← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Позаматкова вагітність

версія для друку

Симптоми позаматкової вагітності"ПОЗАМАТКОВА ВАГІТНІСТЬ" -діагноз завжди невтішний. Але він зовсім не означає, що в майбутньому жінка не зможе мати дітей.

Що таке позаматкова вагітність?

позаматкова вагітність, діагностика позаматкової вагітності, симптоми, причини, після позаматкової вагітностіЯк починається вагітність? Запліднена яйцеклітина по матковій трубі спускається в порожнину матки і прикріплюється в найбільш сприятливому ділянці слизової. Цей процес називається імплантацією». Іноді відбувається збій цього механізму, і плодове яйце прикріпляється в «неправильному» місці. Це може бути маткова труба, набагато рідше - яєчник або черевна порожнина. У такому випадку лікарі говорять про позаматкової вагітності.

Симптоми позаматкової вагітності

Як же розпізнати позаматкову вагітність, щоб, з одного боку, не втратити час, а з іншого - не підозрювати у себе неіснуючу проблему? Симптоми позаматкової вагітності можуть бути такими, як у звичайної: затримка чергової менструації. У той же час на тлі затримки можуть спостерігатися мажучі кров'янисті виділення зі статевих шляхів ( правда, такі виділення часто служать ознакою початку переривання звичайної вагітності ).

Інколи менструація приходить в строк або з невеликою затримкою, але крововтрата, як правило, більш бідна. Інші симптоми позаматкової вагітності - больовий синдром: болі локалізуються внизу живота, як правило, більше на стороні маткової труби, до якої приліпилося яйце, і носять тягне характер.

Наслідки позаматкової вагітності

До чого може призвести позаматкова вагітність? Стінки маткової труби, не призначені для того, щоб бути вмістилищем плоду, перерозтягуються - відбувається її розрив. Рідше така вагітність закінчується попаданням ембріона в черевну порожнину разом з кров'ю. Переривання позаматкової вагітності часто супроводжується внутрішньочеревною кровотечею, шоком, непритомністю, різкими болями - потрібна термінова госпіталізація для надання жінці екстреної хірургічної допомоги.

Діагностика позаматкової вагітності

Діагностика позаматкової вагітності зараз можливо з самих ранніх термінів. Позитивні проби на наявність вагітності ( аналіз крові на хоріонічний гонадотропін людини, тест - смужки ) дозволяють дати точну відповідь на питання: чи є вагітність взагалі чи ні.

Якщо є підозри на позаматкову вагітність ( кров'яні виділення, болі ), рекомендується зробити ультразвукове дослідження малого тазу, бажано трансвагінальним датчиком ( ультразвуковий датчик вводиться в піхву ). При відсутності плідного яйця в порожнині матки дослідження або повторюють через кілька днів, або жінку госпіталізують в стаціонар ( на такому терміні вагітності плодове яйце обов'язково повинно проглядатися лікарями ).

В лікарні, якщо діагноз позаматкова вагітність залишається під сумнівом, лікарі часто вдаються до діагностичної лапароскопії. Це операція, при якій під наркозом оглядають органи малого тазу з метою діагностики. Якщо позаматкова вагітність підтверджується, діагностична лапароскопія переходить в лікувальну маніпуляцію.

Раніше єдиним варіантом операції було видалення маткової труби. Операція проводилася шляхом лапаротомії - порожнинна операція з розтином черевної порожнини. З розвитком лапароскопічної хірургії стало можливим проведення щадних операцій - при лапароскопії доступ до органів здійснюється через кілька точок на черевній стінці.

При лапароскопії можна видалити маткову трубу ( тубектомія ) або провести пластичну операцію: видалити плідне яйце з відновленням цілісності маткової труби як найважливішого органу репродуктивної системи.Після позаматкової вагітності

Більш гладкому перебігу післяопераційного періоду, поліпшенню стану маткових труб сприяють медикаментозне лікування, фізіотерапевтичні процедури ( магнітотерапія ). Навіть у разі тубэктомии маткова труба з протилежного боку потребує терапії, особливо якщо було сильне внутрішньочеревна кровотеча.

Після позаматкової вагітності потрібно дуже уважно поставитися до питання контрацепції. Не рекомендується вагітніти протягом, як мінімум, шість місяців після операції. Щоб у майбутньому у жінки не виникло серйозних проблем із зачаттям, пов'язаних з непрохідністю маткових труб, або не відбулося повторення трубної вагітності, їй слід пройти курс відновлювального лікування, що включає фізіотерапевтичні процедури, прийом препаратів, що володіють противоспаечным ефектом. Все це допоможе благополучного зачаття і виношування дитини.

Основні причини позаматкової вагітності


Причини позаматкової вагітності:
  • Основною причиною позаматкової вагітності є перенесені раніше запальні захворювання органів малого тазу, що призводять до зміни функціонального стану і будови стінок маткових труб: вони втрачають свою скорочувальну здатність і не можуть в повній мірі здійснювати транспорт заплідненої яйцеклітини в матку. В результаті імплантації відбувається в якому-небудь з відділів самої труби.
  • Рідше причиною позаматкової вагітності стають інші фактори: зміна властивостей самого плодового яйця, анатомічні особливості - занадто довгі і покручені маткові труби при недорозвиненні репродуктивної системи ( інфантилізм ).
  • Позаматкова вагітність іноді спостерігається і при використанні допоміжних репродуктивних технологій: стимуляція овуляції, екстракорпоральному заплідненні ( ЕКО ).

позаматкова вагітністьПОЗАМАТКОВА ВАГІТНІСТЬ СИМПТОМИ,
ОЗНАКИ ПОЗАМАТКОВОЇ ВАГІТНОСТІ

Кольпіти причина позаматкової вагітності
Позаматкова вагітність після аборту


на головну

Обговорити тему на форумі
наверх
Коментарі:
16.04.2010 20:11 | Юля | Re: позаматкова вагітність
на (23.03.2010 19:27 | ольга |) у мене теж саме...мені 28...але знаю жінок, які після внематочное по 2-едетей народжували і аборти робили...


15.04.2010 21:34 | Олена | Re: позаматкова вагітність
здравствуйте.10 лютого робили операцію. позаматкова вагітність. я відчуваю зараз, що я вагітна. чи може в мене бути нормальна вагітність ? дякую


12.04.2010 16:50 | тетяна | Re: позаматкова вагітність
А ще крім всіх жахів пов'язаних з позаматковою вагітністю, в лікарні стикаєшся з вимаганням лікарів. Ні кому не пожелаешь.Всем здоров'я.


12.04.2010 12:07 | m@ri | Re: позаматкова вагітність
може позаматкова вагітність передаватися у спадок від матері?????


12.04.2010 12:00 | m@rina | Re: позаматкова вагітність
скажіть будь ласка,чи може бути передана позаматкова вагітність по спадковій лінії?


12.04.2010 08:50 | Сніжана | Re: позаматкова вагітність
Я теж зіткнулася з этим.Очень хотіла дитину,тест показав дві смужки,ми дуже зраділи,пройшов місяць,почалися болі в низу живота,потім почалися кровянные выделения.Привезли в лікарню на швидкій,видалили праву трубу.Не дай бог нікому з цим столкнутся.Мне вже зараз 29 рік дуже хочу дитину,але предохраняюсь.Я дуже люблю дітей,серце кров'ю обливається, коли бачу маленьких пухляшек.


02.04.2010 01:35 | наталія | Re: позаматкова вагітність
Та вже!Який це кошмар ці ВМ!!!Мені 22 і теж не давно після операції,більше туди не хочеться!!!Видалили ліву трубу,сейчс на амбулаторному лікуванні!!!А скажіть пліс,що буде якщо відразу забеременнить?Взагалі це реально!!!Або поки не вылечешся не забеременнеешь?


30.03.2010 08:28 | назерке | Re: позаматкова вагітність
я можу народити дитину після сб


28.03.2010 20:56 | Марина | Re: позаматкова вагітність
Мені 29л.С 2005г.лечилась від бесплодия.В 2007г.была позаматкова. Через три місяці після операції їздила в санаторій в Башкирії,а потім з чоловіком поїхала на море. Через чотири місяці завагітніла. Зараз нашому синочку 1,6г. Хочу другу дитину, але боюся повторення ВМ.


28.03.2010 03:10 | Катерина | Re: позаматкова вагітність
Вирішили з чоловіком завести дитину, це була моя перша вагітність, але на жаль ВМ. З перших днів затримки робила тести, але вагітність не подътверждалась. До терміну 1 тиждень, на тесті стала з'являтися дуже бліда друга смужка, чим більше термін, тим яскравіше вона ставала. Мене ні чого не турбувало, в районі трьох тижнів з'явилися кров'яні виділення. УЗД не прояснило картину, тому що плід був малопомітний (маленький термін). У день УЗД мені стало погано, лопнула ліва маткова труба, але болі в животі я не відчула, мене відразу проаперировали (видалили ліву трубу). Трубу розірвало раніше покладеного терміну, тому що у мене по природі тонкі труби. Зараз з жахом думаю про майбутню коли-небудь вагітності, боюся залишитися безплідною. Будьте уважні до себе, це може врятувати вам життя.


27.03.2010 13:42 | Олена | Re: позаматкова вагітність
Скажіть якщо випадково завагітніти після операції позаматкової вагітності,( але трубу зберегли)протягом 2-3 місяців після операції, какаи наслідки.


26.03.2010 02:59 | Алекса | Re: позаматкова вагітність
мені 22 роки. вагітності ніколи не було. зараз затримка 8 днів, тест негативний і вже два дні слабка біль в низу живота. Може бути позаматкова???


23.03.2010 19:27 | ольга | Re: позаматкова вагітність
було два викидні...місяць тому була позаматкова вагітність,видалили ліву трубу...зараз проходжу лікування...лікарі кажуть, що ще є шанс надалі завагітніти,але якщо чесно вже не віриться...мені 30 років...


21.03.2010 20:21 | Олена | Re: позаматкова вагітність
у мене були дві позаматкові і обидві з лівої сторони одна через рік друга пройшла лікування говорили шансів 50 що будуть діти я вірила і дуже хотіла мати ребека і БОГ подарував мені сынулю!


19.03.2010 18:42 | Ольга | Re: позаматкова вагітність
Зравствуите.Скажите пожалуиста два рази робила тест на вагітність показує негативно лікар не може визначити позаматкову вагітність т.как потрібно зробити узд малого тазу але зробити узд можу тільки завтра, але у мене сильно болить низ живота тим паче у мене була позаматкова 2 роки тому дуже сильно переживаю


18.03.2010 08:59 | лінка | Re: позаматкова вагітність
1,5 роки тому за тиждень до затримки я зробила тест, він був позитивний. щастю не було меж! але через тиждень різко дуже сильно захворів правий бік, викликали швидку. в лікарні сказали загроза викидня, стали зберігати. Потім узд показало що плід в матці не розвивається, зробили чистку. А те що болі з боку не прикращались лікарі увагу не звертали, потім ще одну чистку, а в результаті через 2 дні труба лопнула!!! була СБ. дещо як жива залишилася


12.03.2010 21:08 | таня | Re: позаматкова вагітність
у мене 2 роки тому була позаматкова робили лапароскопію трубу видалили і після того лікують але результатів немає дітей у мене немає але з'явилася хвороба аднексит а перший дитина померла в 7 років сподіваюся що все таки получитца


12.03.2010 13:07 | олена | Re: позаматкова вагітність
Тест позитивний. Місячні були з затримкою в чотири дні. на узд показало що немає плода в матці. з какаго часу оо видно в трубі?


10.03.2010 18:25 | Катерина | Re: позаматкова вагітність
Дівчатка підкажіть будь ласка, у мене затримка декілька днів, зробила тест, він негативний, чи це може бути позаматкова вагітність?


10.03.2010 09:08 | Наталія | Re: позаматкова вагітність
Здравствуйте.Скажите ласка у мене двічі була позаматкова і труби удалены.Без цих органів на моє здоров'я нічого не появляет.ИУже як 8дней пройшло,після лапроскапии,иогу я займатися спортом,тобто прес.


05.03.2010 16:01 | троянда | Re: позаматкова вагітність
у мене тест теж не показав,хоч должен.думали яєчник лопнув,розрізали,побачили,що позаматкова


27.02.2010 12:22 | Ольга | Re: позаматкова вагітність
У мене стояла спіраль, але була затримка,які тести слабоположительные. Ні болю,ні якихось ознак не било.в консультації сделела УЗД, поставили попередній діагноз і відправили в лікарню, там взяли пункцію-труба лопнула, прооперували. Сказали, болю не було, тому термін зовсім маленький, я встигла вчасно і обійшлася найменшими наслідками. Дівчатка, не впадайте у відчай, будьте оптимистками.


24.02.2010 13:46 | Наталія | Re: позаматкова вагітність
Планували з чоловіком другої дитини,після обстеження-забеременіла. Виявилася позаматкова-ні болю,ні якихось ознак небыло.В консультації поставили діагноз і відправили в лікарню, там взяли пункцію-окозалось труба лопнула, проаперировали.Уже нічого не хочу.


21.02.2010 12:29 | АЙГУЛЬ | Re: позаматкова вагітність
Доброго дня! Можна забеременить якщо у жінки внутрішньоматкова спіраль вже 3 роки, чи ні?


12 3 4 5
Ваше ім'я:
Ваш коментар:
Введіть текст, вказаний на картинці, у полі праворуч:
   


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua