← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Вагінальний дисбактеріоз

Причини, симптоми, лікування вагінального дисбактеріозу

Симптоми, лікування вагінального дисбактеріозуВагінальний дисбактеріоз, інакше - вагіноз, це захворювання, яким хоч раз у житті страждала практично кожна жінка. По суті, ця недуга є наслідком дисбалансу лактобактерій і патогенної мікрофлори; в нормі, остання присутній в організмі в дуже малих кількостях.

Причини виникнення захворювання

Вагінальна флора здорової жінки на 95% складається з корисних бактерій. Їх призначення - виробляти молочну кислоту та інші антибактеріальні речовини, тим самим перешкоджаючи розвитку небажаних процесів, які викликають «шкідливі» мікроорганізми. Якщо ж кількість корисних бактерій з якихось причин скоротилася, у жінки проявляється вагіноз.

Симптоми вагінального дисбактеріозу не сплутаєш ні з чим: у пацієнтки з'являються сіро-білі виділення з піхви, мають характерний «рибний» запах. При ранніх стадіях захворювання лікування займає близько тижня-десяти днів; при цьому не поспішайте підбирати собі терапію самостійно: медикаменти, процедури начебто спринцювання, застосування вагінальних свічок або таблеток повинен призначити лікар.

Отже, захворювання вагінальний дисбактеріоз причини можуть бути наступними:

  • патології кишечника, в тому числі хронічні запори, у цьому випадку патогенна мікрофлора «подсеивается» у піхві, створюючи вищезгаданий дисбаланс;
  • переохолодження організму, одноразове або постійне - це призводить до зниження місцевого імунітету і викликає дисбактеріоз піхви;
  • цукровий діабет;
  • запальні захворювання органів малого тазу, а також ЗПСШ;
  • активне статеве життя з частою зміною партнерів;
  • тривале лікування антибіотиками.

Особливу увагу до профілактики, і, якщо потрібно, лікування дисбактеріозу повинні приділяти вагітні жінки. Все тому, що наявність цього захворювання може викликати передчасні пологи, а в першому триместрі вагітності спровокувати викидень. Про те, як лікувати вагінальний дисбактеріоз, розказано нижче.

Як нормалізувати мікрофлору піхви

При своєчасній діагностиці (для цього достатньо гінекологічного мазка) і звернення до лікаря ви можете повністю позбавитися від захворювання протягом пари тижнів. Лікування дисбактеріозу піхви досить просто; нижче представлені найбільш популярні і ефективні методи терапії. Зверніть увагу, що інформація носить ознайомчий характер: лікування - методи і препарати, повинен індивідуально підбирати лікар.

Таблетки від вагінального дисбактеріозу. Найбільш ефективні препарати, що містять речовину «метронідазол», яке має сильну антибактеріальну дію. Так, призначають вагінальні таблетки «Метронідазолу» по 500 мг раз на добу протягом 10 днів. Серед подібних форм (таблетки) популярні ліки «Тіберал», «Кліон-Д», «Атрикан», «Тержинан» і деякі інші.

Гелі та вагінальні свічки від дисбактеріозу також використовуються. Для лікування захворювання часто використовують гель, що містить вже згаданий «метронідазол». Препарат наносять на аплікатор у кількості 5 грамів, застосовують 1 раз на добу протягом тижня. Вагінальні свічки «Бетадин» з активним компонентом «повідон-йод» є ще одним дієвим препаратом для лікування дисбактеріозу. Лікування передбачає використання 1 свічці на ніч протягом 14 днів, або 2 свічок - вранці і ввечері також протягом 14 днів.

Як доповнення, для нормалізації мікрофлори піхви, використовують пробіотики і бифилакты - кисломолочні продукти з високим вмістом лакто-і біфідобактерій.

Зверніть увагу, що дане захворювання не є венеричним і не передається статевим шляхом. Однак до закінчення лікування жінці слід утриматися від статевих контактів.

Лікарі рекомендують регулярно здійснювати профілактику дисбактеріозу - вживати кисломолочні препарати, що містять потрібні бактерії, правильно харчуватися, займатися спортом, уникати стресів і не вести безладне статеве життя.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua