← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Позаматкова вагітність

версія для друку

Симптоми позаматкової вагітності"ПОЗАМАТКОВА ВАГІТНІСТЬ" -діагноз завжди невтішний. Але він зовсім не означає, що в майбутньому жінка не зможе мати дітей.

Що таке позаматкова вагітність?

позаматкова вагітність, діагностика позаматкової вагітності, симптоми, причини, після позаматкової вагітностіЯк починається вагітність? Запліднена яйцеклітина по матковій трубі спускається в порожнину матки і прикріплюється в найбільш сприятливому ділянці слизової. Цей процес називається імплантацією». Іноді відбувається збій цього механізму, і плодове яйце прикріпляється в «неправильному» місці. Це може бути маткова труба, набагато рідше - яєчник або черевна порожнина. У такому випадку лікарі говорять про позаматкової вагітності.

Симптоми позаматкової вагітності

Як же розпізнати позаматкову вагітність, щоб, з одного боку, не втратити час, а з іншого - не підозрювати у себе неіснуючу проблему? Симптоми позаматкової вагітності можуть бути такими, як у звичайної: затримка чергової менструації. У той же час на тлі затримки можуть спостерігатися мажучі кров'янисті виділення зі статевих шляхів ( правда, такі виділення часто служать ознакою початку переривання звичайної вагітності ).

Інколи менструація приходить в строк або з невеликою затримкою, але крововтрата, як правило, більш бідна. Інші симптоми позаматкової вагітності - больовий синдром: болі локалізуються внизу живота, як правило, більше на стороні маткової труби, до якої приліпилося яйце, і носять тягне характер.

Наслідки позаматкової вагітності

До чого може призвести позаматкова вагітність? Стінки маткової труби, не призначені для того, щоб бути вмістилищем плоду, перерозтягуються - відбувається її розрив. Рідше така вагітність закінчується попаданням ембріона в черевну порожнину разом з кров'ю. Переривання позаматкової вагітності часто супроводжується внутрішньочеревною кровотечею, шоком, непритомністю, різкими болями - потрібна термінова госпіталізація для надання жінці екстреної хірургічної допомоги.

Діагностика позаматкової вагітності

Діагностика позаматкової вагітності зараз можливо з самих ранніх термінів. Позитивні проби на наявність вагітності ( аналіз крові на хоріонічний гонадотропін людини, тест - смужки ) дозволяють дати точну відповідь на питання: чи є вагітність взагалі чи ні.

Якщо є підозри на позаматкову вагітність ( кров'яні виділення, болі ), рекомендується зробити ультразвукове дослідження малого тазу, бажано трансвагінальним датчиком ( ультразвуковий датчик вводиться в піхву ). При відсутності плідного яйця в порожнині матки дослідження або повторюють через кілька днів, або жінку госпіталізують в стаціонар ( на такому терміні вагітності плодове яйце обов'язково повинно проглядатися лікарями ).

В лікарні, якщо діагноз позаматкова вагітність залишається під сумнівом, лікарі часто вдаються до діагностичної лапароскопії. Це операція, при якій під наркозом оглядають органи малого тазу з метою діагностики. Якщо позаматкова вагітність підтверджується, діагностична лапароскопія переходить в лікувальну маніпуляцію.

Раніше єдиним варіантом операції було видалення маткової труби. Операція проводилася шляхом лапаротомії - порожнинна операція з розтином черевної порожнини. З розвитком лапароскопічної хірургії стало можливим проведення щадних операцій - при лапароскопії доступ до органів здійснюється через кілька точок на черевній стінці.

При лапароскопії можна видалити маткову трубу ( тубектомія ) або провести пластичну операцію: видалити плідне яйце з відновленням цілісності маткової труби як найважливішого органу репродуктивної системи.Після позаматкової вагітності

Більш гладкому перебігу післяопераційного періоду, поліпшенню стану маткових труб сприяють медикаментозне лікування, фізіотерапевтичні процедури ( магнітотерапія ). Навіть у разі тубэктомии маткова труба з протилежного боку потребує терапії, особливо якщо було сильне внутрішньочеревна кровотеча.

Після позаматкової вагітності потрібно дуже уважно поставитися до питання контрацепції. Не рекомендується вагітніти протягом, як мінімум, шість місяців після операції. Щоб у майбутньому у жінки не виникло серйозних проблем із зачаттям, пов'язаних з непрохідністю маткових труб, або не відбулося повторення трубної вагітності, їй слід пройти курс відновлювального лікування, що включає фізіотерапевтичні процедури, прийом препаратів, що володіють противоспаечным ефектом. Все це допоможе благополучного зачаття і виношування дитини.

Основні причини позаматкової вагітності


Причини позаматкової вагітності:
  • Основною причиною позаматкової вагітності є перенесені раніше запальні захворювання органів малого тазу, що призводять до зміни функціонального стану і будови стінок маткових труб: вони втрачають свою скорочувальну здатність і не можуть в повній мірі здійснювати транспорт заплідненої яйцеклітини в матку. В результаті імплантації відбувається в якому-небудь з відділів самої труби.
  • Рідше причиною позаматкової вагітності стають інші фактори: зміна властивостей самого плодового яйця, анатомічні особливості - занадто довгі і покручені маткові труби при недорозвиненні репродуктивної системи ( інфантилізм ).
  • Позаматкова вагітність іноді спостерігається і при використанні допоміжних репродуктивних технологій: стимуляція овуляції, екстракорпоральному заплідненні ( ЕКО ).

позаматкова вагітністьПОЗАМАТКОВА ВАГІТНІСТЬ СИМПТОМИ,
ОЗНАКИ ПОЗАМАТКОВОЇ ВАГІТНОСТІ

Кольпіти причина позаматкової вагітності
Позаматкова вагітність після аборту


на головну

Обговорити тему на форумі
наверх
Коментарі:
14.07.2009 12:37 | Тетяна | Re: позаматкова вагітність
поясніть мені будь ласка,чи може в мене бути СБ,якщо я незаймана,але було безпосередній дотик з насіннєвою рідиною?На наступний день тест показав негативно,але затримка вже 12 днів і ниючі болі внизу живота сильні...а може це звичайна вагітність?до лікаря йти боюся,але думаю доведеться,як ви думаєте?підкажіть будь ласка..


11.07.2009 17:43 | Ольга | Re: позаматкова вагітність
Да і ще, я не робила аборт,дітей немає, до цього спеціально перевірялася сздавала аналізи і узд робила, лікар на узд побажав удачі,так добре все було, і ось підсумок(((((((


11.07.2009 17:41 | Ольга | Re: позаматкова вагітність
Девченки, можу з упевненістю сказати, що тест позаматкову вагітність визначає лікар визначити її як я зрозуміла практично не може,тому що я 15 числа сходила до лікаря вона мені сказала все норм строк маленький через два тижні встанеш на облік у мене болів низ живота і були виділення небеольшие . В результаті 16 мене прямо з роботи відвезли на швидкій позаматкова, видалили трубу,ліву,лопнула,після цього лікування не призначили.


10.07.2009 16:01 | Естер | Re: позаматкова вагітність
все це дуже сумно. зрозуміти цю біль може той, хто з цим стикався. але в житті бувають чудеса. одного разу на прийомі у гінеколога почула історію про те, що у жінки були видалені труби, а вона якимось дивом завагітніла, самі лікарі були здивовані. залишається вірити в диво і сподіваються на краще. удачі нам усім!


08.07.2009 14:38 | наташа | Re: позаматкова вагітність
Дівчатка привіт! У мене проблема, за тиждень до початку місячних, болить низ живота, і були незначні кров'янисті виділення, це може бути позаматкова, і покаже зараз тест вагітність


06.07.2009 16:22 | Світлана | Re: позаматкова вагітність
Дівчатка при позаматкової вагітності немає сенсу зберігати трубу, якщо вона вже паражена і втратила свою функціональність то ніхто і ніщо її вже не відновить (ніяка пластику труб)!!! зате з'явиться можливість завагітніти за допомогою другої труби, якщо вона залишиться у вас єдиною єдиною , а не наступити на ті ж самі граблі з першою трубою, втративши час і нерви! Головне яєчник зберегти, він вам придатися для ЕКО, якщо і друга труба виявиться не функціональною.


06.07.2009 16:10 | Ольга | Re: позаматкова вагітність
Дуже дивно що лікарі не виконують визначений Стандартами надання медичній допомоги в точ числі для обстеження на позаматкову вагітність! Цим вони порушують закон, де чітко все прописано як і чим лечть, які процедури робити, яке має бути мінімальне обстеження! У кого підозра на вагітність краще здати по можливості кров на ХГЛ, ніж довіряти тесту або недбайливому "лікаря" -гінеколога.


06.07.2009 16:03 | Ольга | Re: позаматкова вагітність
Господи, я завтра роблю УЗД. як я боюся.


04.07.2009 23:25 | Тетяна | Re: позаматкова вагітність
22.07.09 мені видалили ліву маткову трубу, діагноз позаматкова вагітність! У мене вже є синочок, коли тест виявився позитивним, думала народжу доньку, не доля! Через рік таки подумаємо про другу дитину!


04.07.2009 21:45 | лена | Re: позаматкова вагітність
тест визначає внематочною вагітність, він другу смужку показує, але не чітко. в мене була та ж проблема - лопнула труба, так якщо є симптоми не сидите лутше провертесь!!!!!


03.07.2009 19:32 | Ніна | Re: позаматкова вагітність
Я робила УЗД внутривлагал - 2 рази. Спостерігалася два тижні на стаціонарі. Здавала кров на ХГЛ. Зробила 10 тестів - всі позитивні з яскравою смужкою. Підсумок - розрив і видалення труби. Так що поради типу роби УЗД і здай кров на ХГЛ в моєму випадку не допомогли.


29.06.2009 14:09 | Яна | Re: позаматкова вагітність
підкажіть будь ласка. дівчатка. коли починаються критичні дні після позаматкової???? а то в мене їх вже майже 2,5 місяці немає. а лікарі кажуть, що це нормально...


26.06.2009 00:55 | Яна | Re: позаматкова вагітність
У мене була позаматкова,ніколи не думала,що зі мною це произойдет.До цього було дві вагітності,нормальні,але зробила аборт.Когда вийшла заміж-захотіли дитини,але за ці аборти я отримала сполна.Никому не побажаю такого.Девченки,якщо норм. вагітність-народжуйте,не дивіться на те-є з вами поруч мужик чи ні......


21.06.2009 19:05 | Катерина | Re: позаматкова вагітність
Дівчатка!!!Підкажіть, у мене вчора сестрі зробили операцію,різко захворів низ живота,стало погано, привезли до лікарні,оглянули всі лікарі, підозра на ВБ.Когда зробили УЗД, а потім тест на бер-ть, діагноз підтвердився, прооперували. Мене цікавить як проходить відновлювальний період після операції, що потрібно робити для якнайшвидшого выздоровления.Детей їй більше не потрібно, тому що троє вже, але я переживаю за її здоров'я, т.к по телефону лікар сказав, що річ важка, велика втрата крові. Підкажіть ефективні методи одужання!!!!


18.06.2009 19:22 | Муся | Re: позаматкова вагітність
Дівчатка!! підкажіть будь ласка, яка потрібна реабілітація після лапароскопії з видаленням однієї труби крім фізіо і магнітів? І коли можна починати вагітніти? один лікар сказав що вже після 2 місяців, інший що нераньше ніж через півроку...


18.06.2009 15:32 | Надя | Re: позаматкова вагітність
Привіт, дівчата. Прочитала всі ваші коменти і вирішила поділитися своїм "досвідом", тому як у мене інше. Перед тим, як залягти в лікарню, лікарі давали зелене світло-у вас все добре, можете вагітніти! НІХТО з них не сказав труби перевірити на наявність спайок. Я, окрилена прийшла затримкою, була, звичайно, на сьомому небі, але не довго. Прийшла з болями-лікар сказала, що терміново в лікарню, у вас вивалюється плодове яйце. Увечері я там опинилася і та лікар сказала, що це яйце. Выскоблили. На слід. день роблять УЗД, кажуть, щоб зробила тест-смужку. Я після вискоблювання, звичайно, в шоці і непонятках. Роблю. Позитивний. Роблять лапору. У виписці написали, що выскоблили якийсь поліп (!!!), а трубу зберегли. Лікування після операції довелося з-за депресії відкласти, а коли все-таки я зробила УЗД, сказали, що труби немає. Кому вірити?!! Відчуття, що дибилы лікарі роблять дебилок з нас. Ось збираюся до нормального лікаря, весь місто хвалить його, що він скаже поки для мене загадка.


17.06.2009 23:59 | Марина | Re: позаматкова вагітність
ух! від хвилювання аж 3 рази коментар відправила:) Тепер ось незрозуміло - один лікар (який оперував) -сказала що можна вагітніти вже через 2 місяці, тут читаю-і в жіночій консультації за місцем проживання-що мінімум півроку, а то і рік потрібно берегтися. Прописали пити "Ярину" та вітаміни, зараз ходжу на фізіо. ех. хто б дав вірну відповідь-коли все таки можноначинать вагітніти....


17.06.2009 23:57 | Марина | Re: позаматкова вагітність
ух! від хвилювання аж 3 рази коментар відправила:) Тепер ось незрозуміло - один лікар (який оперував) -сказала що можна вагітніти вже через 2 місяці, тут читаю-і в жіночій консультації за місцем проживання-що мінімум півроку, а то і рік потрібно берегтися. Прописали пити "Ярину" та вітаміни, зараз ходжу на фізіо. ех. хто б дав вірну відповідь-коли все таки можноначинать вагітніти....


17.06.2009 23:48 | Марина | Re: позаматкова вагітність
тест визначає вагітність як таку. позаматкову він розпізнати не може. 2 червня мені зробили лапароскопію. видалили праву трубу, сказали-врятувати її було нельзя.Учитывая 4-річні ходіння по лікарях з проблемою "незабеременивания", лапароскопие з чищення труб в січні, тепер панічно боюся повторної позаматкової,ось


17.06.2009 23:40 | Марина | Re: позаматкова вагітність
Тест реагує на вагітність як на таковю, а позаматкова вона чи ні - він "не знає", у мене так було, 2 червня зробили лапароскопію (вже другу. першу в січні -"чистили" труби"


17.06.2009 23:37 | Марина | Re: позаматкова вагітність
Тест реагує на вагітність як на таковю, а позаматкова вона чи ні - він "не знає", у мене так було, 2 червня зробили лапароскопію (вже другу. першу в січні -"чистили" труби"


17.06.2009 18:34 | дина | Re: позаматкова вагітність
привіт,дівчатка!при позаматкової быавет,що коли робиш тест одна яскрава смужка,а 2-бліда!мені 17,у мене була позаматкова термін 11 тижнів,місячні йшли без затримок ,але болісні і рясніше!!!і тест був отриц.вот тільки через 11 тижнів показав і то не зрозуміло,пішла до гінеколога ,відправили на узд...після на операцію(((((оч боюся зіткнутися з цим ще раз(((удачі всім)


15.06.2009 21:53 | Ольга | Re: позаматкова вагітність
Дівчатка підкажіть що робити. Майже затримка 2 місяці, тест негативний, начебто нічого не болить. Але до лікаря боюся йти раптом СБ. Мені аборт так погано зробили, що йшла на ЕКО. Так адже знову біда з цією затримкою. Що робити не уявляю. Хто був у такій ситуації, підкажіть що робити?


15.06.2009 15:39 | Марина | Re: позаматкова вагітність
я щойно виписалася після операції з видалення позаматкової вагітності. 4 тесту показали позитивно, але були жахливі болі, на черговому нападі викликала скорую.удалили трубу. як пояснив лікар, що лапроскопичиские операції (зі збереженням труби) часто мають дуже високий ризик виникнення другої позаматкової у цій же трубі. з однією трубою народжують многои, тільки потрібно постійно перевірятися.


1 2 34 5
Ваше ім'я:
Ваш коментар:
Введіть текст, вказаний на картинці, у полі праворуч:
   


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua