← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Позаматкова вагітність

версія для друку

Симптоми позаматкової вагітності"ПОЗАМАТКОВА ВАГІТНІСТЬ" -діагноз завжди невтішний. Але він зовсім не означає, що в майбутньому жінка не зможе мати дітей.

Що таке позаматкова вагітність?

позаматкова вагітність, діагностика позаматкової вагітності, симптоми, причини, після позаматкової вагітностіЯк починається вагітність? Запліднена яйцеклітина по матковій трубі спускається в порожнину матки і прикріплюється в найбільш сприятливому ділянці слизової. Цей процес називається імплантацією». Іноді відбувається збій цього механізму, і плодове яйце прикріпляється в «неправильному» місці. Це може бути маткова труба, набагато рідше - яєчник або черевна порожнина. У такому випадку лікарі говорять про позаматкової вагітності.

Симптоми позаматкової вагітності

Як же розпізнати позаматкову вагітність, щоб, з одного боку, не втратити час, а з іншого - не підозрювати у себе неіснуючу проблему? Симптоми позаматкової вагітності можуть бути такими, як у звичайної: затримка чергової менструації. У той же час на тлі затримки можуть спостерігатися мажучі кров'янисті виділення зі статевих шляхів ( правда, такі виділення часто служать ознакою початку переривання звичайної вагітності ).

Інколи менструація приходить в строк або з невеликою затримкою, але крововтрата, як правило, більш бідна. Інші симптоми позаматкової вагітності - больовий синдром: болі локалізуються внизу живота, як правило, більше на стороні маткової труби, до якої приліпилося яйце, і носять тягне характер.

Наслідки позаматкової вагітності

До чого може призвести позаматкова вагітність? Стінки маткової труби, не призначені для того, щоб бути вмістилищем плоду, перерозтягуються - відбувається її розрив. Рідше така вагітність закінчується попаданням ембріона в черевну порожнину разом з кров'ю. Переривання позаматкової вагітності часто супроводжується внутрішньочеревною кровотечею, шоком, непритомністю, різкими болями - потрібна термінова госпіталізація для надання жінці екстреної хірургічної допомоги.

Діагностика позаматкової вагітності

Діагностика позаматкової вагітності зараз можливо з самих ранніх термінів. Позитивні проби на наявність вагітності ( аналіз крові на хоріонічний гонадотропін людини, тест - смужки ) дозволяють дати точну відповідь на питання: чи є вагітність взагалі чи ні.

Якщо є підозри на позаматкову вагітність ( кров'яні виділення, болі ), рекомендується зробити ультразвукове дослідження малого тазу, бажано трансвагінальним датчиком ( ультразвуковий датчик вводиться в піхву ). При відсутності плідного яйця в порожнині матки дослідження або повторюють через кілька днів, або жінку госпіталізують в стаціонар ( на такому терміні вагітності плодове яйце обов'язково повинно проглядатися лікарями ).

В лікарні, якщо діагноз позаматкова вагітність залишається під сумнівом, лікарі часто вдаються до діагностичної лапароскопії. Це операція, при якій під наркозом оглядають органи малого тазу з метою діагностики. Якщо позаматкова вагітність підтверджується, діагностична лапароскопія переходить в лікувальну маніпуляцію.

Раніше єдиним варіантом операції було видалення маткової труби. Операція проводилася шляхом лапаротомії - порожнинна операція з розтином черевної порожнини. З розвитком лапароскопічної хірургії стало можливим проведення щадних операцій - при лапароскопії доступ до органів здійснюється через кілька точок на черевній стінці.

При лапароскопії можна видалити маткову трубу ( тубектомія ) або провести пластичну операцію: видалити плідне яйце з відновленням цілісності маткової труби як найважливішого органу репродуктивної системи.Після позаматкової вагітності

Більш гладкому перебігу післяопераційного періоду, поліпшенню стану маткових труб сприяють медикаментозне лікування, фізіотерапевтичні процедури ( магнітотерапія ). Навіть у разі тубэктомии маткова труба з протилежного боку потребує терапії, особливо якщо було сильне внутрішньочеревна кровотеча.

Після позаматкової вагітності потрібно дуже уважно поставитися до питання контрацепції. Не рекомендується вагітніти протягом, як мінімум, шість місяців після операції. Щоб у майбутньому у жінки не виникло серйозних проблем із зачаттям, пов'язаних з непрохідністю маткових труб, або не відбулося повторення трубної вагітності, їй слід пройти курс відновлювального лікування, що включає фізіотерапевтичні процедури, прийом препаратів, що володіють противоспаечным ефектом. Все це допоможе благополучного зачаття і виношування дитини.

Основні причини позаматкової вагітності


Причини позаматкової вагітності:
  • Основною причиною позаматкової вагітності є перенесені раніше запальні захворювання органів малого тазу, що призводять до зміни функціонального стану і будови стінок маткових труб: вони втрачають свою скорочувальну здатність і не можуть в повній мірі здійснювати транспорт заплідненої яйцеклітини в матку. В результаті імплантації відбувається в якому-небудь з відділів самої труби.
  • Рідше причиною позаматкової вагітності стають інші фактори: зміна властивостей самого плодового яйця, анатомічні особливості - занадто довгі і покручені маткові труби при недорозвиненні репродуктивної системи ( інфантилізм ).
  • Позаматкова вагітність іноді спостерігається і при використанні допоміжних репродуктивних технологій: стимуляція овуляції, екстракорпоральному заплідненні ( ЕКО ).

позаматкова вагітністьПОЗАМАТКОВА ВАГІТНІСТЬ СИМПТОМИ,
ОЗНАКИ ПОЗАМАТКОВОЇ ВАГІТНОСТІ

Кольпіти причина позаматкової вагітності
Позаматкова вагітність після аборту


на головну

Обговорити тему на форумі
наверх
Коментарі:
12.05.2009 16:02 | Марина | Re: позаматкова вагітність
10 місяців тому мені теж зробили лапору з СБ, затримка була близько 2-х тижнів і найцікавіше що небуло ніяких симптомів СБ, а всі навіть найгірші тести були позитивними для повної впевненості в Б. зделала узд там теж толком нічого не сказали , норекомендовали в бальницу. Там зробили пункцію кров за очеревиною була ось изделали лапору видалили трубу і відправили лікується, хоча всі були здивовані співвідношенню чому небуло не мазні, не болів.


07.05.2009 19:45 | Тетяна | Re: позаматкова вагітність
Дівчата, хто знає: якщо вагітна, то вже більше місяця, тести позитивні, коричневі виділення постійно ввечері (вдень чисто), здала хгл -11,3 при нормі 0-10. Загальний аналіз крові хороший, все в нормі. Може у мене позаматкова? На огляді ніяких ущільнень! Хелп!


06.05.2009 16:39 | Світлана | Re: позаматкова вагітність
10 днів тому мені зробили операцію - позаматкової беременности.Я робила тест три рази,показало немає вагітності,здавала кров - не виявив нічого,сеча теж нічого не показала.Врач говорив, що у мене все гаразд і я здорова.В результаті три тижні мучилася, були часто напади (болі внизу живота), падала в непритомність, тошнота.Я вирішила сама піти на УЗД,після чого мене терміново госпіталізували і відразу під ніж.


29.04.2009 14:20 | Ліна | Re: позаматкова вагітність
Марія у мене теж саме зараз...завтра йду на узи.Но мені лише 19 років-не народжувала і аборти не делала.Очень боюся...


27.04.2009 15:42 | Катерина | Re: позаматкова вагітність
Мені 23 года.У мене теж була позаматкова, 2 квітня прооперували шляхом лапораскопии. Але перед цим пройшла пекло. Довго намагалися завагітніти і ось вийшло, місяць ходила щаслива і окрилена, а потім пішла мазанина і сильні болі, в лікарні сказали що завмерла вагітність і мимовільний не повний викидень, відразу почистили, а на наступний день виписали (5-я генекологическая лікарня). Мазанина тривала тиждень, моя лікар сказала знову здати на ХГЛ, тому що їй це все не подобається, виявилося що рівень зріс у 6 разів. Терміново викликала швидку і відвезли в іншу лікарню, там на ходу розділи і відразу в операційну. Видалили трубу, втратила багато крові-за внутрішньочеревного кровотичения, тепер сильна анемія. У вазі втратила за тиждень майже 7кг.Весила 49, а тепер самі розумієте... Виходить мені просто так зробили вишкрібання, лікар ПОМИЛИВСЯ. Та я оборта не одного не зробила і дитина довгоочікуваний був, і не відомо чим мені це загрожує, я з однією трубою і з выскобленной маткою.


27.04.2009 11:03 | Оксана | Re: позаматкова вагітність
Я сама запідозрила неладное.Сделала 2 теста.Положительно.Пошла до дільничного гінеколога,та не стала навіть разговаривать.У неї мовляв не прийомний день,записуйтеся на наступну неделю.Я сама пішла до платних лікарям,причому до двох подряд.С робила 2 УЗД,результат:у матці вагітності немає,труби не видно.Сдала сечу на ХГЛ,результат:слабо положительный.В результаті поклали в больницу.У мене почалися кровенистые выделения.Молодой черговий лікар хотів робити выскабливание.Я отказалась.На наступний день заступив досвідчений специалист.Он відразу сказав,що необхідна лапароскопия.Если все чисто,то зробить вишкрібання сразу.В підсумку,все подтвердилось.Внематочнаяя беременность.Срок близько месяца.Удалили трубу полностью.Я так і не зрозуміла,чому її не можна було зберегти,вчинити по іншому,раз не лопнула труба?Але мені вже ні хто на це не ответил.Новерное не хотілося возиться.Они ще до операції запитали,чи є у мене діти?Але я ж хочу ще дитину,та, видно це ні кого не волнует.Будем сподіватися на лучшее.Дорогие жінки,крім себе самих ми ні кому не потрібні.


27.04.2009 09:04 | Марина | Re: позаматкова вагітність
У мене теж щось незрозуміле. Тест показує 2 смужки, 1-яскрава, 2-блідорозова. Тестів було 5. Узд ніц показало...


25.04.2009 15:33 | Лола | Re: позаматкова вагітність
тест визначає будь-яку беременность.мне нещодавно зробили операцию.Ольга,не переживай,то що не змінюють пов'язки,їх і не потрібно менять.надо просто зняти і помазати зеленкой.на здивування,все дуже швидко заживает.при позаматкової беремо-ти головне вчасно звернутися до лікаря.


24.04.2009 12:55 | Ганна | Re: позаматкова вагітність
ТАК, тест може визначити будь-яку вагітність, навіть внематочною, сходи до лікаря і зробити УЗД. Головне не затягуй


23.04.2009 21:30 | Ольга | Re: позаматкова вагітність
Мені взагалі поставили полікістоз,прописали климент,після 1 курсу пішли місячні,але відразу після них-сильна кровотеча 16 дней.За цей час робила тест-позитивний,здала ХГЛ-рівень як на 2-3 тижні вагітності,робила узд,але не вагінальне-лікарі розводили руками,грішили на Климент,ХГЛ взагалі ігнорували і просто выпинывали мене "до інших фахівців"...Знайшлася одна нормальна лікарка,яка узд досконально провела.Результат-позаматкова вагітність,плодове яйце майже 2 см в трубі,2 дні тому екстрено прооперували та видалили трубу(було зберігати вже неможливо)...причому лікар у лікарні швидкої допомоги,куди мене привезли,взагалі не хотіла брати(вже 3 раз),мовляв,моє узд з фото-взагалі не доказ!!!Добре,що знайшлися зв'язку і ці виродки підняли свої дупи,зробили ще раз узд-вытращили очі і тут же відвезли на операцію...Питання-вступити з ними як тепер?Якщо врахувати,що я третю добу не бачила ще в палаті свого лікуючого лікаря(Пов'язки мені не змінюють(типу,не кровит після лапароскопії-та ладно)...Не хочу це так залишати!Взагалі дивно і те,що за твердженнями інших лікарів,я в тому місяці взагалі не могла завагітніти...


22.04.2009 04:57 | Вікторія | Re: позаматкова вагітність
У мене була позаматкова вагітність,і тест не показав вагітність навіть у момент операції,і узд робила два рази,перший раз було сумнів у доктора,другий раз в день операції лікар не побачив нічого,мені здається більш точно можна визначити позаматкову здавши кров на хгл.


16.04.2009 18:37 | Анастасія | Re: позаматкова вагітність
так, тест може визначити таку вагітність, але найкраще варто звернутися до лікаря! Якщо позаматкова вагітність не закінчується довільним викиднем, для видалення плаценти застосовуються деякі ліки, наприклад, метотрексат. До такого лікування звертаються лише у тому випадку, якщо позаматкова вагітність діагностовано на ранньому терміні. Хірургічне втручання застосовується, коли позаматкова вагітність зайшла вже досить далеко.


15.04.2009 18:03 | Марія | Re: позаматкова вагітність
Боюся що у мене така прблема... Але тест на вагітність каже *ні* хіба тест може визначити ПОЗАМАТКОВУ ВАГІТНІСТЬ????


1 2 3 4 5
Ваше ім'я:
Ваш коментар:
Введіть текст, вказаний на картинці, у полі праворуч:
   


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua