← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Виділення з неприємним запахом

Неприємний запах виділень у жінок

Неприємний запах виділень у жінокВиділення з неприємним запахом - часта причина звернення жінок до гінеколога. Ця неприємність створює безліч проблем для жінки, в тому числі, і в частині інтимного життя. Нерідко лікарі не можуть знайти конкретну причину цієї «особливості», а вона періодично повторюється. Як треба діяти?

Для початку слід виключити погану гігієну як можливу причину появи запаху від статевих органів. Якщо з цим проблем немає, то потрібно згадати - чи не могли виділення з піхви з неприємним запахом з'явитися через перебування у піхві чужорідного тіла. Це може бути ватний або гігієнічний тампон, або навіть презерватив. Якщо це виключається, і не було незахищених статевих актів з незнайомими партнерами, можна почекати 2-5 днів, а потім відвідати гінеколога - якщо не відпала необхідність.

Неприємний запах у виділень дуже часто пов'язаний з бактеріальним вагінозом, інша назва - вагінальний дисбактеріоз, гарднерельоз. Самопочуття жінки змінюється із-за різкого зменшення лактобацил, які захищають піхву від хвороботворних збудників. Але бактеріальний вагіноз рідко виникає сам по собі, частіше неприємний запах виділень у жінок - це наслідок так званих прихованих інфекцій. До них відноситься мікоплазмоз, хламідіоз та уреаплазмоз. Виявляються за результатами спеціального гінекологічного мазка. Однак не завжди бактеріальний вагіноз - наслідок статевого життя. Адже він може виникати навіть у дівчат. Симптомом вагінозу є не тільки різкий запах, схожий на запах протухлої риби, але і незвичайний колір виділень - сірий або зеленуватий, консистенція слизова оболонка, кількість - більше, ніж зазвичай.

Незахищені статеві акти можуть призвести до зараження трихомоніазом. Жовті виділення з неприємним запахом, нерідко протікають разом з сверблячкою, болем при сечовипусканні, в області попереку і матки - симптоми цього захворювання. Але подібні явища притаманні і іншого захворювання - гонореї. Точний діагноз ставиться тільки на підставі лабораторної діагностики.

А ось коли у жінки білі виділення неприємний запах з кислинкою які супроводжує - це, швидше за все, симптом вагінального кандидозу (молочниці). Іншими її ознаками є набряклість слизової статевих органів і сильний свербіж. Нерідко молочницю плутають з вагінозом. Це загрожує безглуздим, а іноді і шкодить організму лікуванням, так як при вагінозі застосовують протимікробні препарати. А у разі використання їх при молочниці, вони тільки погіршать симптоматику, самопочуття жінки. Вагінальний кандидоз повинен лікуватися іншою групою препаратів - протигрибковими.

Особливої уваги потребує ситуація, коли з'являються при вагітності вагінальні виділення з неприємним запахом, адже це (у випадку інфекції) може призвести до внутрішньоутробного зараження дитини, що загрожує його загибеллю. При вагітності інфекції теж діагностуються і лікуються безпечними препаратами.

Небезпечно, якщо коричневі виділення з неприємним запахом, з'являються в перші тижні після народження дитини. Особливо якщо лохії зникли дуже рано, і при цьому матка ще досить великих розмірів. Це може бути ознакою того, що в матці скупчилися лохії, які не можуть вийти назовні з-за якоїсь механічної перепони, найчастіше, через проблеми з шийкою матки. А запах може бути ознакою, що вже почалося запального процесу - ендометриту. У такій ситуації потрібно терміново зробити УЗД органів малого тазу. Те ж можна сказати про виділення після вискоблювання матки.

Рідше проблема може полягати в чужорідному предмет у піхву. Іноді не надто уважні акушерки залишають там вату, яка згодом починає гнити і видавати такий запах...

Ще рідше неприємний запах виділень після пологів виникає з-за важких родових травм, а саме - утворення свищів. Приблизно через тиждень після пологів у жінки починає відходити з піхви кал або сеча. Лікування тільки хірургічне.

Запах з піхви може з'явитися і при онкологічних захворюваннях - тому візит до лікаря краще не відкладати. Але для достовірної діагностики потрібно до нього (візиту) підготуватися. Протягом 2 діб перед відвідуванням лікаря не спринцюватися, не користуватися ніякими лікарськими або контрацептивними засобами інтравагінально, не займатися сексом без використання бар'єрної контрацепції.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua