні дні циклу - рекомендуються останні дні менструації (5-6-й день циклу). Звичайно ж, даний метод варто використовувати тільки тим, хто заздалегідь планував встановлення спіралі.

Ось такі є способи позапланового недопущення вагітності, народні засоби екстреної контрацепції до доведеним, рекомендованих способів не відносяться.



Користувальницький пошук








missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua