← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Виділення в жінок

Причини різного характеру виділень у жінок

Характер виділень у жінокВиділення у жінок з піхви - це один з найбільш частих приводів звернення до гінеколога. Звичайно, в нормі у жінок щодня є виділення, але не всі вони нормальні, деякі є симптомами різних захворювань, в тому числі - і передаються статевим шляхом. Отже, які виділення у жінок лікування вимагають, а які є нормальними і природними.

Фізіологічні виділення

Будь-гінеколог підтвердить, що нормальні виділення у жінок не рясні, колір - прозорий, може бути з домішкою білого, на нижньому білизна з жовтим відтінком. Причому виділення з піхви не приносить ніякого дискомфорту, начебто свербіння, а також не має різкого, неприємного запаху.

Виділення білей у жінок значно посилюється в момент статевого збудження, а також під час і після статевого акту. Крім того, рясні білі спостерігаються у жінок репродуктивного віку у середині менструального циклу. Це пов'язано з овуляцією. Скарги на рясні слизові виділення в жінок виникають в перші тижні вагітності. Це зовсім не говорить про те, що ембріону щось загрожує, незабаром кількість відокремлюваного нормалізується. Пов'язані такі зміни з зміною гормонального фону.

Зміна мікрофлори піхви

У піхву кожної жінки живуть тисячі мікроорганізмів, які і складають «мікрофлору». Серед них є умовно-патогенні мікроорганізми, які починають розмножуватися при певних умовах, тим самим приводячи до захворювання. В даному випадку ми говоримо про 2 найбільш поширених захворюваннях, не що передаються статевим шляхом і не є венеричними - кандидозі та наявності гарднерельозу.

Виділення в жінок білого кольору, рясні, схожі на сир з кислим запахом і супроводжуються сильним свербінням частіше всього викликаються умовно-патогенним збудником - грибком роду кандіда. Крім виділень жінка помічає у себе набряк вульви, почервоніння статевих губ. Лікування проводиться лише за наявності даних симптомів і поганому результаті мазка. Існує ряд досить ефективних препаратів для боротьби з молочницею, саме так називають у народі кандидоз. Але необхідно враховувати, що білі виділення у жінок можуть з'являтися періодично, коли виникають сприятливі умови для розмноження збудника, що викликає кандидоз. Але про це нижче.

Інше, за симптомами схоже захворювання, але тільки при ньому з'являються сіруваті виділення у жінок з запахом тухлої риби. Називається захворювання гарднерельоз. Збудник - гарднерелла. За своєю частоті приблизно прирівнюється до кандидозу, а також діагностується за допомогою мазка на флору. Рідше з'являються виділення у жінок зеленого кольору, що лякають своєю незвичністю.

При діагностиці та кандидозу, і гарднереллеза рекомендується пройти повне обстеження на всілякі захворювання, що передаються статевим шляхом, і особливо на приховані інфекції. Так як саме при них найчастіше патологічно змінюється мікрофлора піхви. Лікування гарднереллеза на початковому етапі має метою ліквідацію патогенної флори, другий етап - створення нормального середовища у піхві.

Обидва вищеописаних захворювання мають фактори ризику, умови при яких вони найчастіше розвиваються.

1. Прийом антибіотиків.

2. Рідкісний секс без використання бар'єрної контрацепції, а також часта зміна статевих партнерів.

3. Використання гормональної контрацепції.

4. Спринцювання, особливо хлорвмісними розчинами (зазвичай використовуються як профілактика зараження венеричними захворюваннями, потрібно зауважити, що профілактика ця досить слабка).

5. Використання в якості контрацепції сперміциди, що містять 9-ноноксинол.

6. Використання лубрикантів, що містять 9-ноноксинол.

Потрібно зазначити, що і в чоловіків може розвинутися кандидоз і гарднерельоз. І в цьому випадку рясні, густі, прозорі виділення в жінок, сіруваті або білі творожистие з'являються і у їх партнерів, зазвичай одночасно. Але якщо у партнерки є всі ознаки захворювання, а у чоловіка ні, його лікувати не потрібно.

Захворювання, що передаються статевим шляхом

Більшість інфекцій характеризується саме того або іншого характеру виділень з піхви. Ми розглянемо 2 з них, досить поширених.

1. Трихомоніаз. Дане захворювання, часто призводить до жіночого безпліддя, характеризують жовті виділення в жінок, біль при сечовипусканні і статевому акті, запалення зовнішніх статевих органів. У чоловіків симптоми ті ж, причому вони є досить схожими з ознаками простатиту. Лікування при виявленні збудника (піхвової трихомонади) в мазку. Причому лікування полягає не у використанні препаратів місцево, вони абсолютно не ефективні, а у внутрішньому прийомі протитрихомонадних препаратів.

2. Гонорея. Одне з найдавніших захворювань. Збудник його - гонокок. Яскраві симптоми є у чоловіків, у жінок же зазвичай лише з'являються жовті або білі виділення, які багато жінок серйозно не сприймають, вважаючи це проявом кандидозу. Інший симптом - хворобливе сечовипускання беруть за цистит. А адже це дуже небезпечне захворювання, уражається не тільки сечостатева система, але й суглоби, шкіра, печінка, серце та інші внутрішні органи. Діагностується гонорея також лабораторними методами.

Розлади менструального циклу і гінекологічні захворювання

1. Ерозія шийки матки. Ця досить поширена патологія може викликати слабенькі міжменструальні кровотечі. Виникають вони не самі по собі, а з-за якого-небудь механічного впливу на шийку матки, наприклад, в результаті статевого акту.

2. Гормональна контрацепція. Досить популярні зараз протизаплідні таблетки мають безліч побічних дій у перші цикли їх прийому. Частим побічним дією стають виділення у жінок коричневого кольору поза менструацій. Ця «мазанина» небезпеки для здоров'я не несе. Лікар при наявності даного побічної дії може порекомендувати інші протизаплідні таблетки, змінити тип контрацепції або просто почекати 2-4 місяці, доки побічні дії не зникнуть самі, бо вони в даній ситуації мають тимчасовий характер.

3. Вікові порушення менструального циклу. Затримки місячних, занадто тривалі проміжки між ними або навпаки занадто короткі, міжменструальні виділення у жінок коричневого кольору часто бувають протягом перших 1-2 років після перших місячних. І навпаки при згасання менструальної функції, тобто при настанні менопаузи. Однак, навіть якщо ви підходите під одну з цих двох категорій, не слід сподіватися на те, що все само налагодиться. Цілком можливо, що причина зовсім не у віці і природних гормональних змін в організмі, а в захворюванні, причому зовсім не обов'язково гінекологічному. При серйозних порушеннях менструального циклу необхідна консультація не тільки гінеколога, але і ендокринолога.

Кров'янисті, коричневі виділення при вагітності

Вони - один з найбільш небезпечних симптомів, який не можна залишати без уваги на всіх термінах вагітності. Ймовірні причини описані нижче.

1. Гормональні зміни. Напевно, ви чули від досвідчених жінок про те, що при вагітності можуть йти місячні. Явище це дуже рідкісне, але дійсно має місце у деяких майбутніх мам. Причому з'являється мазанина тільки в певні тижня, з такою ж регулярністю, як йшли місячні. Саме із-за цієї рідкісної особливості жіночого організму у місцевостях, де було погано з медичною допомогою, вагітність іноді визначали на підставі таких симптомів як візуальне збільшення матки (живота), ворушіння дитини і вертикальна смуга (пігментація) на животі, з'являються тільки на середині терміну.

2. Позаматкова вагітність. На ранніх термінах потрібно подумати про це діагноз, якщо з'являються коричневі або кров'янисті виділення. Якщо тест позитивний, але у вас виділення, сходіть до лікаря. На огляді на ранніх термінах лікар навряд чи зможе визначити, де розвивається плідне яйце в матці чи ні. Зате на УЗД все стає зрозуміло. Якщо ХГЛ вище 1000 мЕд/мл, термін вагітності більше 4 тижнів (від першого дня останнього менструального циклу), але плідного яйця в матці немає - є підстави запідозрити позаматкову вагітність. Ще однією її особливістю є повільне зростання ХГЛ.

3. Завмерла вагітність. Вона менш небезпечна, ніж позаматкова, але все ж вимагає швидкої діагностики. Одним з основних ознак завмерлої знову-таки є кров'янисті виділення, які посилюються при почавшомуся викидні. При завмерла на УЗД не визначається серцебиття у плода, ХГЛ припиняє свій ріст, його концентрація в крові та сечі знижується.

4. Погроза або почався викидень. Мізерні коричневі виділення можуть бути ознакою гематоми, яка утворилася в результаті відшарування. Цей стан не вимагає лікування. Якщо ж на нижній білизні ви помітили червону кров і виділення досить рясні - потрібна термінова госпіталізація. Тільки таким чином можна врятувати вагітність. Викидня уникнути неможливо, якщо шийка матки вже встигла розкритися, і відшарування хоріона або плаценти велика.

Ось що означають різного характеру виділення з піхви. І це аж ніяк не всі їх можливі причини. Не забувайте регулярно (мінімум раз на рік відвідувати гінеколога.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua