← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Позаматкова вагітність

версія для друку

Симптоми позаматкової вагітності"ПОЗАМАТКОВА ВАГІТНІСТЬ" -діагноз завжди невтішний. Але він зовсім не означає, що в майбутньому жінка не зможе мати дітей.

Що таке позаматкова вагітність?

позаматкова вагітність, діагностика позаматкової вагітності, симптоми, причини, після позаматкової вагітностіЯк починається вагітність? Запліднена яйцеклітина по матковій трубі спускається в порожнину матки і прикріплюється в найбільш сприятливому ділянці слизової. Цей процес називається імплантацією». Іноді відбувається збій цього механізму, і плодове яйце прикріпляється в «неправильному» місці. Це може бути маткова труба, набагато рідше - яєчник або черевна порожнина. У такому випадку лікарі говорять про позаматкової вагітності.

Симптоми позаматкової вагітності

Як же розпізнати позаматкову вагітність, щоб, з одного боку, не втратити час, а з іншого - не підозрювати у себе неіснуючу проблему? Симптоми позаматкової вагітності можуть бути такими, як у звичайної: затримка чергової менструації. У той же час на тлі затримки можуть спостерігатися мажучі кров'янисті виділення зі статевих шляхів ( правда, такі виділення часто служать ознакою початку переривання звичайної вагітності ).

Інколи менструація приходить в строк або з невеликою затримкою, але крововтрата, як правило, більш бідна. Інші симптоми позаматкової вагітності - больовий синдром: болі локалізуються внизу живота, як правило, більше на стороні маткової труби, до якої приліпилося яйце, і носять тягне характер.

Наслідки позаматкової вагітності

До чого може призвести позаматкова вагітність? Стінки маткової труби, не призначені для того, щоб бути вмістилищем плоду, перерозтягуються - відбувається її розрив. Рідше така вагітність закінчується попаданням ембріона в черевну порожнину разом з кров'ю. Переривання позаматкової вагітності часто супроводжується внутрішньочеревною кровотечею, шоком, непритомністю, різкими болями - потрібна термінова госпіталізація для надання жінці екстреної хірургічної допомоги.

Діагностика позаматкової вагітності

Діагностика позаматкової вагітності зараз можливо з самих ранніх термінів. Позитивні проби на наявність вагітності ( аналіз крові на хоріонічний гонадотропін людини, тест - смужки ) дозволяють дати точну відповідь на питання: чи є вагітність взагалі чи ні.

Якщо є підозри на позаматкову вагітність ( кров'яні виділення, болі ), рекомендується зробити ультразвукове дослідження малого тазу, бажано трансвагінальним датчиком ( ультразвуковий датчик вводиться в піхву ). При відсутності плідного яйця в порожнині матки дослідження або повторюють через кілька днів, або жінку госпіталізують в стаціонар ( на такому терміні вагітності плодове яйце обов'язково повинно проглядатися лікарями ).

В лікарні, якщо діагноз позаматкова вагітність залишається під сумнівом, лікарі часто вдаються до діагностичної лапароскопії. Це операція, при якій під наркозом оглядають органи малого тазу з метою діагностики. Якщо позаматкова вагітність підтверджується, діагностична лапароскопія переходить в лікувальну маніпуляцію.

Раніше єдиним варіантом операції було видалення маткової труби. Операція проводилася шляхом лапаротомії - порожнинна операція з розтином черевної порожнини. З розвитком лапароскопічної хірургії стало можливим проведення щадних операцій - при лапароскопії доступ до органів здійснюється через кілька точок на черевній стінці.

При лапароскопії можна видалити маткову трубу ( тубектомія ) або провести пластичну операцію: видалити плідне яйце з відновленням цілісності маткової труби як найважливішого органу репродуктивної системи.Після позаматкової вагітності

Більш гладкому перебігу післяопераційного періоду, поліпшенню стану маткових труб сприяють медикаментозне лікування, фізіотерапевтичні процедури ( магнітотерапія ). Навіть у разі тубэктомии маткова труба з протилежного боку потребує терапії, особливо якщо було сильне внутрішньочеревна кровотеча.

Після позаматкової вагітності потрібно дуже уважно поставитися до питання контрацепції. Не рекомендується вагітніти протягом, як мінімум, шість місяців після операції. Щоб у майбутньому у жінки не виникло серйозних проблем із зачаттям, пов'язаних з непрохідністю маткових труб, або не відбулося повторення трубної вагітності, їй слід пройти курс відновлювального лікування, що включає фізіотерапевтичні процедури, прийом препаратів, що володіють противоспаечным ефектом. Все це допоможе благополучного зачаття і виношування дитини.

Основні причини позаматкової вагітності


Причини позаматкової вагітності:
  • Основною причиною позаматкової вагітності є перенесені раніше запальні захворювання органів малого тазу, що призводять до зміни функціонального стану і будови стінок маткових труб: вони втрачають свою скорочувальну здатність і не можуть в повній мірі здійснювати транспорт заплідненої яйцеклітини в матку. В результаті імплантації відбувається в якому-небудь з відділів самої труби.
  • Рідше причиною позаматкової вагітності стають інші фактори: зміна властивостей самого плодового яйця, анатомічні особливості - занадто довгі і покручені маткові труби при недорозвиненні репродуктивної системи ( інфантилізм ).
  • Позаматкова вагітність іноді спостерігається і при використанні допоміжних репродуктивних технологій: стимуляція овуляції, екстракорпоральному заплідненні ( ЕКО ).

позаматкова вагітністьПОЗАМАТКОВА ВАГІТНІСТЬ СИМПТОМИ,
ОЗНАКИ ПОЗАМАТКОВОЇ ВАГІТНОСТІ

Кольпіти причина позаматкової вагітності
Позаматкова вагітність після аборту


на головну

Обговорити тему на форумі
наверх
Коментарі:
13.06.2009 17:12 | Вероніка | Re: позаматкова вагітність
мені 25, СБ зробили 3 роки тому, другу пів року тому, ч то найцікавіше після першої СБ жоден лікар не сказав що треба лікується, просто виписали і все! еслибы хоча б призначили які небудь аналізи другий СБ не було б! зустрічаюся з хлопцем і незнаю як йому сказати про те що не можу мати дітей!!! таке відчуття, що життя скінчилася!


09.06.2009 10:41 | ірина | Re: позаматкова вагітність
у мене стоїть спіраль, чи можу бути у мене позаматкова


05.06.2009 19:41 | аліса | Re: позаматкова вагітність
мені 19 років видалили 2 труби і яєчник; у мене була трійня , 2 плоду в правій, 1 в лівій. Лікарі теж познущалися, вагітність одна а операції 2, перша на строк 9 тижнів, друга 16!!!!! тижнів, ледве врятували...


03.06.2009 21:03 | Ганна | Re: позаматкова вагітність
У мене 5 тестів показівали позитив. Але були кров'яні виділення. Звернулася до лікаря, сказали нічого немає. Узд тож нічого не показало. Через 10 днів поїхала на повторне УЗД вже в іншу лікарню - позаматкова. Зробили операцію. Пощастило що розвиток зупинився і трубу не порвало, але все одно удолии. На щастя лікар був просто СУПЕР!!! Сам проводив операцію. Шкода, що так сталося, дуже хотіла дитину. Тепер буду проходити реабілітацію. Головне берегти себе після операції!


03.06.2009 17:02 | гузель | Re: позаматкова вагітність
2 місяці тому мені зробили операцію по СБ. 8 тижнів, труба разорвалась.Беременность не відчувала, йшли місячні як завжди - регулярно.попала в лікарню з різким болем, коли сказали, що у мене ВМ - для мене це було приговором.Одиннадцать років не беременнела, не предохранялась і тут... Видалили праву трубу і кісту - 6/4 див.


01.06.2009 13:34 | ніна | Re: позаматкова вагітність
Я теж 8 років лікувалася від безпліддя,сталося диво і тест показав 2 смужки!Я бігом до лікаря,УЗД перше нічого не показало-маленький термін сказали.Через 2 тижні знову нічого,але лікар зі 100% впевненістю заперечувала ВБ.Итог-СБ лівостороння 9 тижнів,ледве встигли откачать.Трубу удалили.Надо менше довіряти лікарям,а якщо їм не вірити,то кому ж тоді вірити!?Боюся,що буде далі...


30.05.2009 23:11 | леля | Re: позаматкова вагітність
у лютому мені видалили трубу позаматкова завмерла причому стара . який строк не сказали а може самі не знають .тепер через 3 місяці на користуюсь контрацептивами .появились болі в правій стороні трубу видалили зліва .досить боюся що це за аналіз хгл


29.05.2009 23:04 | Аріна | Re: позаматкова вагітність
в квітні була затримка 10 днів дедала тест - отрацат. лівий яєчник хворів. у травні 5 днів затримки, також болить яєчник, але 4 тесту показують покладе резульаті. все б добре, але чому ж яєчник ниє??? страшно. я так чекала його.


29.05.2009 16:33 | Надія | Re: позаматкова вагітність
У дочки підозра на СБ,обстежують 64 лікарні, якщо підтвердитися де краще зробити лапору?


29.05.2009 10:27 | Ірина | Re: позаматкова вагітність
привіт девчонки.у мене в січні була СБ. дуже довго (півтора року) чекали маленького, і були счастилвы, що вийшло... живемо в маленькому місті і не зверталася до лікаря, вирішила, що поїду у велике місто на сесію, піду по лікарях... прийшла... у матці не намацали нічо, на слід день прийшли менстры, хоча 2 місяці їх не було... зробили узд - кіста і все...ніякої вагітності. кров показала 7 тижнів, живіт був розпухлий, за пару днів був напад..спочатку думали отруєння, тк боліло все тіло, а вже потім зрозуміли, що напевно труба почала рватися... лікарка відправила мене до професора, той зробив узд, сказав тільки про кісту ну і тправил на всякий слухай на лапру, типу вони тобі там камерою в животі подивляться і якщо че, видалять... ну я прокинулася після лапры з трубкою в животі і все зрозуміла... щас допиваю таблетки, місяць думаю ще попити. їду знову до своїх лікарів перевіряти другу трубу, тк під час операції вони мені її тільки зовні подивилися..через тиждень, думаю, стане все відомо..удачі всім вам, дівчата :)


27.05.2009 22:28 | Діана | Re: позаматкова вагітність
Дівчатка мені так страшноооо!!! мені всього 19 років...я перший раз була з хлопцем...затримка 2 недел.я бігом за тестом...позитивно оці. через пару днів знову...покладе. я на узд. ця стерва мені почала виписувати таблетки за 8000 р. необъяснив че в мене..біжу до інших..ті теж нічо не бачать. у мене болить лівий яйичник дуууже сильно..це в.б. полюбому я відчуваю...завтра піду здам кров..у мене вже 4 тижні..мені страшно...вони говорять один вихід - різати....


27.05.2009 15:15 | Ирсен | Re: позаматкова вагітність
В моїй ситуації тест показав тільки через 2 тижні затримки позитивний результат. Щастю не було меж!!! Але на наступний день з'явилися коричневі виділення і тягнуло низ живота і поясницу.Сходила на узд. Вагітність не визначили. у Ж.К.гинеколог сказала, що швидше за все гормональні порушення. А те, що 4 тесту позитивні, навіть пропустила мимо вух. Мовляв у тебе безпліддя, з такими яєчниками ти не змогла б заберемен! Призначила курс лікування. Але біль все посилювалися. Потім я сама звернулася в платну клініку: зробили узд, аналіз ХГЛ (показав 5 тижнів). Визначили позаматкову трубну вагітністю. На наступний день втратила свідомість, відвезли на швидкій. Зробили лапару. Трубу зберегли. Так що дівчатка, все тільки в наших руках!!! А лікарі теж дуже часто помиляються!! Якщо у вас підозра на позаматкову, бігом здавати тест на ХГЛ!!!


26.05.2009 15:04 | Катя | Re: позаматкова вагітність
тест позаматкову може не показати. як у мене. І затримок не було. Але болі внизу живота, кровотеча були... тільки після цього-тест показав, але був вже не маленький термін мабуть. Давайте вірити в Краще!!!


26.05.2009 14:33 | Иришка | Re: позаматкова вагітність
у мене була ВМ,по халатності лікарів ледь не померла,а тепер більше року не можу завагітніти!у мене тест теж показував то "так",то "ні"


26.05.2009 14:33 | Айка | Re: позаматкова вагітність
Мені зробили лапароскопію тиждень тому, позаматкова, але не трубна. ніяких болів не було до останнього, термін приблизно 5 недель.Беспокоили тільки виділення, що мажуться 3 тижні. Але у мене була не трубна вагітність. Плодове яйце закріпилося де то на кінчику труби близько яєчника, тому нічого не пошкодили, трубу зберегли. Лікар сказав, що мені дуже пощастило. Надебсь ніколи таке не повториться...


23.05.2009 21:29 | Марина | Re: позаматкова вагітність
Коли пішла на оперцию з мене вивалився шматок,лікарі в тупиковій ситуації, взяли пункцію - внематочная.Удалили праву трубу, а викидень в лабораторию.Вообщем у мене і в матці була вагітність, два рази робили узд , не помітили вагітність в матці. Ось так втратила двійню. Мені 40 років дуже хочу другу дитину. Буду намагатися, але як позбавитися від страху...


23.05.2009 11:33 | юлія | Re: позаматкова вагітність
у мене було 2 ВМ на першій тест показав "ТАК" на другий "ні", ТАК ЩО БУВАЄ ПО РІЗНОМУ,зараз лежу в лікарні, після лапороскопии,дуже грусно, у мене ще немає дітей.


22.05.2009 12:22 | Олена | Re: позаматкова вагітність
Привіт всім!!! мені 17 років після чергової статевого життя, через дня 2 у мене почалися мажучі кров'янисті виділення а місячні повинні початися лише через тиждень підкажіть це може бути позаматкова вагітність?!


21.05.2009 11:41 | Лена | Re: позаматкова вагітність
Мені 26 років. Після народження дитини поставила спіраль. У квітні пройшли нормально місячні. Але були болі в області кишечника. Звернулася до гінеколога, мені сказали, що є запалення. Зняли спіраль. Призначили лікування, яке обійшлося дуже дорого! Біль вщухла. Прийшла на перевірку. Інший лікар подивився. Зробили УЗД. УЗД показало збільшений яєчник. Запалення. Продовжити лікування. А через кілька днів мене забрала швидка допомога з сильними болями внизу живота. Зробили операцію. Діагноз позаматкова баременность в яєчнику 7 тижнів. Видалили і яєчник і трубу. У лікарні сказали, що лікар повинен був призначити тест на вагітність(тому стояла спіраль) і ще кілька аналізів, щоб підтвердити запалення. Порекомендували стежити за своїм здоров'ям і не дуже довіряти лікарям.


20.05.2009 18:31 | Марія | Re: позаматкова вагітність
ой дівчинка страшна це річ:( не кому не побажаєш( але всі щиро бажаю удачі... у мене були підозри але все славо Богу обійшлося!!


20.05.2009 17:34 | Христина | Re: позаматкова вагітність
7 травня зробили лапороскопию, видалили ліву трубу, історія довга, але в крадце розповім! Будьте пильними!!!!!!!!!! Позаматкова вагітність у мене була друга, перша в 2002 році подвійна, маткова завмерла і позаматкова розвивається, ще тоді лікарі здивувалися як у мене на 7 тижнях не лопнула труба, але все пройшло успішно трубу зберегли і через 10 місяців я завагітніла знову, народила йому сина в листопаді буде 6 років. Зараз дуже чень хотіли доньку, синуля більше за всіх і всі були раді, коли підтвердилося, що я вагітна, здала ХГЛ він виявився 43 при нормі до 15, це було 8 квітня цього року, а 13 квітня почалася кровотеча, поклали в лікарню, зробили УЗД і....... нічого не виявили ніде!!! Вирок був такий повний самооборт, полежала тиждень в лікарні і вийшла з впевненістю що я не вагітна. Але не тут то було! Груди продовжувала наливатися і я занепокоїлася, зробила тест він позитивний, пішла до свого гінеколога, вона на ХГЛ знову відправила і що Ви думаєте 4000 - ось результат, терміново на повторне УЗД сама поїхала і виявили позаматкову вагітність 9 тижнів, не лопнула труба але вже кровила, як я доходила до такого строку все знову в шоці, але в цей раз трубу не зберегли, лікар яка робила лапароскопію сказала що все буде в порядку і через три місяці можна знову приступати до зачаття(Що першу, другу позаматкову вагітність оперувала одна і таже лікар). До речі перша позаматкова вагітність була правобічна, а друга позаматкова лівостороння.


20.05.2009 10:20 | леся | Re: позаматкова вагітність
Милі дівчатка!якщо є найменша підозра на позаматкову,робіть вагінальне узд,щоб не позбудеться труби під ножем,як позбулася Я.У МЕНЕ БУЛА ДВОЙНЯ.вот так захотіли ми братика.3мес.болит низ живота.УДАЧИ ВАМ!!!


19.05.2009 07:30 | Ольга | Re: позаматкова вагітність
Ага... У мене НАЧЕБТО позаматкова вагітність...Мені 16 років...Сьогодні на УЗД...Я ваще не знаю що робити...Мені дуже погано((( Жахливо сильно боюся...


13.05.2009 12:57 | вероніка | Re: позаматкова вагітність
у мене була позаматкова вагітність 4 тиждень і кіста на яєчнику зробили операцію, видалили трубу і кісту шви швидко зажили але після операції у мене більше 2-х тижнів йшли кровенистые виділення після зупинилися після 3 тижні у мене була інтим вранці прокинулася знову виділення тільки болезненые я не можу зрозуміти якщо це місячні то чому 2 рази через 1 місяць і вже боюся спати з мужом що знову будуть йти кров і що дивно вони закінчилися на 3 день у мене місячні тривають рівно тиждень але не 3 дні


1 2 3 45
Ваше ім'я:
Ваш коментар:
Введіть текст, вказаний на картинці, у полі праворуч:
   


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua